Pabloyu Sahiplendim Ancak Geri İstiyolar Vermek İstemiyorum

Merhaba arkadaşlar kız arkadaşımla birlikte baktığımız kedimizi bundan yaklaşık üç ay önce kız arkadaşımın bi arkadaşından sahiplendik hiçbi problem yoktu ancak yakın zamanda pabloyu geri istediğini içeren bi mesah attı biz de vermiceğimizi söyledik her şeyini aşılırını düzenli şekilde yaptırıyoruz üç aydır 700 800 lira civarı para harcadık ve en önemlisi ona çok alıştık vermek istemiyorz şimdi de karakola yalan ifadeyle şikayeyte bulunmuş ne yapmamız lazım

18 CEVAP

kedipatisii

Kedinin aşı kartı var ise bu zamana kadar yaptırdığınız aşıların yazılı olduğu onu kanıt olarak kullanın. Bu zamana kadar bu kadar masraf yaptık aşı yaptık ama daha yeni akılları başlarına geldi diyin. Bu zamana kadar istemediler diyin. Ayrıca fotoğraf tarihleride kanıt olabilir. Bir kişinin demesiyle sizden alamazlar hayvanı. Elinizde ne kadar kanıt varsa gösterin.

batinaydogan1

Yapılan olay terbiyesizlik olmuş biraz. Belliki masrafından kaçılmış şimdi aşıları bitince sizden geri isteniyor. Güzel taktik tebrik etmek lazım. Alamazlar elinizden hiç bi şekilde eğerki işi hukuğa taşırlarsada sizde kalır zaten. Umursamayın. Sizdr olduğuna dair şahit fotoğraf ve aşı bilgileri var. Veterinerlikteki kayıtta sizin adınızaysa yaptıkları terbiyesizlik ile kalırlar canınızı sıkmayın

Musege

aşı kartı, şahit, sahiplendirmeye dair elinizde whatsapp vs herhangi bir yazışma varsa bir şey olmaz.

eylemcaliskan

Kendini sivri zekalı zannediyor arkadaşınız sanırım. Elinizde gereken tüm kanıtlar var, sonuna kadar gidin lütfen. Size ve kediciğe bol şans diliyorum.

cakil19921

Aynen kedipatisine katılıyorum kesinlikle böyle hakları yokk siz asi kartını çıkardığımız o kedi size aittir geri alamazlar zaten kedinin kimliği gibi ondan dolayı sıkıntı yaşamazsınız bence

Friolero

Bi an geri istiyolar diyince şaşırdım. Sonra Exotic shorthair olduğunu görünce anladım neden geri istediklerini. Yoksa bu kadar peşine düşmezlerdi.

Alamazlar kediyi. Aşı karnesi vs de sizdeymiş zaten. Hiç de bir şey yapamazlar.

Aşı kartı konuşmalar vs her şey var elimde kartta tek tek aşı tarihleri hepsi yazıyo ayrıca veterinerimde de kayıtlı

Ayrıca fazlasıyla şahidimiz de var

kedipatisii

Tüm bunlar var ise zaten kedinin size verildiği resmileşmiştir bir şey yapabileceklerini sanmıyorum.

kedigibiyiz

merhaba bu insanlar nasıl insanlar böyle? ödünç kalem mi veriyolar da iki ay sonra geri istiyorlar hiç anlamıyorum.. Bir de polise kadar götürmüşler bu konuyu inanılmaz. Mesajlarınızda kediyi sahiplendirdiğine dair kanıt varsa kesinlikle silmeyin. Aşılarını yaptırdığınız vetiniz sahip kısmını da doldurdu mu? Bunları kanıt olarak kullanın. Yavrucak sizle kalır umarım bol şans

kedigibiyiz

Yavrunuz da çok çok güzelmiş nazar değmesin kuzuya.. Evinde mutlu yuvasında kalır inşallah

minnoskoss_123

Yasal olarak böyle bir şey yapamazlar. Aşı karnesi varsa alamazlar. Ne yaptıklarını sanıyorlar? Hayvancağızı ödünç olarak mı veriyorlar!?

minnoskoss_123

Üstüne üstlük satın mı almışlar? Kedi satmak ve satın almak artık yasa olarak yasaklanmıştır. Polislere bunu bildirin.

kedigibiyiz

Merhaba o tarihlerde gerçekten evine gitmiş mi? Zaten önce bunu kanıtlaması gerekir aksi halde yalan beyandır zaten.

Hepinize güzel yorumlarınız için çom teşekkür ediyorum olay şu an poliste zaten polise de verdiği yalan ifade şu şekilde: Bir dönem çok rahatsızlandım sürekli memleketime gidip gelmem gerekti o yüzden kedimi tüm eşyalarıyla birlikte arkadaşıma emanet olarak verdim şimdi iyileştim geri istiyorum ancak arkadaşım geri vermiyo petshopa iade edicem ama alamıyorum demiş böyle bi olay kesinlikle yaşanmadı komple yalan ifade vermiş elimde yeterince kanıt olduğunu düşünüyorum ancak onun elinde de fatura var petshoptan