Ponçiğim:(

Arkadaslar poncigim öldü cokn mutsuzum mino mu da kaybetmekten çok korkuyorum sagikli olabilmesi icin ne yapabilirim

14 CEVAP

Kıyamam çok üzüldüm :’( huzura kanat çırptı yavrucak. Diğeri için sağlık diliyorum

Elifmuzeyyen

Üzüldüm kaybiniza keske hic ölmeseler..

melikealgin

Ben de 4 yaşında olan muhabbet kuşumu yeni kaybettim bilirim acınızı :/ başınız sağolsun

izmir_pet

ayy sizinde basiniz sagolsunn:(( sizinki neden acabaa:((

melikealgin

Tavan vantilatörü yüzünden oldu malesef.Izmir yazını bilirsiniz geceleri onu açıyorduk bi gece onu iceri odaya koymayı unutmusuz malesef o hava akımına maruz kalıp cigerlerini üşüttü 1 hafta icinde de öldü kuzucum.Çok severdim o da beni çok severdi adımı bilirdi.Ne kadar özlesem de terketti beni.Onlar cok narin canlılar dayanıklı değiller aslında

izmir_pet

hava akimlarindan hemen etkilenirler. Tabiki cok hassaslar. Bahsettigim sey uygun yasam kosullari saglandiginda genelde hastalanmadan uzun omurlu oluyorlar. Kediler gibi alerji oldu biyerinde bisey cikti su bu oldu bicok seyden uzaklar genelde. Gercekten cok uzuldummm:((

minnoskoss_123

Geçmiş olsun:(((((

gizemesersoy

kaybınız için üzüldüm, neden ötürü kaybettiniz acaba

izmir_pet

basiniz sagolsun yaa cok uzuldummm. Sebebini biliyor musunuz? Kac yasindaydi?

izmir_pet

kuslar aslinda bakimi en kolay neredeyse hic hasta olmayan canlilar. Mesela kediler kuslardan cok hasta olur veyada bicok sey basina gelebilir. Hava akimina maruz kalirsa veya ortam sicakligi 18in altina indiginde risk teskil eder. Suyu her zaman yenilenmeli sebeke suyu olmamali. Oda sicakligindaki su en guzeli. Yem genelde renkliler ishal yapabiliyo. Yagli uzun yem ve sade beyaz yem karisik kullanmak en sagliklisi. Senede bir veya iki vitamin kullanabilirsiniz suyuna bi iki damla seklinde bi hafta boyunca. Suan aklima gelenler bunlar

SenanurKsl

Başınız sağolsun çok üzüldüm :(( diğeriyle iyyi anlaşıyolarsa sitrese girebilir yokluğunda tüy falan dökmeye başladı mı bu süreçte ?

hayır tüy dökmüyordu hastalığını çözemedim ama 5 10 dkada bir çırpınıp cik cik diye ötüyordu hasta olduğundan beri tünekte duramıyordu başı sarsılıyodu çok kötüydü ve s

batinaydogan1

Başınız sağolsun :(

batinaydogan1

Başınız sağolsun :(