Neden Kısırlastı Ema Fiyatları Bu Kadar Yuksek

cakil19921

Yani bilmiyorum benim kedim dişi ben 300 yaptırdım yani amalyattan sonra 2 kere antibiyotik vuruldu sadece veteniner oyle uygun gordu bakarsanız ben bu paranın yarısını el emegine verdim bence daha düsük olabilir

6 CEVAP

ayse1310

Evet pahalı bir şey. 300ün yarısı narkoz olsa yarısı zaten kullandıkları malzeme+emek diye düşündüm. Erkek ve dişi kısırlaştırması farklı yöntemler ile biraz daha farklı işlemler olduğu için dişi daha pahalı mesela amaçları salt para kazanmak olsa erkek dişi 500 yapar geçerlerdi. Ama dişi daha uğraştırıcı. Tabi biraz daha uygun olabilir fiyatlar ama sonuçta onlar da herkes gibi işini yapıyor ev geçindirmesi lazım ve veterinerler zaten paracı değil ise yapabileceği en uygun fiyata yapıyolar tüm işlemleri. Tıpkı doktorlar gibi.

Dilo80

Hamile şu anda kızım ilk doğumu olacak doğumdan sonra bende düşünüyorum kısırlaştırmayı zor bir süreç mi bide o verilen antibiyotiklerde o fiyata dahil mi yoksa her kontrolde ücret alıyorlar mı?

Arzuhaday

Benim kedim erkek ağızdan narkoz ile uyutup kısırlaştıracagim 500 tl

minnoskoss_123

2018 fiyatıyla dişi kedilerde, 500₺.
Erkek kedilerde ise 300₺.
Ama önemli olan para değil sağlık;)

ayse1310

Çünkü nazkoz uygulanıyor.

cakil19921

Narkoz cok pahalı birsey mı ayrıca bence veteniner fiyatları uygun olsa suankinden daha cok kisi hayvan bakardı