Petshoplarda Evcil Hayvan Satışı?

eylemcaliskan

Petshoplarda evcil hayvan satılamayacağına dair bazı haberler çıkmıştı. Satın almak isteyenler katalogdan seçecekti vs. Ama bugün avmnin içindeki bir petshopta vitrine kapatılmış kedi gördüm. Bu yasal mı? Yasal değilse şikayet edebileceğim yetkili bir merci var mı?

6 CEVAP

eylemcaliskan

Muhtemelen satılacak hayvanları başka yerde muhafaza ediyorlar, daha sonra alacak kişi katalogdan seçip getirtiyor. Düzenleme adı altında aynı saçmalıklara devam ediyorlar yani. Cevaplar için teşekkür ederim bu arada

Recai44

Hayvan bakimsizsa cimer e yazmak yerine haber kanallarınin watsapp ihbar hattına mesaj atarsanız daha çok faydalı olur .

ayse1310

Hayvansever derneklerine de fotografını çekip mesaj atabilirsiniz onlar ilgilenir konuyla baya da ses getirirler

ayse1310

Katalogdan seçmenin farkı ne oluyormuş?

gizemesersoy

şikayet edebilirsiniz nereye bilmiyorum ama en kötü cimer in sitesine gidip yazın onlar ilgili yere iletir ya da yönlendirir

eylemcaliskan

Aslında bakımlı olup olmaması çok da önemli değil bana göre. Sonuç olarak kepenkleri indirilmiş küçücük bir alana tıkmışlar. Orada ne kadar huzurlu olabilir ki? Sinemadan çıktığımda mağaza kapatılmıştı, bu yüzden gidip sahibiyle konuşma fırsatım olmadı. En kısa zamanda gidip konuşacağım ve yetkili mercilere şikayette bulunacağım. Gerekirse de bahsettiğiniz gibi görüntü alıp gerekli kişilerle paylaşacağım. Teşekkürler.