Mama Değişikliği

ayseeny

Merhaba arkadaşlar. Şubatta 2 yaşına girecek scottishfold kedim var. Bugüne kadar hep n&d ve sonrasında n&d kısır kullandık ama biliyorsunuz 1.5 kg mama günden güne zamlanıyor, çok güvendiğimiz ve sevdiğimiz pet market sahibi bize prochoice mamayı önerdi. Birçok müşterimi buna yönlendirdim dedi. Aldık kısır olanını kedim başta biraz yadırgadı ve şekil olarak epey büyük n&d den ama yiyor şuan. Bazen çok söyleniyor sevmiyor mu yoksa yaş mamamı istiyor çözemedim. Bu markadan bu markaya geçiş hakkında ve mama hakkında ne düşünüyorsunu? Bilgilendirirseniz sevinirim

18 CEVAP

gizemesersoy

Ndden prochoice çok büyük düşüş olmuş prochoice çok kötü bir mama nd 10kg alsanız uyguna gelir internetten alırsanız. Veya brit care profine dan birini deneseniz. En kötü ihtimalle matisse. Çünkü prochoice makamın kanlı ishal bile yaptığını söylüyorlar

ayseeny

İyi bir mama olsun ama biraz daha hesaplı olsun istiyorum, deneye deneye bulucaz demek ki bu doğru olan değilmiş

Nur_senaa

Brit,profine,nd olabilir Propaln iyi değil almayın

Ben kedime sanabelle kullanıyorum, azcık sıkmıştır diye perfect catze almıştık fakat neredeyse 1 ay olmasına rağmen yeni aldıklarımızı hep sona bırakıyor sabbelle hem 10 kg aldığınızda kg 25 tl oluyor hemde sağlıklı bir mama ben çok memnunum sadece ilk başlarda biraz kokuyor gibi gelmişti ama zamanla bizde alıştık bence sanabelle düşünebilirsiniz

dorukhanalev

Yapmayın, brit care profine sanabelle alın.

ayseeny

Arkadaşlar kıyamadım, yaklaşık 20 gündür de kötü dediğiniz bu mamayı verdiğim için vicdan azabı çekiyorum. Düzenine geri dönüp n&d kullanmaya devam ediyoruz bugünden itibaren. İyi beslensinde 3ün 5in hesabı sorun olmaz iyi olsunlar yeterki

ayse1310

Ben de bunun küçük versiyonunu alıcam denemek için

Alicveben

Bende bunu yaşadım 1 hafta nazını çektim ama sonra iştahlandı. Yedikten sonra biraz yaş mama verirseniz daha çabuk alışabilir

ayse1310

Yalnız ndden buna geçmek baya köklü değişiklik olmuş

ayse1310

Proplan kullanıyorum ben gayet hesaplı ve bence iyi fiyatına göre. Veterinerler de öneriyor. Ama sanabelle de denemek istiyorum.

kedipatisii

Sanabelle'nin kisirlastirilmis kediler için olan mamasınıda bir araştırın bence. Alman markasi ve kaliteli. Ben kitten'i kullaniyorum ama kisiastirilmis mamasida iyidir diye düşünüyorum.

kedipatisii

https://www.google.com.tr/amp/s/www.*********.com.tr/sanabelle-tahilsiz-kisirlastirilmis-kedi-mamasi-2-kg-400-gr-hediye%3famp

ayseeny

Yarın öğlen yeni mama almaya gideceğim, öğlene kadar herkesden tavsiyelerini bekliyorum. En doğru olanı seçmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler

DEMET92

@ayseeny merhaba,
prochoıce için baya kötü könuşanda olmu ama kötü bir mama değil kesinlikle . annemim 3 kedisi var ve veterinerimizin tavsiyesi üzerine prochoıce kullanıyoruz. uzun zamandır da kullanıyoruz. kedilerimiz gayet sağlıklı enerjik ve mutlular :))) sürekli 15 kglık alıyoruz. tabi ki nd den baya bir düşüş olmuş ama korkulacak bir durum asla yok. mama geçişini doğru yaptıysanız yani birden önünden nd yi çekip prochoıce yi vermediyseniz hiç sıkıntı olmaz inşallah. mama değişim sürecini zaten bilirsiniz :)

gizemesersoy

prochoice sizin kedinizde sorun yaratmamış olabilir ancak bu iyi mama olduğunu göstermez ki hakkında bir sürü şikayet var. içeriğini internetten yazın nd ile prochoice i karşılaştırın aradaki farkı çok net görürsünüz