Scottish Fol Yavrumu Yeni Sahiplendim Gözleri Sürekli Dolu Dolu

ceren3535

Bebeğin gözleri genelde sulu sulu sürekli bakıyorum akmıyor ama ne zaman baksam gözleri dolu bunun sebebi nedir aynı tarzda birşey yaşayan varmı korkmalımıyım?

21 CEVAP

astrokedii

ırk ozelligi o. yazik ömur boyu eklem agrilari cekicek:(

gizemesersoy

Yanlış bilgi vermeyin lütfen scottishler de İran kedisi ailesine dahildir. Scottishlerin de gözü akar.

kedigibiyiz

@gizemesersoy katılıyorum.

Benim oğlum brtisih onun da hep dolu dolu. Biraz uyusun öyle akmalı değil ama sanki şimbilli akıntı varmış gibi olur. Santavet göz solüsyonu önermişti. Çünkü silmeyince göz enfeksiyonu olabiliyor. Çayla da temizleyebilirsiniz ama mutlkaa temizleyin :) sevgiler

satinalmayin

scotishlerin gözleri akmaz ırk özelliğinde yok sadece iran ve egzotiklerde göz akar.Üşütmüş olma ihtimali var geçmezse tobrased göz damlası alın sabah akşam damlatın geçmiş olsun burnuda akarsa vete. götürün.

BihterMerve

Evet scottishler de İran ailesine dahildir, gözleri akar ve sürekli temizlemek gerekir. Çay, papatya çayı yahut veterinerlerden alabileceğiniz solüsyonlar yardımcı olacaktır.

Bilir bilmez yorumlara deli oluyorum scottish ler İskoç kedisidir ayrıca ömür boyu acı ağrı çekmezler eklem sorunları fold fold eslesmesi (ki bu yanlış eşleşme ) olursa görülebilir.kedilerde göz akıntısı nasıl bizde çapak oluyorsa onlarda da oluyor bazı kediler kendi temizler bazıları temizlemez yoğun olmadığı sürece sıkıntı yoktur ılık çay yada su ile pamukla temizleyebilirsiniz

Anadolukedisi.com da hiç bir bilimsel kaynağa dayanmadan yazılan bu alelade bilgiyle bunu iddia etmek çok manasizdir.yabanci kaynakları da muhakkak araştırmak gerek ki bunu yapacağım

kedigibiyiz

Şimbil, akıntı gibi bir şeyden mi söz ediyorsunuz? Cins olarak göz akmasına çok meyilliler. Göz solüsypnuyla düzenli temzileyin bence. Şuan için ılık suyla bir pamuğu ıslatıp alabilirsiniz akıntısını.

ceren3535

Teşekkür ediyorum uygulıycam

SenanurKsl

@Merveguzelay İran , british shorthair, scottish fold, exotic shorthair, selkirk rex ve chartreux ırkı bunların hepsi iren kedisinden türetilmiş ırklardır yani iran kedisi ailesidir. Hepsinde genetik mutasyonlar mevcuttur ve bunun getirdiği sorunlar hastalıklar mevcuttur.Çoğu insanlar tarafından eşleştirilerek en iyi özellikler(!)( avcılık özlelliklerinin bastırılmasıvs vs) bulunması amacıyla üretilmiştir. İnsanları eleştirmeden önce asıl siz bi araştırmalı öğrenmelisinz . Çünkü yanlıs bilgi yazan sizsiniz . Bu ırkların çoğunlukluğunda göz akıntısı olabilen bir durum her kedi bu konuda aynı hassaslıkta değil. Bu yüzden daha çok özen gösterilmeli. Bu ırkların çoğunda eklem sıkıntıları mevcut özellikşe scottishlerde.

SenanurKsl

Farklı farklı kaynaklardan da bi çok araştırma yapıp çoğu aynı bilgilere ulaşabilirsiniz. Soruya gelecek olursak korkulcak bi durum yok sadece kedinizde daha hassas olmalısınız . Düzenli temiz bir pamukla çaya batırıp silebilirsiniz iki gözle farklı pamuk kullanmayı ihmal etmeyin . Veya veterinerizin önerdiği bir ürün de kullanabilirsiniz . Yavrunuza uzun sağlıklı yasam diliyorum :))

ayse1310

Cinsi ile alakalı.

SenanurKsl

Onu oraya neden koyduğumu belirrtim başka kaynaklardanda araştırırsanız aynı bilgilereulaşacağınızı yazmıştım zaten . Hiç bir kaynak dahi belirtmeden azarlar gibi yazmak daha manasızdır. İddaa etmiyorum bilimsel olarak da gerçek budur istediğiniz yerden araltırabilirsiniz

ceren3535

Sadece gözyaşına benziyor hemen kuruyor fazla akmadan ama sürekli gözleri dolu dolu bekledim tüm gün geçmedi eve yeni geldiği için tedirginliğinden olabilirmi diyorum ama kafam takılıyor çok

ceren3535

Teşekkür ediyorum