İç Parazit İlacından Sonra

eylemcaliskan

Tekrar merhaba. Kedimin parazit kusması ile ilgili soru açmıştım. İlaç verildikten sonra tuvaletini gözlemlemeye başladım, parazitlerin çıktığını gördüm. Bu temizlendiği anlamına mı geliyor? Ek olarak bu süreçte bir daha da kusmadı.

20 CEVAP

eylemcaliskan

Çok teşekkür ederim vakit ayırdığınız için. İçim rahatladı.

eylemcaliskan

Başkasının bardağından su içemeyen sözde hijyenik beni bile ne hale getirdi bu yavrucaklar :d Hiç aklıma gelmemişti gerçekten, boşu boşuna gözlerim karardı incelerken :d Çok teşekkür ederim tavsiyeniz için. Umarım bir daha bu durumla karşılaşmam ama karşılaşırsam sizin bahsettiğiniz gibi deneyeceğim.

cevabını tekrardan buraya yazarım 7 8 gibi kontrol edersiniz

Terranova

Normaldir. 1 hafta kadar sürebilir. Hatta dışkısının sonunda çok hafif kanlı mukus görülebilir, olursa endişelenmeyiniz, bu da normaldir.

batinaydogan1

Tamamiyle normal yalnız dışkısı ishale dönebilir. Benim öyle oldu 1 hafta ishal gezdi sonra düzeldi.

batinaydogan1

@eylemcaliskan yalnız baştan söyleyim ishal süreci çok kötü geçti benim :) sürekli yapıyordu kapatırken üstüne basıyordu sonra ev halılar off :) umarım siz de öyle bir sıkıntı yaşamazsınız

Minnakpatipuki

Kalemle kurcalamayın kakayi şeffaf bir poşetin içine koyup elinizle (poşeti kesinlikle delmeden:D) mıncıklayarakta bu araştırmayı yapabilirsiniz daha kokusuz oluyor bence :D

Minnakpatipuki

Iç parazitten kaynaklanıyor olabilir ama asisini da olmus bilemedim. Gaz da olabilir. Benim kedimdede aynısı oldu. Ama gazmis yaş mama yiyordu o zaman ve çok çok severek yiyordu. Mamasını çok hızlı yediği icin hava yutuyormuş gaz olmuş karnında bu yuzden.

Minnakpatipuki

Bende aynıyım hala başkasının bardağından su içmem :D ama bu kediler degistiriyor insani :) hele ilk hafta kumunu bile çok zor temizledim cidden. Tamam elim değmiyor okey ama kokusu falan fenaydı. Mesela kediye her dokundugumda surekli elimi yikardim ellerim artik yara olmustu yikanmaktan. Bir hafta sonra da kedim ishal olmasin mi :D zaten ishali atlattıktan sonra alıştım şuan tiksinmiyorum hicbirseyinden :)) Birde onun halsiz halini gordukten sonra iyilessin de ev feda olsun ona diye düşünüyor insan artık

Minnakpatipuki

Rica ederim umarım en kısa sürede iyilesir yavrunuz :)

macun falan veriyormusunuz

macun veriyorsanız kusmaz zaten dışkı yoluyla çıkartır

eylemcaliskan

Bir kez kustu ve sadece bir tane parazit çıkardı. Veterinere götürdükten sonra gözlemlemeye başladım ama bu süreçte ne yapmam gerektiğini soramadım. Yarın öğlen tekrar gideceğim, gidene kadar aklıma takılanı sormak istedim. Teşekkürler

benim halam veterinerdir ben bugün sorar akşam cevabını veririm

eylemcaliskan

Çok memnun olurum. Teşekkür ederim