Özgürce Yaşamaları İçin Sizde Bir Pati Tutar Mısınız?

Anonymus813797

Anket

Hepsi toplanmalı( Nedenini belirtin)
(1 oy)
Toplanmamalılar
(18 oy)
Toplam (19 oy)

Çoğumuzun bildiği üzere belediyler sokaklarımızda tek bir hayvan bırakmıyorlar. Hepsinin yaşama haklarını ellerinden alıp ya öldürüyorlar ya da küçücük bir kafese tıkılıp orada enfeksiyon kaptırılıyor. Sizce artık birinin bunlara dur deme zamanı gelmedi mi? Sizden tek bir ricam var. Lütfen belediyelerin toplama araclarını yavaşça, arama hapıyorcasına gezdiğini sezerseniz onları durdurup bir sorun. Yeter artık. İstanbul/Pendikten alınan birsürü çocuğumuz katledildi. Çoğu önlerine iki avuç su bir kuru ekmekle dağların başında milletin “ BESLEMEYE GİDİYORUZ” ayağına paylaşım yaptığı sitelerde gördüğümüz zavallı çocuklar. İnsanlara kendilerini iyi biriymiş gibi tanıtıyorlar. Tabii ki gerçekten besleyen karınlarını doyuranlar var. Onlar yavrularıızı oraya götürmediler zaten. Ancak onları boş biryere terkedip aç bırakmak çok saçma. Şikayet etmeyi kesin. Yok geceleri havlıyormuş, yok pis kokuyormuş... Bunlar bahane kardeşim. Sırf siz beğenemediniz diye o köpek ölmek zorunda değil!!!!! Lütfen bol bol paylaşım yapalım evinde iki kedi besleyip sokaktaki yavrularımızı şikayet edenlere hayvan sever demeyelim!!! Bu hayvan sevgisi değill

6 CEVAP

Minnakpatipuki

Bunu yapan varmı gerçekten. Bu ne insafsızlık. Ben eskiden kedileri cok severdim ama sokakta beslerdim. Ama evime bir kedi alınca ciddi anlamda hayatım önceliklerim düşüncelerim değişti. Önceden sokakta beslerdim ve bundan mutluluk duyardım en azindan bugün de bir kaç tanesinin karnını doyurdum diye. Şimdi hala besliyorum ama ek olarak eve alamadığım her bir hayvan icin vicdan azabı duyuyorum kendimi sorumlu hissediyorum. Hep kendi kendime keske durumum olsa da daha fazlasini evime alabilsem diyorum. Hem evinde kedi köpek besleyip hemde sokak hayvanlarını şikayet eden insan çok ciddi psikolojik sorunlar yaşıyordur ve dengesizdir bence çünkü eve bir can alabilmek ve onu sevmek ile sokaktaki canı şikayet edip öldürülmesine göz yumabilmek büyük celiski . Asıl o insanın bir yere kapatılması gerekir sokakta ki masum canların değil. Böyle insanlar sadece sokak hayvanlarına değil diğer insanlara da zararli bencillerdir.

kedigibiyiz

Keşke toplansalar ve iyi şartlarda yaşasalar. Ama malum toplanan hayvanların durumunu söylüyorsunuz cinayet bu. Sokakta olmaları zaten çok kötü keşke hepsi için iyi yaşam şartları oluşturabilsek keşke desteklense. Ama daha kötü sefalet çekeceklerine en azından sokaklarda elimizden geldiğince destek oluyoruz; en azından yaşıyorlar..

Minnakpatipuki

Bizim evimizin karşı tarafında bir apartman vardı orda oturan bir teyze benim kedileri beslememe kesinlikle çok karşıydı. Sokağa kendim mama yapar koyardım. Alır çöpe atardı. Su koyardim. Su kabini ters çevirirdi dokerdi. Sebebi de neymiş o eve giderken elinde poşet varsa kediler hemen yanına geliyormuş onu eve kadar takip ediyormuş. Sırf bu yüzden yapıyormuş bu kötülükleri. Ne var takip etseler. Sanki boğazına bıçak dayayıp sökül paraları diyolar. Kadınla ciddi bir kavga ettikten sonra bizim binadaki bütün hanelerden izin alarak binanın arka tarafina koydum yemek ve su kaplarını. O kadın bunu bilmediği ve gormedigi icin devam edemiyor kötülüklerine. Istersen polise şikayet et değişmiyor bu insanlar taş bir kere kalpleri. Kadın cahil olduğu icin bilmiyor belediyenin bu şekilde topladığını bilse kesin şikayet ederdi hemen. Boyle insanlar umarım bir gün bu zavallı hayvanların halinden anlayacak duruma gelir de binbir kere pisman olurlar.

Anonymus813797

Herkes yaşattığını yaşasın inşallah. Böyle cahil bir toplumda yaşamak çok acı verici. Sahipli köpeğimi evimden almaya geliyorlar siz düşünün nasıl bir piskopatlık derecesi. Belediylnün işi sokak hayvanlarının karnını doyurmak, hastalıklarında onları iyileştirmek ve tedavi sürecinden sonraysa yuvalarına geri bırakmak. Ankarada yapılan bir toplantıda duyduğuma göre rahatsız eden hayvanları öldüreceklermiş. Halbuki onlar bu masum canlıları öldürünce de biz rahatsız oluyoruz. Eğer o masum canlılar bu yüzden öldürülüyorsa onları şikayet edenler de ölmeyi hakediyorlar. Bu arada gerçekten çok iyi kalplisiniz. Sokak kedilerinin yemeklerinden ne istiyorlar anlamıyorum. 3 yıldır beslediğim kedilerim var ve komşu olacak o kadın oraya geleli 3 ay olmadı Kendi bahçe duvarıma yemek koydum. Neymiş bahçesine kurtlar geliyormuş. Oysa benim koyduğum mamalar sonuna kadar bitiyor. Severek yiyorlar. Bundan şikayet etmesi aşırı saçma. Benim yavrularıma iftira atıyorlar. Allah akıl fikir versin...

Minnakpatipuki

Işte taş kaplı insanlar. Hadi diyelim bahçesine kurt geldi. Bu kurtlar evine çıkıp bu kadını yiyor mu öldürücü birşey mi bu. Ama onun şikayeti bir masumun ölümüne yol açıyor. Bile isteye cinayet resmen. Bu konuda cidden cok haklisiniz. Sahipli olması birseyi değiştirmiyor. Ya gidip kendi isteğinle barınağa bırakacaksın yada zorla alıyorlar köpeği. Bu konuda sokak hayvanları adına hicbir kanunun bulunmaması o kadar üzücü ki. Zaten sokakta bulunan hayvanlara ilaç mi veriyorlar napiyorlar bilmiyorum ama özellikle köpekler sürekli uyku halinde ve halsiz hiç havlamiyorlar. Bu yüzden artık insanlar bir yerden havlama sesi duyunca şikayet ediveriyorlar hemen. Insanların tahammülü yok artık ne başka insanlara ne de hayvanlara yazık çok yazik

Anonymus813797

Gerçekten insanlık kalmadı şu devirde. O küçücük hayvanın orada bulunmasının sana ne gibi bir zararı olabilir ki?!?! Artık aşırı saçma bahaneler var. Kadın geçmiş karşıma yolda 4 kardeş köpek beraber geziyorlardı önlerine birkaç parça et koydum. Bana aynen şunu söyledi “BARINAKTAN ÇOK KÖPEK VAR BURDA” rahatsız olan, beğenemeyen çekip gitsin. Artık şu telefonları arayıp şikayet edenleri alıp o pis arabalarına kendilerini bindirip birsürü aç, susuz, kötü, hayvanlara zarar veren insanların olduğu yerlerde küçücük bir kafese tıkmayı o kadar çok istiyorum ki...