Hayvanların Kısırlaştırılması Normal Midir ?

Hakantuncil

Erkek Bir kedim var, ismi Pati Kısırlaştırılmayı öneriyorlar sizce kedimin kısırlaştırılması Doğru bir yaklaşım mıdır?

2 CEVAP

Aslikms

İki ucu boklu değnek olan işlem. Bir ucunda hayvanın doğasını bozuyoruz, çiftleştirmekten mahrum bırakılıyor. Onun en DOĞAL hakkı. Diğer ucunda ise kısırlaştırmazsanız evde tutmanız zorlaşır. Bıraktığı koku cabası. Ayrıca dünyaya gelecek olan yavruların akıbeti. :( Çoook sıkıntılııııı

pinarsert

Eğer kedinizin sağlığını düşünüyorsanız doğru bir yaklaşım. Veterinerler de bunu önermekte zaten. Normal şartlarda 8 ay dolunca ve ilk kızgınlık dönemini atlattıktan sonra kısırlaştırma işlemini öneriyorlar.