Pamuk İyileşti (Kırık Hakkında Bir Yazı)

kedipatisii

Merhaba daha önce kedimin onuncu kattan düştüğünü söylemiştim. O kadar yüksekten düştüğü halde sadece patisinde bir kırıkla kurtuldu. Aynı durumu yaşamış olanlara, veya herhangi bir kaza ile patisi kırılan kedi/köpek sahiplerine yardımcı olması amacıyla güncelleme yapmak istedim. Ameliyatında 5000 tl civarı para istemişlerdi tedavi ile birlikte. Tedavisini barınakta yaptırdım üç gün orda kaldı mecburiyetten. Hijyenik olduğunu söyliyemem ama maddi durumum bunu karşılayamıyordu. Ameliyat ettirmedim. (Anestezi riski vardı) bacağını atelle sardılar fakat bir şekilde çıkardı. Şu an yaklaşık 5-6 hafta geçti ve pamuk kırık patisinin üstüne basıyor. Patisi kaynadı kendi haline :) ilk fotoğraflar tedaviden sonra eve geldiğinde, son fotoğrafta bugünden :)

43 CEVAP

zuhall

"Once ameliyat onerdiler maddi durumum bunu karsilamiyordu. Sonra ameliyat masraflarini karsilamayi goze aldim ama veteriner anesteziyi kaldiramayacagini soyledi. Daha sonra daha ucuza yapilacak yer buldum ama yaptirmama tamamen benim tercihim cunku riske degecek bir kirigi yoktu. "

Tutarsizlik sorunsali.

Burada sizin aciniza,uzuntunuze birsuru insan eslik etmis zaten kedi acisindan olaya bakan bir benim heralde. Keske sadece sevmek yeterli olsaydi dunyada ac,sakat,hasta hayvan kalmazdi. Sevkinizi kirmayi keske basarabilsem cunku dediginiz gibi bi heves sizin yaptiginiz. Bir cani alamayacaginiz sorumluluklar oldugunu bile bile eve alistirmak yerine disaridaki hayvanlari sevin besleyin. "Malum ogrencisiniz" ve malum evdeki degisiklige tek basiniza karar veremiyorsunuz. Boylece "kış vakti" kedinizin 10.kattan dusmesine sebep olmazdiniz. Hernekadar bundan dolayi pisman ve uzgun oldugunuzu dile getirseniz de bu asamadan sonraki verdiginiz kararlari da dogru bulmadigim icin diyorum ki demekki sadece uzgun ve pisman olmak fayda etmiyor.

zuhall

Neyse daha fazla yazip uzatmayacagim. Herkesin dusundugu kendine. Ailesi karsi olan maddi ve sorumluluk konusunda yetersiz bir ogrencinin kesinlikle bir can bakmasina karsiyim. Bin cik siviyirim ama demekle olmuyor bu isler.Bir can demek bir evlat demek bunun bilincinde olun. Daha siz cocukken ve bakima muhtacken bir evlat edinmeniz dogru degil. Siz alkis yapip pohpohlamaya devam aynen ..cok umursamiyorum ne dusundugunuzu ama yaptiginizin neye mal olacagini da unutmayin derim.

Terranova

Üslup konusunda duyar kasan arkadaşlar konuya bekleniyor; sizin için bulunmaz fırsat.

zuhall

Bence sinirli oldugumu ve yapilanlari dogru bulmadigimi dusunursek gayet uygun bir uslup. Sonucta hakaret etmiyorum kufur etmiyorum. Karsidakinin hatali,sorumsuz yaptiginin mantiksiz oldugunu canim cicim diyerek mi anlatmam gerek?

Insanlar ilginc hakkaten..

HuriyeAysu

benim destek olduğum sadece acısıdır kimsenin böyle bişey yaşamasını istemem sadece yapıcı bir şekilde anlatmanızı istedim sinirle değil üslup dediğim sadece küfür ya da hakaret değil tatlı dili kastettim sinirle yüklenmek yerine yapıcı olarak tavsiye vermenizde sizden istediğim sinirle böyle yapmayacaktın öğrenciysen almasaydın sahiplenmeseydin gibi yüklenmeler değilde öğrenciyken alman hata olmuş eğer canı düşünüyorsan geçici yuva bul durumun düzelince alırsın veya aileni ikna edip alırsın gibi bi konuşma beklerdim tabi katılıyorum dediğinize insanlar ilginç herkes bu şekilde tepkisini göstermeyebilir tepki kimilerine göre sert olmalı sakin bi yapım olduğu için yazdıklarınızı onaylamadım ve evet canım cicim diyerek tavsiye vererek daha yapıcı olursunuz böylece kimse gerilmez sen hata yaptın sen kedi bakamazsın bu ne sorumsuzluk gibi...

Minnakpatipuki

Gecmis olsun :)

ggore

Geçmiş olsun! Umarım bir daha yaşamazsınız.

Dilo80

Geçmiş olsun bir daha hiç yaşamazsınız inşallah patisini severim onun ya :)

kedipatisii

Tesekkur ederim :) bu zor zamanda yanimda oldunuz petlebi ailesi olarak :)

kedipatisii

Geldiğinde baya zayıftı mama yiye yiye toparlak oldu iyice

Nursemakpln

Ne kadar çok büyümüş

Nursemakpln

Geçmiş olsun, iyi olmasına çok sevindim

kedipatisii

Evet çabuk büyüyor sıpa :) daha ilk bulduğum gün aklımda hala. Şu an balkona kümes teli taktırdık istesede atlayamaz artık :)

@zuhall
Siz çok zenginseniz verin hayrına 5000 tlde ameliyat masrafını karşılayın kedimin. Ben hangi şartlarla kedimi evime aldığımı size burda söylemek zorunda değilim. Kaldı ki ben bu parayı vermeyide göze aldım, sırf bu yüzden burdur'a gidip ameliyat masraflarını karşılamayıda. Fakat veteriner anesteziyi kaldıramayacağını söyledi. Ameliyat yüzünden kedimi kaybetseydim yine ben suçlu olacaktım değil mi? Öyle bir algı oluşturuyorsunuz ki ben sanki kediyi kendi zevkim için barınak köşelerine bıraktım. Her gün görmeye gittim onu. Araya veterinerler soktum. Serum tedavisi sonrası aldım hemen onu oradan. Siz kedinizi ne kadar önemsiyorsanız bende o kadar önemsiyorum. Bu durumlarda insanlara köstek olacağınıza destek olun. Kimse sahiplendiği bir hayvanın kötülüğünü istemez. Burayada merak edenler için güncelleme yaptım yorum yapmak zorunda değilsiniz. Ben kedimin balkondan düşmesiyle övünmüyorum burada.

kedipatisii

Burda sorununu dile getiren insanları kötü olmakla ne güzel yaftalıyorsunuz. Kediyi ben kendim balkondan atmadim değil mi? Ya da bırakıp ne hali varsa görsün mü dedim? Ben ne anlatıyorum burda gelmiş travma yaşatmaktan, bakmamaktan bahsediyorsunuz.

gizemesersoy

Oğlumun aynısı bu kadar olur Allah esirgesin. Çok üzüldüm böyle olmasına 10uncu kattan düşmek ne demek kedi ağları kuş ağları oluyor onlardan tavsiye ederim size. Gerçekten aylardır işsizim ve kyk borcu ödüyorum bu durumu hayal bile edemiyorum ama ben cesaret edemezdim barınağa, senelerdir öyle barınaklar gördüm ki artık gitmiyorum zaten.. Allah esirgesin cidden umarım bir daha yaşamazsınız