Pamuk İyileşti (Kırık Hakkında Bir Yazı)

kedipatisii

Merhaba daha önce kedimin onuncu kattan düştüğünü söylemiştim. O kadar yüksekten düştüğü halde sadece patisinde bir kırıkla kurtuldu. Aynı durumu yaşamış olanlara, veya herhangi bir kaza ile patisi kırılan kedi/köpek sahiplerine yardımcı olması amacıyla güncelleme yapmak istedim. Ameliyatında 5000 tl civarı para istemişlerdi tedavi ile birlikte. Tedavisini barınakta yaptırdım üç gün orda kaldı mecburiyetten. Hijyenik olduğunu söyliyemem ama maddi durumum bunu karşılayamıyordu. Ameliyat ettirmedim. (Anestezi riski vardı) bacağını atelle sardılar fakat bir şekilde çıkardı. Şu an yaklaşık 5-6 hafta geçti ve pamuk kırık patisinin üstüne basıyor. Patisi kaynadı kendi haline :) ilk fotoğraflar tedaviden sonra eve geldiğinde, son fotoğrafta bugünden :)

43 CEVAP

melikealgin

Geçmiş olsun umarım bi daha başınıza gelmez

Oguzdal10

Gecmis olsun :)

Osman8718

Çok sevindimm

kedipatisii

Hep diyorum bunu insanların hataları olabilir, anne veya baba olmak hata yapmayacağı anlamına gelmez. Herşeyin başında insanız. Ama empatiden yoksunuz. Kimse bile isteye evini açtığı bir canlının acısını görmek istemez. Kaldı ki bu acıyı buradaki hiç bir insan benim çektiğim ölçüde çekemez. Eleştiriye açık olduğumu söyledim fakat "herşeyin iyisini ben bilirim" diyerek yargısız infaz yapan, benim bu süreçte neler çektiğimi anlamak yerine daha çok üstüme gelen insanlara saygı duymuyorum bende.

kedipatisii

İnsanların tavrı bana bu açıklamayı yaptıramıyor ne yazık ki. Bu durumda haklı olduğumu savunacak bir şey yok zaten her şey ortada. Ama benim çektiğim acıya tuz biber olan insanların duymak istediklerini yazmayacağım.

Edamemis

Çok geçmiş olsun benimde kedim seninkisi gibi çok üzüldüm gerçekten

Nursemakpln

Ne kadar çok büyümüş

kedipatisii

Size burda tutup basımdan neler gectigini tek tek anlatmam geremiyor mu? Merak edenlerle ve yardimci olmak isteyenlerle zaten özel mesaj yoluyla konuştuk. Paradan kaçtığım falan yok. Özel veteriner 5000 tl dedi fakat burdurda daha ucuza yapılacak üniversiteye bağlı klinik buldum. Yaptırmama tamamen kendi tercihim. Çünkü riske girecek düzeyde bir kırığı yoktu kedimin. Buraya yazmamın nedeni sizin gelip burada beni eleştirmeniz değil, kedimi merak edenler için güncelleme yapmak. Kaldı ki düşme sorunları yaşayan insanlarada yardımcı olabileceğimi dile getirdim. Çünkü bu süreçte neler çektiğimi siz bilemezsiniz. Eleştirilerede açık bir insanım fakat sizin suçlayıcı tavırlarınıza ve herşeyi en iyi siz biliyormuşçasına yorumlarınıza açık değilim. :)

Teşekkürler bu arada geçmiş olsun dileğenlere

kedipatisii

Daha kaç kere diyeceğim bilmiyorum ama eve kediyi aldığımdan beri annemle ve babamka sineklik ve tel konusunda konuştum. Kediye soğuk oldukları için ve ısrarla düşmeyeceğini düşündükleri için yaptırmadılar. Elimden geldiğince balkonu kapalı tuttum camlarla birlikte. Yaza doğru zaten yaptıracaktım fakat o zamana gelmeden kedim düştü ne yazık ki. Daha önce tabiki önlem alınabilirdi fakat ailem kediye zaten çok karşıydı, ben malum öğrenciyim ve evdeki değişikliğe kendi başıma karar veremezdim.

kedipatisii

Tesekkurler :)

Recai44

Kusura bakmayın ama acı çekmeniz haklı olduğunuzu göstermez. Olan olmuş bu saatten sonra yapabilecek hiç bir şey yok . Tek yapabileceğiniz kedi bakmakla ne kadar büyük bir sorumluluğun altına girdiğinizi anlamak . Başka bir şey değil. Sizden ben bu konuda tamamen haksızım ne derseniz haklisiniz ben kedimin başına böyle bir şey geleceğini düşünmemiştim . Kedi bakmanın zor ve ağır olduğunu anladim . Ona gereken değeri vermek için onun sağlığını korumak için gereken önlemleri fazlasıyla alacağım demenizi beklerdim.

kedipatisii

Umarim tez zamanda iyileşir sizin kedinizde çok sağolun :(

zuhall

*edinmemeli