Kapalı Tuvalete Alışma ?

melikealgin

Bugün itibariyle Oscara kapalı kedi tuvaleti aldım.Ama ilk deneme başarısız oldu iceri soktum kapısını acamadı ve baya korktu.Onu nasıl alıştırabilirim ?

20 CEVAP

Minnakpatipuki

Aslında kedinizin 6 aylık olması ideal bence çünkü benimki küçük olduğu icin kapıya gücü yetmiyo fazla. Sizin pisicik şuan ne büyük ne de küçük tam zamanı gibi geldi bana hemen alışabilir bence :) @ecerana nin dediği yöntem mantıklı geldi bende deniyim belki alışır benimkide :)

sevvalguralp

Benim kedimde de aynı şey olmuştu bir iki güne hemen alışır oraya girmeye mecbur kalacak çünkü. Siz sokmayın kendisi istediği zaman girsin

Oguzdal10

Şimdilik kapısını çıkarıp kullanabilirsiniz. Alışana kadar.

Minnakpatipuki

Ben yaklaşık 15 gündür kapalı tuvalet kullanıyorum. Ilk önce kapağını da takmıştım ama içeri giriyor dışarı çıkamıyordu. O yüzden kapağını çıkarttım. Kedim 3 aylık sizinki biraz daha büyük 6 aylık olmak üzere sanirim :) bir hafta falan kapaksiz kullanıp daha sonra kapağını takıp denerdim yerinizde olsam. İlk kapaksiz deniceginiz gun evde olduğunuz bir gun olsun haftasonu gibi. Benimki gibi girer de dışarıya çıkamazsa haberiniz olur boylece :)

Ecerana

Bn kapağını kendim açıp içine kedimi koymuştum sonra çıkacağında da elime Bi oyuncak aldım ki kapıyı kendi açmayı öğrensin diye kapıyı açıp elimdeki oyuncağa geldi hemen ama sizin kedi de bu yöntem ile yaramazsa kapağını çıkarın iki gün öyle kullansın sonra takarsınız. Bu arada hangi marka aldığınızı öğrenebilir miyim acaba.

Ecerana

Bn de bu marka alıcaktım ama sonradan mio marka aldım inş memnun kalırsınız :)

Ecerana

Bn aldığımda kedim 8 aylık tı hiç zorluk çekmedim daha kurar kurmaz içine girdi çok sevdi :) çünkü kutu türü şeyleri çok sever ama ikinci kedim biraz yabancıladı onada dediğim yönetimi uyguladım

Alicveben

Aynı şey banada oldu... İlk 2 gün açık kullandım. Sonra açılır kapanır kapağını çıkardım 2 günde öyle kullandım. Daha sonra tüm parçalar ile kullandım artık hiç sıkıntımız yok :)

melikealgin

Benimki sizin 2.kediniz gibi o zaman :) Aslında her seyi kolay öğrenirdi bundan korkmasi beni şaşırttı

Ecerana

Boyut farkı o kadar varmı bilmiyordum resimde çok fark yok gibi gelmişti bana bnim kedim sığıyor şimdilik inş ileri de de sorun yaşamam

zuhall

Kapisini cikartarak kullanabilirsiniz basta. Ama bunun otesinde genel anlamda kapali tuvalet kullanilmasini tavsiye etmem. Hem kediniz daha fazla toza magruz kaliyor hem icerde rahat edemiyor. Bence onun icin eziyet daracik kapali alanda eselemeye ugrasmasi.

zuhall

maruz*

melikealgin

Teşekkür ederim umarım kolay adapte olur

melikealgin

Markasını bilmiyorum petshoptan aldım :)