Ev Arkadaşım Kediye Alerjisi Olduğunu Söyledi.

gizoz063

Bugün kedimle 6. günümüz ve ben ilk iki günden zaten bağlanmıştım bile. Almadan önce ev arkadaşıma danıştığımda bana hiçbir şey söylemedi tamam dedi. Şimdi ise alışmaya çalıştığını ama alışamadığını kaşıntı yaptığını alerjik bi durum olduğunu söyledi. bu alerjik durumun tedavisi ilacı yok mu bilen?

21 CEVAP

Minnakpatipuki

Bi insan bir kediye 6 gunde alışamadıysa zaten çokta sevmiyordur diye düşünüyorum ben. Çünkü kedi yani aşırı tatlı tüylü yumak bisey alışmak çokta zor olmaz seven bir insan icin. Bahane gibi geldi bana da. Başta tamam demesi seni kırmamak icin olabilir. Benimde ev arkadaşım vardı 2 yıl boyunca onu kırmamak icin söylemediğim sesimi çıkaramadığım çok şey oldu. Ama baştan tamam dediğim bisey icin de sonradan arıza cikarmadim. Beraber bir alerji testi yaptırın gerçekten alerjisi varsa doktora danışın o ne derse onu yapın arkadaşlara katılıyorum bende. Eğer yoksa da bunu oturup konuşun beraber çünkü bu çocuk oyuncağı değil eve bir can alınmasına onay veriyor sonuçta sende ona güvenip aliyorsun. Umarım orta yolu bulursunuz :)

eylemcaliskan

Alerjisi yoksa da eve bir kedi almanın beklediği kadar eğlenceli olmadığını fark ettiğinde kediyi evden göndermek için böyle bahaneler uydurmasının haklı bir tarafı olamaz. Umarım en kısa zamanda bir çözüme kavuşursunuz. İyi akşamlar

ismailfigen

Arkadaşın ilgi istiyordur. Kedi gelince pabucu dama atılmıştır. Arkadaşınla ilgilen

batinaydogan1

Bencede biraz bahane gibi. Alerji testi yaptırın doktor ona göre bişey söylesin. İstemiyorsa da bahane etmesin

kedigibiyiz

Kedi alerjisi felaket bir şeydir. Gözleriniz burnunuz şarıl şarıl akar ben de katılıyorum eylem hanıma :)

Elifmuzeyyen

Arkadaşınız emin olmayabilir tatli bir dil ile alerji testi yaptırmayı önerin belki de kediye alerjisi yoktur bu onun bir bahanesi olabilir veya öyle saniyordur bilemeyiz..

eylemcaliskan

Merhaba. Emin olmamakla beraber bildiğim kadarı ile kediye karşı olan alerji kaşıntı değil, hapşırık, burun akıntısı gibi durumlara sebep olur. Kaşıntısının olduğunu iddia ediyorsa deri prick testi yaptırıp sonuca göre bir yol izleyebilirsiniz

Alicveben

Alerji testi yaptırın bence. Doktor kullanabileceğiniz ilaç var ise söyler.

merdogan71

Üzüldüm.. Bencede arkadaşınız bir test yaptırmalı..

kedigibiyiz

Lütfen yanlış anlamayın ama kedi sevgisi öyle bir şeydir ki. Benim yakın bir arkadaşım alerjiye rağmen asla bırakmıuyor kedisini. Her gün salya sümük ama olsun.. sevgi her şeye bedel. Biraz bahane herhalde arkadaşınızın yaptıkları

gizoz063

şimdi burdan konuştuğum bi arkadaşım evcil hayvan alerjisine karşı aşı olduğunu söyledi ben de internete baktım gerçekten varmış. bunu önereceğim kendisine. eğer sadece alerjiyle alakalı değil işte geriliyorum falan derse bırakmam kedimi yani

kedigibiyiz

Merhaba, siz sanırım öğrencisiniz. 20li yaşlarda olduğunuzu düşünüyorum. Genelde alerji varsa bu yaşa kadar farkedilir ama sonradan da ortaya çıkıyor ama bunu 5-6 günde farketmek ve anlamsızca kendine tanı koymak bana biraz yanlış geldi. Doktora gitmeden kırıcı bi şey söylememenzi öneriyorum. İlk günlerde kedi biraz zor olabilir, insan bu sorumluluğı almakta zorlanır. Alerji yoksa zamanla alışacağını düşünüyorum :)

Nursemakpln

Bu durum bahane olabilir yada psikolojik olarak alerjisi olduğuna inanabilir, bence doktora gitmesini tavsiye edin.Zaten bahaneyse doktora gidip ilaç kullanmak yerine size tavır alabilir :) Bende ev arkadaşıma kedi almak istediğimi söylediğimde kedi rengi beğendirememiştim sevginin dış görünüşle ölçülemeyeceğini bilemedi.Sonuç olarak ev arkadaşım bir kedi :)Ona alışmışken lütfen bırakmayın :) Alerji çıkarsa ve gerekirse ev içindeki şartlarınızı(kedinizin gezindiği alan,saatler vs) tekrar değerlendirin ama bırakmayın :)

gizoz063

kusura bakmayın ama biraz abarttınız siz. ben buraya bunu arkadaşımı gömün diye yazmadım o da benim üzüleceğimin farkında olduğu için bunu bana ağlaya ağlaya söyledi zaten. benim buraya bunu yazma sebebim aranızda bu durumla karşılaşan ama olumlu aşan biri var mı varsa nasıl oldu onu öğrenmek

gizoz063

dün vücudunda çıkan sivilce tarzı birkaç şey için doktora gitmişti kaşındığını da söylemişti doktor alerjik bi durum olabilir demiş. kedi eve gelmeden önce zaten hastaydı ve 3 4 gün üst üste evden hiç çıkmadı burun akıntısı ya da tıkanıklığı oluyordu. Ama kediyle aynı evde yaşayamayacak derecede ne olabilir bilmiyorum kedimi geri vermek de istemiyorum bi oraya bi buraya mahvolur ve çok da seviyorum kedimi:(