14 Günlük Kedinin Yürümesi Gerekir Mi?

catslovee

Merhabalar 14 günlük yavru kedim var 6. gününde gözlerini açtı fakat şuan yürümeye başlamadı sürünüyor bacakları kuvvetsiz gibi birde göbeginde tüy yok bunun nedeni nedir? iki haftalık kedinin yürümesi gerekir mi?

16 CEVAP

melikealgin

Daha önce 15 günlük bi yavruya bakmıştım.Yürüyodu ama arka bacaklarını sürüyodu.4 ayak üzerinde yürümüyordu yani

Mayis1

Bizim yavrular 15-20 günlükken düşe kalka da olsa yürüyorlardı. 4 ayak üstünde pek duramıyorlardı yani. Anne sütü emiyor mu, emmiyorsa siz nasıl besliyorsunuz?

melikealgin

Öyle oluyolar zaten.Oscar 3 haftalık geldi bana o bile arka ayaklarını sürüyodu yürürken.2 haftalık kedi de bakmıştım daha once 1 hafta kadar o da öyle yuruyodu :) ayağa kalkabiliyosa bi sorun yok bence.Bi süre daha sürür arka ayakları

ayse1310

Ben 6 haftalıkken falan yürüyorlar diye biliyorum ama yanıltmak istemem belki yanlış hatırlıyorumdur

ayse1310

Yanlış hatırlıyormuşum :D

Mayis1

Sürünmesi gayet normal. Anne kedi sizinle mi yoksa siz mi besliyorsunuz?

Mayis1

Sürünmekten kastınız melikealgin ın dediği gibi mi yoksa hiç yürümüyor mu

melikealgin

Hiic yurumuyorsa 2 ayak uzerinde bile durmuyorsa sıkıntı ama

Mayis1

Dediğim gibi bizim kedilerimiz 20 günlükken arka ayakları güçsüz de olsa yürüyorlardı. Bazısının daha güçlüydü bazısının sürünüyor gibitdi. 1 hafta içerisinde değişme görmezseniz veteriner kontrol eder. Sorun yoktur umarım. Bu arada kedinin cinsi nedir, scootish fold mu?

Daha küçük siz de emekliyodunuz bebekken bu da aynı durum acele etmeyin hemen büyüyüp gidecek gözünüzün önünde

gulsum_

Benim kedim 3 haftalıkken yürüyordu

catslovee

Anne kedide benimle ve sürünüyor ön patilerin üzerinde duruyor gibi ama arkada güc yok

catslovee

Emiyor fakat yürümüyor

catslovee

Aynen bakalım birde özellikle annesinin yanında hızlıca sürünüyor cok kafama takmıştım yanından aldım yatagıma koydum hiç hareket etmiyor annesinin yanında yürüyor demek ki.Evet scottish fold sanırım yani kücük oldugu icin kulakları tam belli olmuyor britishde olabilir ama yatık gibi kulaklar baba british anne scottish :)

catslovee

Aynen bakalım birde özellikle annesinin yanında hızlıca sürünüyor cok kafama takmıştım yanından aldım yatagıma koydum hiç hareket etmiyor annesinin yanında yürüyor demek ki.Evet scottish fold sanırım yani kücük oldugu icin kulakları tam belli olmuyor britishde olabilir ama yatık gibi kulaklar baba british anne scottish :)