Kedimin Kakasında Kan Vardı Fotolu Ekliyorum

Konuyu bilenler biliyor kedim 7 aylık 6gun önce poposunda yapışan kakayi sildigim de peceteli olan resimdeki kanı gördüm veterinere de sormuştum kabız olabilir diye yaş mama verdim iki gün gayet normaldi.daha sonra kurekte olan dışkının bir bölümünde kanlı olduğunu gördüm en son 6kasimda ic parazit ignesi olmuştu başka bir veterinere sordum parazitten olabilir dedi.dun ve bu gün diğer kurekte ki resimde olduğu gibi dışkısı normal parazit hapı vereceğim sanırım tekrar sürekli takipteyim iştah hareket vs sorunu yok keyfi yerinde neden olabileceğini bilemiyorum parazit hapı sonrası devam ederse sanırım kaka tahlili yaptıracağım

22 CEVAP

bskkrky

Peçete de olanda parazit var mı resimde mi öyle duruyor

Ahsenbb

Hangi mamayı kullanıyorsunuz

ayse1310

İnce ip gibi parazit var gibi duruyor peçetedeki dışkı görselinde.

kurban1525

Zaten şu hayvanlara ne olsa immuneks veriyorlar anlamıyorum. Kanlı ishal riskli bir durum. Gerekirse başka bir veterinere götürün.

bskkrky

Öyle mi yapıyorlar. Ne kadar ücret istediler peki sizden

bskkrky

İnşallah

bskkrky

Veterinerime tavsiye üzerine gittim ama memnunum öncekine göre ilgi alaka muayene çok iyi. İmmuneks de vitamin olduğu İçin bağışıklığı yükselsin diye veriyorlarmış

bskkrky

Bende geçen balık verdim sonra kanlı dışkı yapmaya başladı ama ishal değildi 2 günde geçti

Bilemiyorum ki parazit nasıl olur

bskkrky

Biz ilaç kullandıktan sonra böyle oldu veteriner şuan için bi sorun yok tahminim bağırsak zarı kendini yenilediği için kan gelmiş olabilir dedi. Parazit sorunları ya da ev yemekleri de bunu yapabiliyormuş. Akşam gittiğim zaman bunu tekrar sorarım. Bizimki iyice cıvıklaştı dışkı bu kadar katı değil

bskkrky

gözle Görülür olan uzun beyaz kurt gibi ama gözle görülmeyen parazit de olabiliyormuş

Peki Sizde kan olayı ilk nasıl başladı o zaman da mı cıvıkti kakası bence hiç ugrasmayin git gel ile dışkıyı götürün direk tahlil yapılsın boşuna kediye işlem yapılmamış olur

Biz henüz goturemedik dışkıyı fiyatını bilmiyorum iki gündür kan olmadığı için ama geçen de böyle olmuştu kan oldu iki gün bir al 3gun akşamı tekrar kan vardı bakalım inşaallah tekrarlamaz

Nedir son durum varmı gelişme

bskkrky

Gittik veterinere yine parazit vurdu bi doz, 5 gün sabah akşam olarak immuneks ve flaglye devam ediyoruz. Bide parazit tableti o da aralıklarla verilecek, bide bağırsak flora düzenleyici. Muayene de herşey iyi çıktı