Dişi Mi Kanıyor

Aslnr

Merhaba. Kedimle oyun oynarken kolumı ısırdığında fark ettim kolum fotoğraftaki gibi oldu bi kere daha olmuştu ama önemsememiştim. Mamasını yerken çok çatır çatır ses geliyo. Mamadan dolayı mı acaba? Mama sert geldiği için dişi kanıyor olabilir mi? 4.5 aylık ama proplan kısırlaştırılmış kedi maması kullanıyorız. (Kedim kısır değil ama veteriner kullanmamızda bir sakınca olmadığını söylemişti

38 CEVAP

Elifmuzeyyen

Pahali gelebilir onlar ama uygun olan sey diyebilirim matisse, britcare sanabelle hem uygun hem kaliteli kategorisinde görüyorum özellikle

Aslnr

Teşekkür ederim. Ben sizin dediğinizi anladım haklısınız da işte veterinerler öyle diyince sorun olmayacağını düşünmüştüm en kısa zamanda alıcam yavru kedi maması

Elifmuzeyyen

Golosi de onerilenlerdendi bir bakin isterseniz uygun olani seçin

Aslnr

Bonacibo uygun fiyatlı biraz daha araştırıp içeriği iyiyse alıcam en kısa zamanda

Ben kedimi aldım Royal canın kitten yiyormuş araştırdım proplan junior a geçtim iki hafta yedi inanılmaz tüy dökümü yaşamaya başladık sonra mamayı araştırdım ki içeriği net et değil yani artık ürünlerden iki gün gece gündüz mama araştırdım yerli yabancı forumlarda Acana ya karar verdim.tuy değişimi vs herşeyi değişti resmen hayvanin.yani diyeceğim o ki bu hayvanların sorumluluğunu aliyorsak çocuk gibi bebek gibi onlara ne yapıyorsak bu canlar içinde iyisini yapmalıyız arastirmaliyiz okumaliyiz.size tavsiyem içinde protein değerinin ne olduğunu yazan mamaları tercih edin

Elifmuzeyyen

Haklisiniz guvenmissiniz de hepsi ayni hassasiyete sahip olamiyor.. Valla genelde sokaktaki cocuklara bonabico orta sinifta gorulerek aliniyor diye okudum hep ama bi yine soru acip hakkinda bilgi alin bence

Birde şöyle düşünün ucuz diye alınan mamalar çok fazla besleyici olmadığı için çok fazla yeme ihtiyacı doğuyor ama proteini yüksek tahilsiz mamalar daha doyurucu dolayısıyla daha az yiyor daha çok gidiyor mama

denizalk

Benimde 5 aylık bir kedim var nd yavru kedi maması ile besliyorum. geçen ay benimde başıma aynı şey geldi dişi kanıyor diye çok korktum. Çok hızlı bir şekilde diş değiştiriyorlar, bu sırada da böyle iştahsızlaşıp huysuzlaşıyorlar. Süt dişleri tamamen yenilenene kadar (6-8 aylık) böyle bir süreç devam edebiliyormuş.

Aslnr

yardımcı olun lütfem

Aslnr

Tamamdır çok teşekkür ederim

Aslnr

Ben bu mamayı almadım yeni sahiplendim ve eski sahibi bizde mama var 1-2ay gider onu kullanın sonra alırsınız dedi. Zaten değiştiricem.

Aslnr

Veterinere söyledim hangi mamayı kullandığımızı ve sorun olur mu dedim. Olmaz kullanmaya devam edebilirsiniz demişti.

Aslnr

Hiç zorlanmıyo bayıla bayıla yiyor. Koyduğum anda dalıyo mama tabağına

Aslnr

Teşekkür ederim önerileriniz için eğer iştahsızlık görürsem hemen alırım yaş mama

Aslnr

1ay daha bunu kullanmalıyız