Dişi Mi Kanıyor

Aslnr

Merhaba. Kedimle oyun oynarken kolumı ısırdığında fark ettim kolum fotoğraftaki gibi oldu bi kere daha olmuştu ama önemsememiştim. Mamasını yerken çok çatır çatır ses geliyo. Mamadan dolayı mı acaba? Mama sert geldiği için dişi kanıyor olabilir mi? 4.5 aylık ama proplan kısırlaştırılmış kedi maması kullanıyorız. (Kedim kısır değil ama veteriner kullanmamızda bir sakınca olmadığını söylemişti

38 CEVAP

minnoskoss_123

Diş kanamaz, diş eti kanar. Olabilir mamanın sertliğinden dolayı. Özellikle yerken aşındırmış olabilir. Siz isterseniz mamayı test edin ne kadar sert? Yada kolayca kırılabiliyor mu? diye. Ayrıca mamasını yedikten sonra diş erlerine bakın. Ona göre bize haber verin. Başka birşey ise yardımcı olmaya çalışırız.

Bir kere çok yanlış bir mama veriyorsunuz kedinize daha çok küçük ve daha besleyici olan junior kitten tarzı mamalar yemeli siz tam tersi bir mama veriyorsunuzacilen değiştirin bebeklik dönemleri çok önemli çünkü yeterli beslenmeleri gerekir.ya mama sertligidir yada yavru kediler bebeklik dişleri olan süt dişlerini değiştirir belkide dişi çıkmış olabilir

1ay minigi buna zorlamak çok yanlış zaten bir hafta içinde biraz kendi biraz yeni mamasindan karıştırarak geçiş yapmalısınız mamanin boyutu bile zorlar hayvanı yazık bence kaldı ki kısır kedi maması saçma zaten kediniz Obur değil yeteri kadar yiyorsa kilo problemi yoksa normal mamadan devam edilir

Elifmuzeyyen

Kisirlastirilmis kedi mamasi vermek için kisirlastirmaya gerek yok mu? Adi niye kisirlastirilmis kedi mamasi o zaman? Yorumunuz mantik dışı. Kisirlastirildiginda kedilerin mama ihtiyaclarinda değişiklik oluyor o nedenle kisirlastirilmis mama öneriliyor kilo problemi olan kedilerde de kisirlastirilmis öneriliyor sizce niye? Bir farki var demek ki değil mi?

Aslnr

Mamadansa mamasını biraz ıslatıp vermeyi düşünüyorum.

SenanurKsl

Veterinere ben hangi mamayı desem önemi yok ne yerse yesin diyo zaten siz bakmayın onşara

SenanurKsl

Bu arada tam da diş dökebilceği bir dönem de dilte döküyor olabilir çünkü benim kediminde dişlerinin dibi kanardı hep . Yalnız bu dönem de kuur mama iştahları dğşebiliyor biraz ama sizinki yiyormuşta

Eğer diş degistiriyorsa iştahı azalabilir kuru mama yerken zorlanır büyük ihtimalle yaş mama alın konserveyi ikiye bolun yarısını verin kalan yarısını dolaba koyup ertesi gün oda ısısında tutup tekrar verin birde lütfen küçük taneli mama alın yazık çocuğa :( yaş mama da tahilsiz şekersiz olanları tercih edin Chef choice gim Cat nutri gibi mamalara bakabilirsiniz

melikealgin

Kediniz yavru kedi.Gerekli vitaminleri alması icin kitten mamalara yönelin :) duzenli kilo alması icin de onemli bu

Elifmuzeyyen

4.5 aylik kediye niye kisirlastirilmis kedi mamasi veriyorsunuz ki? Kisirlastirma 6 ayliktan sonra yapiliyor disilerde daha gelisimi o evreye gelmedi ayrica kisirlastirilmis mamalarda kilo alimini önlemek için protein oranlari farkli diye düşünüyorum sizin kedinizin daha fazla proteinli mamaya ihtiyacı olduğunu düşünüyorum ben de

Elifmuzeyyen

1 ay daha kullanmak zorunda misiniz? Pardon neden acaba bitmedi diye mi? Yanlis yapıyorsunuz. Ayrica mama değişikliğinde zaten pat diye yenisine gecilmez karisik verilir ve eski mama miktarıni azaltarak yenisini arttirarak vereceksiniz

kedipatisii

Diş döküyor olabilir. Ağız kokusu varsa bir kontrol edin. Benim kedimde 4.5 aylık ve yakinda dis dokecegini söyledi veterinerim.

Elif Hn en iyi ödüllü seçilmiş mama markalarına bir bakın derim orijen Acana wildfield gibi hiç birinde kisirlasmis kedi maması yoktur bu aslında biraz ticari biraz da kilo problemi olanlar için yapılmış birşey ben kedime asla günlük gramaj vermiyorum mesela kilosu vs de gayet iyi maması hep var o istediği kadar gider yer

Elifmuzeyyen

@Merveguzelay Merve hanım ben diyorum ki size katılıyorum ama soeu sahibinin kisirlastirilmis mama için kedinin kisirlastirilmasina gerek yok diyor kilo alimi fazla olan hayvanlarda kisirlastirilmis öneriliyor bunun sebebi yok mu sizce demek ki kisirlastirilmis mamanin içeriği protein vb acilardan daha az besleyici ki kilo problemini çözme amaçlı. Eğer ki siz tutup da 4.5 aylık kediye kisirlastirilmis mama veriyorsaniz daha yasini doldurmamis ben sokakta besleme yapiyorum mama gonderdiler yavru kopek mamasi ustunde 15 aya kadar junior yiyebilir diyor yani bunun anlami ne? Demek ki kisirlastirilmis ihtiyacini karşılamıyor.

Elifmuzeyyen

Burada en cok onerilenler maddi acidan size uygunsa acana, orijen, nd, matisse, britcare daha orta seviye bonabico olabilir hatirladiklarim