Yavru Köpek Hırlaması

Cavis

Herkese iyi akşamlar.2ay 10 günlük bir toy poodle yavrum var.Şimdiden söyleyeyim ilk yavru tecrübem,çevremde danışabilecigim

kimse yok malesef.Oyun oynarken ve bazı zamanlarda devamlı elimize atlıyor,ısırıyor.Hatta çoğu zaman hırlıyor.Birçok oyuncağı var fakat ellerimiz daha tatlı sanırım

18 CEVAP

Cavis

Çok teşekkür ederim.Sizinde yavrunuzun tüyü kadar ömrü olsun inşallah.Malesef yaklaşik 4 aydır bütün sahiplendirmelerin peşinde kostum.Hatta ucretsiz denilen sahiplenmelerde bile çoğu kez hüsrana ugradim,güvenim kalmadı.Birçok kisiyle yaptığim görüsmelerin sonu maddiyat talebiyle bitti.Mecburen çok karşı olduğum halde satın almak zorunda kaldım.

Cavis

Aslında satın almakta denilmeyebilir belki,köpeklerine mama parası adı altinda bir miktar talep etti sahibi onu ödedim.

kedipatisii

En tatlısı bu şapşik :)

Cavis

Hemde cok şapşik ,hele oyun oynarken boyumuza bakmadan aslan edasıyla geziyoruz.Sanırım baskın bir kareker olucaz.Ve ben nasıl bir yol izleyeceğim bu tatli şeyle

Cavis

Karekter yazacaktim yanlıs olmuş

kedipatisii

Benim kedim yavruyken o da elime saldiriyordu sürekli. Yavrularin hem diş kaşımı oluyor hemde oyun saniyorlar pek çok şeyi. Ama köpekler kediye nazaran daha komut dinlerler. O yüzden hayır kelimesini öğretin ve elinize atladigi an oyuncagini falan verin elinizin yerine :D

Cavis

Oyuncaklarını verip dikkatini dağitmaya çalışıyorum küçük hanımın ama bu oyalama el görene kadar sürüyor malesef.Onca oyuncağı ardinda bırakıp delirircesine ele atliyor.

Cavis

Arkadaslar yavru köpek hakkında bilgi verebilecek yok mu.Bosuna mı endiseleniyorum günden güne iyice ısirması artiyor.Elime alinca hırlıyor ısirmaya calısıyor normal mi bunlar?Daha 2,5 aylıkız disleri kaşıniyor biliyorum fakat bu kadar küçük yavru aşırı agresif olurmu bu zamanlarda?

Cavis

Köpek degil sanki aslan mübarek

eslemalkann

Dişleri kaşınıyor olabilir güzelliğin ama bu normal bir şey.:") Veya oyun oynamak istiyor olabilir. Eger bu durumdan şikayetçi iseniz elinize sirke dökün. O kokuyu aldıktan sonrs bir daha ısırmaz belki. Maşallah güzel ömrü olsun. Cok şanslı sizin gibi bir sahibi olduğu için. Umarım sahiplenmişsinizdir. Satın almamışsınızdır. ♡

Heathcliff

Isırdığında,hırladığında oturuyorsanız ayağa kalkın üstüne yürüyün kararlı bir şekilde sakinleşene kadar tepesinde dikilin ısırmasına hırlamasına izin vermeyin elinizin ilk üç parmağı ya da ayağınızla dürterek engelleyin koltuklara çıkmasına sizinle uyumasına izin vermeyin oyunları yerde,halıda oynayın ısırdığında veya hırladığında konuşmayın sesle uyarmaya çalışmayın ayaktaysanız üstüne yürüyün zamanınız varsa arada öğünlerini elinizde yedirin bütün bu anlattıklarım lider köpek olma yönündeki şeyler ve çok daha uzun bir konu youtube da cesar millan ın programlarını ve
ve şu iki kanalı izlerseniz baya faydasını görürsünüz https://www.youtube.com/channel/UC-QA8O4YZRNOOBBI9bqCBEQ https://www.youtube.com/user/kralailesitv kral ailesinin instagramdaki videolarını izleyin baya faydalı

Minnakpatipuki

Dıslerini kasimalari icin daha ozel oyuncaklar var onları denediniz mi belki ise yarar. Benim kedim de çok ısırıyor. Hemde saldırıyor baya ve artık acıtıyor. Dislerini kasimasi icin bir oyuncak aldım. Kedimi elime alıp oyuncağı dişlerinin oraya soktum kendisi kaşımaya başladı artık ne zaman elime saldırsa bu oyuncağı veriyorum. Ben sabit tutuyorum oyuncağı o yönlendiriyor kasıyor dişlerini :) köpekler hakkında hiçbir bilgim yok ama deneyebilirsiniz belki sizin kuzucugun da derdi aynidir :)

Cavis

Yavru köpek için uretilmiş bircok oyuncak aldım.Ayrica uzun kemirme çubukları aldım ama el sanırim daha tatlı

Mervecan86

Merhabala bizim 4 aylık maltese köpeğiöiz var kesinlikle hayır komutuna alıştırmalısınız emim olun nekadar baskın nekadar inatçıda olsa patronun siz olduğunu anlıyorlar bizimde köpeğin ısırakak oynama huyu var mesela ben evde sürekli hayırcı moddayım bana pek yapmıyor ama 4 yaşındaki oğlumu oyun arkadaşı seçtiği içim onunşa sürekli öyle oynuyor..veterinerimizim dediği bişey vardı ellerinizle oynamayım demiş bazı eş hareketlerinini oyun sanabilir demişti mesela elinizde top varken köpeğe gösterip çekmeler sağa sola topu elle kaydırmalar falan bunlar köpeği hırçınlaştırabilir demişti..ama en önemlisi hayır komutu

Sedef2626

Bnmkide 2aylik ayni huylar ondada var ellerimi isirir pacalarimi isirir hirlar oyun oynadigini saniyorlar tabi bide disleri kasiniyor zamanla geciyo endiselenmeyin bundan onceki kopegimde boyle yapiyordu 4aylik olunca kendiliginden gecti oyle yaptginda hayir diye sertce bagirin bn ole yapiorum