Kedim Suyunu Döküyor

-Poncik-

Kedim yaklaşık 4 aylık oldu ve su kabını devirmeye başladı ve gün içinde susuz kaldığı için bardaklarımıza saldırıyor ve çeşmeyi kendisi açıp çeşmeden içiyor ve ben bu durumdan çok rahatsız oluyorum şimdilik su kabının altına metal bir tepsi koydum döksede halı suyu çekmesin diye fakat yine döküyor hemde gözümüzün içine bakarak lütfen bir çözüm önerin

16 CEVAP

Recai44

Musluğu kendisi açabiliyorsa su kabı koymanıza gerek yok :)

eslemalkann

Benim kedimde 4 aylık ve o da hep devirir oynardı yada mamasını döker top gibi oynardı. Yer değişikliği yaptım. Sonrasında hiç rastlamadım. Mama kabını da değiştirebilirsiniz. Minik belki ondan da şikayetçi olabilir.♡

saganofe

Mama kabında mama sürekli bulunmasın. Yiyeceği zaman koyun, yedikten sonra kaldırın.

Su için porselen tabak kullanın ve çok miktarda su koymayın, hem devirmesi zordu hem de devirirse de az miktarda su dökülmüş olur.

Ecerana

Mama kanınız plastik ise cam porselen ya da çelik kullanınız ayrıca altı kaymazlar dan alırsanız çok iyi olur ya da direk altına silikon sıkabilirsiniz

Minnakpatipuki

Ben mama ve su kabı almadım cam saklama kabı aldım 3 tane kucuk boy onlari kullaniyorum deviremiyor. Kedimin ilk mama ve su kabı plastikti ve baya hafifti su kabini devirip fayansta buz hokeyi oynuyordu :D Cam almadan önce mama ve su kabini yere patafixle yapıştırmayı denedim işe yaramıştı ama cam sağlıktır deyip devam etmedim plastiğe.

izmir_pet

benimki de 8aylik halaaa dokuyor. Kucuk aldim buyuk aldim saklama kabi aldim. Kase verdim. Yinede care yok. Cozum bulunursa bende denicem:)

Elif5353

Ben maması normal yemek tabağı kullanıyorum suyu için de cam kase kullanıyorum

jingjing

aynı soruna ben de müstaribim kedime ilk sahiplendiğimde plastik kap almak zorunda kaldım , bece çok hafif olduğu için kedi onunla oyun yapıyor . burdaki yorumlara göre ben de cam ya da seramik kaba geçmeyi düşünüyorum

Sudeckmkc

Mama kabının bıyıklarına değmesinden ya da plastikse kokusundam rahatsız oluyor olabilir. Su kabını silikonla biraz ağır tahta bir plakanın üzerine yapıştırırsanız deviremez diye düşünüyorum

Abi kimse de kedinin psikolojisinden bahsetmemiş. Tek sorun mama kabı olamaz ya bu mümkün değil. Lütfen bilmeden yazmayın.

ne cam ne porselen işe yarıyor balık fanusuna koyduk suyunu üstelik ağzına kadar doldurduk onu da deviriyor dertleri ne acaba

lokum_british

Benimki 7 aylık, geçen haftaya kadar ne denediysem dökmesini engelleyemedim. şu ürün sayesinde artık dökemiyor. Ben aldığımda 100 küsürdü, şimdi indirime girmiş. Hem çok şık, hem geniş, hem de dökme sorunundan kurtardı bizi. Tavsiye ederim.

LadyAndCat

O daha bebek oynuyor :))
Benimkiler de çok dökerlerdi hâlâ arada yapıyor kızım. Kocaman oldular hâlâ :D
Ben köpekler için olan büyükçe bir mama kabı alarak çözdüm :))
Büyükçe kaba koyduğumdan beri yaptığını görmedim...
Mama için kedi mama kabı kullanıyorum en mini boy.
Su için büyük yuvarlak yayvan bir kap.

ne cam ne porselen işe yarıyor balık fanusuna koyduk suyunu üstelik ağzına kadar doldurduk onu da deviriyor dertleri ne acaba

Morgana

Benim kedim de su ve mama kabını sürekli deviriyordu havlu koymak gibi birçok yöntemi denesekte devirmeye devam etti.Kaplarını zemine silikonladım artık dökemiyor.😊