Lütfen Yardım Edin

Alicveben

kedim sol gözünü neredeyse açamıyor... göz içi biraz kızarmış gibi. özür dilerim gözünün fotoğrafını çekemiyorum ama dediğim gibi kızarık ve yaşarıyor gibi. çok korkuyorum açıkçası. biraz stresli misafir gelince yaptığı gibi aşırı tüy döküyor. kızgınlık döneminde 8 aylık. gözü hep kısık pozisyonda. lütfen yardım edin bu neden olmuş olabilir. tehlikelimi ve nasıl önüne geçerim...

16 CEVAP

lokum_british

Veterinere götürün lütfen. Gözü enfeksiyon kapmış olabilir, yabancı bir cisim zarar vermiş olabilir. Eğer veterinere şuan götüremiyorsanız da Vetmate uygulamasını indirip sorunuzu veterinere sorabilirsiniz, daha kapsamlı bir cevap alabilirsiniz en azından. Çok geçmiş olsun.

Latife

Patanol göz damlası ve pamuk ile gözlerini temizleye bilirsiniz eğer izin veriyorsa da bir damla gözüne koymakta bi sakınca yok benim yavru kedilerim de olmuştu o şekilde açıldı gözleri

eslemalkann

Hiç endişe yapmayın göz konusunda. Benim kedimde dün öyleydi gece farkettim. Hemen ıslak bir bezle gözünü temizledim. Büyük ihtimal enfeksiyondur yada bir yere çarpmıştır. Şuan gözünde bir şey yok. Dediğiniz gibi gözü hep akıyordu açamıyordu gözünü. Sizde bir ıslak bezle veya gözüne siyah çay tutarak yardımcı olun. Eğer 3 gün içersinde bir fark yapmazsa veterinere götürün. Bana da göz damlası çok önerildi ama ben almadan iyileşti. :")

eslemalkann

Ama içiniz rahat etmeyecekse siz bilirsiniz. ♡

izmir_pet

bu aralar herkesin kedilrrinde var sanirim yaa. Brnim evdrkinde de var 2gundur. Sulaniyo biraz kisiyo. Bi kes biraz akti falan. Gormeyen kedimde de sulaniyo akiyo birazz. Burdada cok yazanlar var. Hayirdir insallah

kedigibiyiz

Merhaba çok çok geçmiş olsun. Hiçbir fikrim yok inşallah kötü bi şey değildir. Sorunuzu yukarı taşımak adına cevaplıyorum. Birileri görür umarım

izmir_pet

tek gozunde mi var acaba

izmir_pet

benim ölen Zeytin'de olmustu tek gozde de ondan sordum. Bazen biseyler kaciyo heralde icine. Veyada bisey olup basit enfeksiyon gibi bisey olabiliyo

izmir_pet

bende genta damladan cok memnunum. Aylardir gentaya abone oldum artik her ay aliyorum. Tabi dirrk damla drmrk istemedim. Vrterinre goturucekseniz iciniz rahat eder tabi

Recai44

Geçmiş olsun . Ilık çayı bir bez yardımıyla kedinizin gözüne sürmeyi deneyebilirsiniz.

Kedisvr_

Eger iltihabi birseyse tobrased goz damlasi kullanabilirsiniz, gozu kapali olan yavru kedilere iyi gelmisti

Kedisvr_

Ama veterinere goturebilirseniz daha iyi tabi.

Sarecansu

veterinere götürmelisiniz buralarda zaman kaybetmeyin

betulaltundal

Bazen kedilerin kirpiklerinden bazıları içe dönebiliyor batık gibi. Tabii içine bi şey kaçmış ya da basit bi enfeksiyon da olabilir ama yine de bi baktırmanızda fayda var. Geçmiş olsun

eslemalkann

@izmir_pet maalesef bende rastlıyorum bu ara sürekli. Hayır olsun ve geçsin inşallah. :"(