Sokaktan Aldığım Kedimin Dişleri Yok!!

Melikedidem

Bugün bir arkadaş vesilesiyle bir sokak kedisi sahiplendim. Bir binanın kazan dairesine girdiği için baştan ayağa kömür gibi olmuştu. Eve getirin yıkadım. Yıkamama rağmen temizlenmedi tam olarak. Çok ürkek ve saldırgan. Kendi haline bıraktım alışsın diye. Kucağıma geliyor gelmesine ama minik bir hareketimde hemen kaçıp kuytuya saklanıyor. Geleyim soruma, minik sanırım 5 6 aylık ve öndeki minik dişleri eğiri büğürü ve bir tane dişi yok. Veterinere götürmem bir kaç günümü alacak. Neden olabilir ve bu ürkekliğini yenmesine nasıl yardımcı olabilirim??

19 CEVAP

Melikedidem

İlk geldiği saatlere göre şu an daha iyi. Gidip mama yiyip tekrar olduğumuz odaya geliyor. Daha iyi olacak zamanlar tabiki . Annesi onu çok sevecek

Cldkgkcs

Çok ihtiyacı olan bir kedi sahiplenmişsiniz, kısa sürede alışmaya başlamasına çok sevindim, daha özel ilgi gerektiricek belki ama bu iyilik için paha biçilemez olur mutlaka, dişleri konusında da umarım o hasarlı dişleri süt dişleridir mutlu günler :))

Melikedidem

Resim açıklamasını girin

Kedisideli

Diş konusunda size en doğru şeyi veteriner söylee yavrular sıvı besinlerle beslendikleri için dişi olmaması çok önemli değil. Alışma konusu ise zamanla kendini güvende hissedince gerçekleşecek. Korkutmadan oyunlar oynayabilirsiniz ani hareketlerden kaçının yeter :)

SenanurKsl

Eğerki süt dişleriyse sıkıntı olmayacaktır tahmin ediyorumki gerçek dişleri çıkacaktır umarım sür dişleridir

SenanurKsl

Kendi haline bırakmakla iyi etmişsiniz yemek ya da ödül mamasını elinizle vermeyi deneyebilirsiniz ya da yemeğini yerken arkadan kafasını sevin işe yarıyabiliyor

Melikedidem

Dayak yemiş diğer kedilerden, belki insanlardan . Yavrum benim ufak ufak dolanıyor şimdi. Ama hep tetikte. Yarın hemen götüreyim veterinere burnu akıyor çünki

eslemalkann

Sizden korkuyor. Bende sokaktan sahiplendim kedimi. 1 buçuk aydır benimle ve tam anlamıyla şu son3 hafta çok şükür ki iyiyiz. Ona güzel görünebilmek için yumuşak ve sessiz konuşun hep gulumseyin. Uyurken okşayın. Ona mamayı siz verin. Böylelikle sizi sevecektir. Alışması elbet zor olacak onun için zaman tanıyın. Diş konusunda veterinere gitmeniz en doğrusu. Ve çok teşekkürler onu sahiplendiginiz için. Cok güzel bir yüreğiniz var. :")
Sevgiler... ♡

SenanurKsl

İnşallah sağlıklı uzun güzel bi yaşamı olsun :))

Melikedidem

Geldiğinden beri güzelce mama yedi , 5 defa çiş yaptı. Kaka yapmıyor diye endişeleniyordum demin yaptı :/ kakası simsiyah ve katı baya. Sebebi ne olabilir.? Kazan dairesine girmesiyle bir bağlantısı olabilir mi??

saganofe

Az ve kötü beslenmekten olmuştur. Kuru mama yiyorsa biraz ıslatın öyle verin.

Melikedidem

Yavru kuru maması verdim, yaş mamada var evde ondan karıştırıp vereyim. Yarın zaten veteriner görecek inşallah bir sorunu yoktur :(

Ahsenbb

O aylarda dişler dökülür yenileri çıkar bende kan görünce ağzında cok korkmuştum dişlerini değiştiriyormuş endişelencek bişey oldugunu sanmıyorum hatta büyük ihtimal diğer dişleri de 2-3 gün içinde dökülür.Diğer dişlerinde çürük vs yoksa endişelenmeyin ağzı kokuyorsa çok kötü olmadıgı sürece sıkıntı yok.Diş değiştirme döneminde biraz da halsiz olabiliyorlar.Hangi mamayı kullanıyorsunuz bağışıklığı açısından kaliteli mamalar kullanmak bu dönemlerde toparlanması açısından iyi olur.Kusmaması için malt kullanın.Kusmak kedileri çok yorgun düşürüyor.Eğer whiskas bonacibo vs kullanıyorsanız değiştirmenizi öneriririm.

Melikedidem

Oğluşum baya bir üşütmüş. Burnu akıyor, sabah öksürüyor kulak ve bıyık kısmında da mantar varmış. Mantar ve öksürük için ilaç verdi. Birde vitamin. İç parazit içinde hap içirdi. Mantardan dolayı siyah olan yerler mantar geçince düzeliyor mu merak ettim

Ahsenbb

Fotoğraf koyar mısınız?