Göz Çapaklanması

ggore

Merhaba, kızımın (4) gözünde daha önce gözlemlemediğim çapaklanma olmaya başladı. Var mıdır bir fikri olan?

17 CEVAP

CansuAyg

Gözlerini ılık çaylı pamukla silebilirsiniz, benim kedimde de bir dönem hemde akıntı şeklinde oldu ve baya faydasını gördüm :)

batinaydogan1

Göz enfeksiyonu olmuş olabilir. Ya da daha önceleri de oluyordur ama kendisi temizliyordur şimdi temizlemeyi bırakmıştır. Mesela benimki İran Kedisi cinsi gereği göz akıntısı çok fazla kendi de iyi temizleyemiyor hatta hiç temizleyemiyor. İki güne bir biz siliyoruz.

ggore

Teşekkür ederim, uygularım bugün

ggore

Fakat temeline inip niye olduğunu da öğrenmek istiyorum. Yine de sağolun öneriniz için, biraz önce uyguladım.

ggore

Evet dediğiniz gibi belki de oluyordu.

ggore

Teşekkürler cevap için.

izmir_pet

malesef benim kedimde de aldim alali oluyo. Tahris edicek diye hergun olmasada haftada bir iki ilik cay pamukla siliyorum. Arada parmagimla aliyorum yada kucuk biseyse. Bazi kedilerde turlerine ozel,kendinden oluyor galiba. Sorundan dgldir saniyorum o yuzdrn

ggore

Cevap için teşekkür ederim. Daha önce hiç olmayıp şimdi olunca endişelendim ben de.

izmir_pet

genelde ankara van kedileri ve bazi cins kedilerde yaygin goruluyo. Benim bi kedimde de var. Hastalik enfeksiyon dgl ama kendiliginden capaklaniyo:) hergun olmamak sartiyla ilik cay ve pamukla silebilirsiniz. Hergun olunca tahris oluyor cunku. Kucuk biseyse elinizle alirsiniz zaten. Yapicak bisey yok:)

izmir_pet

bu arada kediniz ve gozleri massallah cok saglikli gorunuyor:) saglikli mutlu omurlerr..

Ixterene

Evet benimde scootish fold um var 1 aylık benim kedimde de oluyor onu biz tırnağımızla alıyoruz

ggore

Teşekkür ederim cevabınız için. Tüm çocuklarımıza güzel ömürler

Siz kediseverleri çok seviyorum

Canann61

Kediniz soğukta kalmış olabilir bu aralar, çaylı suyla silebilirsin, ben kendim aktarlardan aldığım gül suyu ile kulak ve gözlerini temizliyorum uzun zamandır çapak görmedim deneyebilirsiniz

Canann61

Kediniz soğukta kalmış olabilir bu aralar, çaylı suyla silebilirsin, ben kendim aktarlardan aldığım gül suyu ile kulak ve gözlerini temizliyorum uzun zamandır çapak görmedim deneyebilirsiniz