İç + Dış Parazit Aşısı Kaç Lira Olmalıdır?

kedigibiyiz

merhaba veterinerimden memnun değilim çok fazla. Bugüne kadar kendi vetimde aşı olduk iç+dış 100 tl. Bu fiyat çok mu fazla bilemiyorum ama çevremdekiler öyle olduğunu söylüyoe. Aşılar arasında kalite farkı olduğunu düşünmüyorum (varsa da bir fikrim yok bu konuda) bu iki aşı kaç tl olmalı?
Karma 75 tl
Kuduz 65

32 CEVAP

izmir_pet

Ayni fiyata yapmiyorlar cunku her ilde alt fiyat sınırı var ama ne yazik ki ust fiyat yok. Ucu acik. İstedigi kadar uzerine ekleyebiliyorlar:)

batinaydogan1

Normal şartlarda belirlenen iç-dış parazit aşı fiyatı 50-70 tl olması gerekiyor

izmir_pet

Bazi krdilere bazi ilaclar dokunabilir alerji yan etki, zehirleme olabilir. Bir hekimin yapmasi daha dogru olur. Zaten evden cikmiyorsa senede 1-2kez yeter

SenanurKsl

Ankarada 35+35 şeklinde 70 tlye yaptırıyorum ben

izmir_pet

Kalite farki dgl de semt farki olur illaki. Benim bulundugum bolgedeki tum vetlerde ayni fiyat. Parazitler 20serden 40tl. Digerleri 50-60arasi

izmir_pet

ama tabiki yerden yere cok fark eder

doren07

Öğrenciye indirim yapılıyor olması gerek .. Ben 80 yerine 50 tl ödedim..

izmir_pet

hatta bazi asilari yapmamasini oneriyo herkese. Herkes yaptiriyo ama evdeki kedide buna gerek yok diyo. Neden ilac yukleyelim diyo. Guzelce arastirin:)

izmir_pet

Size katiliyorum ve burada da herkese anlatiyrum. Parazitler surekli terarlamanin anlami yok haklisiniz. Kuduz zaten tamamen bos goruyorum ben. Daha cok ucak yolculugu yapanlarin tercihi. Paradan ziyade bos yere ilac yuklemek gereksiz

ayse1310

50 TL olması lazım.

ayse1310

Ama uygulanan yönteme göre değişiyor diye biliyorum. Benim veterinerim dış parazitten ense damlası iç parazitte tablet kullanıyor ve 50 TL ödüyorum. Kedim cins olmadığı için de indirim yapıyor olabilir hiç sormadım.

lamiaaslan123

ben öğrenciyim ve benden 50 TL istemişlerdi bilemiyorum

saganofe

Selim'i sahiplendikten sonra dış parazit dalması + iç parazit tabletine 60 tl verdim. İç parazit 40 lira demişti sanırım. Karma aşısını da 25 liraya yaptırdım. Yaşadığım ilçede hayvancılık yaygın olduğundan veteriner daha çok büyükbaş küçükbaş hayvanlarla ilgileniyor. Sanırım bu yüzden uçuk fiyatlar talep etmiyor ki kendisi de söylemişti aşıyı geliş fiyatından yapıyorum diye.

Bulunduğunuz semte göre fiyatların ayarlandığını düşünüyorum. Şehir merkezinde 4 vesikalık 25 lira iken ilçede 10 liraydı ve sebebi fotoğrafçıların fiyat anlaşmalarıymış mesela.

Tugbabilginer

Merhaba iç ve dış parazit ilaçlarını veterinerden uygun fiyata alıp kendiniz uygulayabilirsiniz

astrokedii

tamamen kazik. fiyatlar. guadrex var sisesi 79 lira. size cekip yapiliyor 20 tl 30 tlden mak. 0.5 cc.
onun yerine caniverm in kopek tabletini alip 10 tl ye 4 e bolerseniz hem kendi kedinize hemde sokak taki kedilere 10 tl ye 4 buyuk boy kediye ulasma sansiniz olur.