İç + Dış Parazit Aşısı Kaç Lira Olmalıdır?

kedigibiyiz

merhaba veterinerimden memnun değilim çok fazla. Bugüne kadar kendi vetimde aşı olduk iç+dış 100 tl. Bu fiyat çok mu fazla bilemiyorum ama çevremdekiler öyle olduğunu söylüyoe. Aşılar arasında kalite farkı olduğunu düşünmüyorum (varsa da bir fikrim yok bu konuda) bu iki aşı kaç tl olmalı?
Karma 75 tl
Kuduz 65

32 CEVAP

zuhall

Valla ben kendi veterinerim ic+dis asisini 130a cikardiktan sonra tektek cevremdeki veterinerleri arayip soruyorum artik hic utanilacak birsey de yok. Hangi markayi kullandiklarini ve fiyatini. En uygun ic+dis 100 e karmayi da 80e yaptirdim. Yasanilan bolge cok onemli,kullanilan marka onemli. Ama bir asi icin kediyi strese sokmayi tercih etmiyorum yakin cevrede yaptiriyorum. Kuduzu hic bilmiyorum 2 senedir yaptirmiyorum cunku. Evden cikmayan kedi icin gerek duymuyorum acikcasi.

Sarecansu

gerçekten fazlaymış. ben izmirin oldukça güzel bir semtinde oturuyorum lüks olmasada orta halli buralarda bile 70-80 lira bence siz başka yerleride araştırı

YektopuS

İnternette baz fiyat listeleri var oradan bunu maliyet ve işçiliğiyle görüntüleyebilirsiniz Google a 2018 Veteriner Ücret Tarifesi yazarsanız fiyatları görürsünüz bu fiyatların üstüne çıkan yerlere internetteki fiyat tarifesini ödeyeceğinizi söylersiniz.

kedigibiyiz

Ne kadar uygunmuş. Arayıp bir yerleri sorsam ayıp olur mu acaba? Ben birkaç kez bahsetmiştim burda her gidişimde o bu derken en az 300 tl ödeyip çıkıyorum artık sinirlenmeye başladım. Üstelik aşıya bile gitsek 90 tl vizite parası alıyor ki bence bu yanlış

izmir_pet

ararsaniz insani bagliyorlar. whatsaplarindan veyada face instagram hesaplarindsn tek tek sorun. Yani hic de ayip birsey dgl. Ben oyle yapmistim ama hepsi ayniymis farketmedi. Fiyatlari ogrenince de aralarinda en iyisini secersiniz. Tabiki zaten en ucuzuna gidicez diye bisey yok. Degelendirirsiniz yorumlardan falan bakarsiniz:)

kedigibiyiz

Ben burada bahsetmiştim belki hatırlarsınız odin de et benleri vardı kemoterapi iğnesi dedi 6 tane. Sonra bir arkadaşımın abisi veteriner. Düştüyse benler daha fazla iğneye gitmeyin kimyasal almasın dedi. Toplamda 1200 tl alacakto benler için ve zararlı bile değilmiş iğneye gerek yokmuş. Bağladı iple benleri. Ertesi gün düştü. Ben de gitmedim tekrar iğneler için. Bu davranışına da çok üzüldüğüm için artık değiştirmeye karar verdim

izmir_pet

acikcasi kiyaslama gibi olmasin ama cok hayvansever olsa para icin ilave islemler yapmaz. Paradan once o yavrunun canini sagligini dusunur. Benimki cogu seye gerek yok diyo. Bos ilac kullanmak da iyi dgl diyo. Genelde hayvansever vetler ucuk fiyatlar istemiyo zaten

zuhall

Buarada ic+dis ilacini da 6ayda bir yaptiriyorum artik. Veterinerlere kalsa 2ayda bir yapiyorlar. Yakinda arasini daha da acacagim. Hatta dis paraziti kedi kasinirsa ya da uzerinde pire gorurseniz yaptirin diyen de var en mantiklisi. Boylece asiya ayrilan butce de oldukca duser.

Fatihbuka

Kuduz aşısını belediyeler ücretsiz yapıyor diye biliyorum tabi her belediye aynı mı bilemem bizim belediye ücretsiz yapıyor boşuna kuduza para vermeyin bağlı oldunuz belediyeyi arayıp bilgi alın bu arada eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ibb hayvan hastanesi var belediyenin orda aşıların fiyatları özellere göre uygun

Fatihbuka

Kuduz aşısını belediyeler ücretsiz yapıyor diye biliyorum tabi her belediye aynı mı bilemem bizim belediye ücretsiz yapıyor boşuna kuduza para vermeyin bağlı oldunuz belediyeyi arayıp bilgi alın bu arada eğer İstanbul’da yaşıyorsanız ibb hayvan hastanesi var belediyenin orda aşıların fiyatları özellere göre uygun

BenQ

Vetrium Çayyolu veteriner kliniğini ile iletişime geçin isterseniz Ayşenur hanım yardımcı olur diye düşünüyorum adımı verirseniz

dilara98

Ben iç ve dışı 35 tl ye yaptiriyorum.Ikisi 70 tl.Semt ve şehir olarak fiyatlar değişiklik gösterebiliyor.

saganofe

Selim'i sahiplendikten sonra dış parazit dalması + iç parazit tabletine 60 tl verdim. İç parazit 40 lira demişti sanırım. Karma aşısını da 25 liraya yaptırdım. Yaşadığım ilçede hayvancılık yaygın olduğundan veteriner daha çok büyükbaş küçükbaş hayvanlarla ilgileniyor. Sanırım bu yüzden uçuk fiyatlar talep etmiyor ki kendisi de söylemişti aşıyı geliş fiyatından yapıyorum diye.

Bulunduğunuz semte göre fiyatların ayarlandığını düşünüyorum. Şehir merkezinde 4 vesikalık 25 lira iken ilçede 10 liraydı ve sebebi fotoğrafçıların fiyat anlaşmalarıymış mesela.

kedigibiyiz

Teşekkür ederim her birinize cevaplarınız için ben de biraz araştırma yapacağım bu konuda

melikealgin

Ic dış paraziti 80 tl, kuduz,karmayı 50 tlye yaptirmistim.Ama aşılar aydan aya farkedebilir surekli degisim halindeler.Her veteriner de ayni fiyata yapmiyo tuhaf