Lösemi Aşısı Şart Mı?

ayse1310

Yaptırsam ne olur yaptırmasam ne olur?

39 CEVAP

Sarecansu

lösemi konusunu baya bir araştırın.yan etkileride oldukça ağır. şahsen ben yaptırmayacağım

Betull_

Kuduz ve lösemi aşısı 3 4 veteriner de yan etkileri olabilir dedi en son gittigim veterinerim kuduz aşisini herhangi biri şikayet ettiginde evinde kedisi var sesi geliyor asilari tam degil vs gibi durumlarda yapılmasinin gerekli oldugunu soyledi istemeye istrmeye yaptirdim şuan kedimde asi yerinde kitle olusti br ay sureyle beklememiz gerektiğini geçmez ise ameliyatla alacaklarıni soyledi ve bu farkedilmezse kitle kanser hicresine kadar donusebiliyor yani o ki gerek yok kedinizi riske atmayın bir veteriner de lösemi aşısınin gerekli olmadigini soyledi

ayse1310

Kuduz şart bence ya. Lösemi gereksiz geliyor ama bana. Veterinerim de lösemi için yaptırırsan faydası olur zarır olmaz dedi. Kafam karışık biraz bu konuda. Bütçenize göre karar verin diyen de oluyor çünkü bu lösemi konusunda. Şart olsa bu söz konusu olmazdı sanırım. Bilemedim ben de

izmir_pet

ornek bi veteriner 3-4asi koyuyorsa, asi programina. Bazilari baska ilave asilar ekliyor, kimsenin bilmedi.. Herseyin fazlasi zarardir. Ve herseyin dogali iyidir

Edakarci

Ben lösemi yaptirmadim. Ama kuduzu önemli buluyorum olurda kediniz birisini ısırdığında başınız derde girmesin güzelce aşı karnesini gosterirsiniz sorun yasamazsnz

edasukur

Kuduz aşını ben de hekimimiz de gerekli gördük ve yaptırdım ama lösemi aşısını çok da gerekli görmüyorum. Çoğu hekim de gerekli görmüyor sanırım.

ayse1310

Çünkü kırk yılda bir de olsa dışarı çıkarmayı düşünüyorum kedimi arada. Yazın özellikle. Temiz hava alması açısında ve güneşten yararlansın diye. Köye giderken falan götürmeyi düşünüyorum. Bir de belli mi olur fare tutar bişey tutar kedi sonuçta. Ya da başka sokak hayvanları ile falan temas eder. Hastalanmaması açısından önemli diye düşünüyorum.

izmir_pet

Kopeklerde bile cokk dusuk ihtimalkrn sokaga cikarmayla kuduz olmaz:) tabiki siz bilirsiniz ama acikcasi gereksiz kuduz mikrobu yukleme gibi bisey. Savunanlar cok var,karsi cikanlar cok varr. Cok fazla goreceli bisey. Siz bilirsiniz. Losemide kararsizim bende..

berkanyyy

sürekli gittiğim veterinerde lösemi aşısı yapmayı bıraktıklarını, gereksiz gördüklerini söyledi. bunun öncesindede araştırdığımda pek gerek görülmediğini biliyordum. tercih sizin.

doren07

Şunu söyleyeyim ben yaptırmadım. Veterinerim bana yapalım dedi ben red ettim ama kimseyi yanlış yönlendirmeyelim bu konuda çünkü riskli yapılmadan önce testini yapmanızı tavsiye ederim. Ben yavrumu güvendiğim bir dostumdan, sağolsun oda bize güvendiği için verdi. Annesinin ve babasının kalitsal bir hastalığı olmadığı için ek aşıları ben yaptırmama kararı aldım en azından ta ki evime yeni bir can girene kadar veya yavrumu sokakta gezmelere çıkaracağım zamana kadar ..

Alicveben

Uçakla seyahat edeceksiniz kuduz aşısı şartmış. Lösemi de dışarı çıkacaksa olabilir diye düşünüyorum. Biz de bugün yaptırmayı düşünüyoruz.

ayse1310

Lösemi ve dışarısı ne alaka peki bilen var mı ya? Çıkacaksınız yaptırın diyor herkes. Yani bu lösemi tam olarak neden koruyor kediyi?

Edakarci

Kedinizi dışarı cikarmiyorsaniz sorun yok ama tabiki hicbirseyin garantisi yok disari kacabilir, baska bir kediyle ev ortaminda bulunabilir. Ayrica asilar sagliga zarar vermez onlem amaçlı yapılır. yaptirmak veya yaptirmamak herkesin kendi fikri. Ayrıca şöyle bir durumda var bir kedi kopek tarafindan isirildiginizda isiran hayvan belli ise hayvan incelemeye alinir ve aşı olup olmadığı sorgulanır ve her halükarda hastaneye gittiginiz zaman size ilk uygulayacaklari işlem kuduz aşısıdir

izmir_pet

Minicik kopegime araba carpmisti seneler once. İlk kez cikarmistim sokaga hava almaya. O zaman yararlisaniyodum sut isitmistim. Sutunu almak icin eve girdim bikac dk icinde araba kullanmayi ogrenen bi bayan carpmis olmus o an. Lutfen bana kizmayin tabi ama gercekten sokaklardan cok korkar oldum

minnoskoss_123

Tekrardan geçmiş olsun:( Kimsenin başına gelmemesi dileğimle.