Ev Sorunu

ezgiisu

Babam böbrek nakli olduğu için doktorlar eve çıktığı ilk belli bi süreç boyunca kedimizin evde kalmasıma katiyyen izin vermediler. Çok çözüm yolu aradık direndik ama hiçbir şekilde izin alamadık. Kendim öğrenciyim hiçbir kazancıö yok alıp ayrı eve çıkamıyorum en son çare olarak bir alt komşumuza bu süreç geöebe kadar emanet etmeye karae verdik kendisi zaten daha önce kedi besledi yavrularına bakto ve köpek besliyor şu an yani sevgi vw bakım konusunda sorunu olmayacak ve bem zaten her gün gidicem görmeye ama en az nasıl etkilenir ne yapmamız lazım lütfen yardımco olun ve yargılamayın lütfen her yolu denedik doktorlar çok netler

18 CEVAP

izmir_pet

Yargilamak dgl gecmis olsun oncelikle. Sadece sunu soyliyim bandajin altina tuy kacmadigi surece birsey olmaz. Benim annem de babam da ameliyat oldu ve kedileromiz vardi. Ama iciniz rahat etmesi icin ayri odada kalabilir. Anlatmak istedigim az cok temizlensede sagda solda tuyler mutlaka kalmistir. Evden gitmesiyle ayri odada kalmasinin farki olmucaktir. Ama yinede komsunuza vericekseniz her firsatta gidip krdinizle zaman gecirin. Terkedilmedigini bilsin. Surekli oynadigi oyuncaklarni veya sevdigi biseyleri yanina koyun. Brlki yatagi minderi oyuncagi nryi varsa artik. Birde komsunun siz yokkrn gercekten guzel bakabilicrk mi? Kizip bi tanr vururmu vrya bagirirmi? Sabirli biri mi? Yabanci yerde strese girer cunku, bunlari iyice dusunun karar verin. Birde aksamlari buyuk ihtimalle aglicaktir. Lavanta yagi surebilir bi damla yatmadan once

ezgiisu

Doktor kedilerin kendine has bakterileri var aynı evde olmaması lazın dedi. Ben buna hala inanmıyorum veterinere soracağım zaten. Normal ameliyatlarda sorun olmazdı ama yüksek enfeksiyon riski var dediler zaten aynı bina içi gidip gelmem sorun olmaz. Köpek daha önce başka bi kediyle de kaldı ondan biraz o konuda rahatım kalacak kişi de çok sever hayvanları o tarz bi sorun olmaz evinde 7 8 yavru kediye baktı bir kere of demedi kadın. Kızı var o da çok sever ilgi gösterir ben de her gün giderim ama işte yine de çok korkunç bi süreç

ezgiisu

Tamamen gönderirsek babam da ben de çok kötü oluruz evet sağlık aşırı önemli ama psikolojisi de önemli. Babam lolaya hep 2.kızıö derki doktorlar bu kadar net konuşana kadar herkese rest çekti göndermeyeceiim diye şimdi bile göndermeme peşinde hala

Ecerana

Hergün gidecekseniz çok ta etkilenmez diye düşünüyorum ama gitmeseniz sizin terk ettiğiniz düşünürdü büyük ihtimal. Köpek le anlaşmaları nasıl olur bilemem ama ilk bir hafta sıkıntı çıkabilir

doren07

Öncelikle şunun bilinmesi gerek kurandada geçer kedi pis değildir onlar peşinizde en çok dolasanlardir biz onları temiz yarattık ve onlar ev halkından biridir diye yazılır. Lâkin konu böbrek olunca en azından aynı odada bulunmamalıdırlar.

lokum_british

BÖBREK NAKLİ SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER "Kuş ve kedi gibi hayvanlardan, enfeksiyon riski yüksek olması sebebiyle özellikle kaçınmalısınız" yazıyor. Basit bir ameliyat değil, böbrek nakli diyorsunuz. Babanızın sağlığını riske atmaya gerek yok. Dostunuzu sokağa atmıyorsunuz ya da başkasına sahiplendirmiyorsunuz sonuçta. Bir süre güvendiğiniz bir komşunuzda misafir olacak ve siz de iyileşme süreci boyunca istediğiniz zaman gidip görebileceksiniz. İlgilenmeyi ihmal etmeyin, gittiğinizde oyun oynatın, ödül verin. Ama evinize kedi tüyü taşımamaya özen göstermelisiniz.

zuhall

Bobrek naklinde ameliyat yarasi nedeniyle yasak degil , immunsupresif yani bagisiklik sistemini baskilayici ilac kullanacagi icin yasak. Kedilerden gelebilecek enfeksiyon nedeniyle. Aslinda durumu sadece kedi bakmak olarak gormemek gerek. Siz o kedilerle kopeklerle cok icice olursaniz da eve tasirsiniz tuyunu de baska herseyini de oyle dusunun. Bu surecte kedileri gectim genel anlamda eve gelebilecek enfeksiyonlardan kacinin, babaniz kalabalik icine cok girmesin , eve cok insan gelmesin. Bu kis doneminde ozellikle hastalik cok.

izmir_pet

tabiki sizi anliyorum cok haklisiniz. Cok kotu bi durum. Ama cogu dr biraz da kendi kisiligiyle konusabiliyor. Hayvanlari seven bisey olmaz derken,sevmeyenler asla olmaz cok riskli falan diyebilir. Siz iyice dusunun sizin fikriniz tabiki. Zaten altli ustlu oturdugunuzdan yakinsiniz en azindan

ezgiisu

Doktor da dedi pisliğinden değil ama çok riskli belli bi süre evden uzak tutun gidip görün dediler 10dan fazla doktora sorduk ben de çok çaresiz kaldım hiç yapacak şey bulamadık her gün halıları fırçaladım ki görsünler tüyleri topluyoruz kollarım koğtu evi süpür halı fırçala diye ama ikna edemedik en azından bi süre gönderin dediler

ezgiisu

Aynen ona da dikkat edeceğim ama nasıl alışacak napacak korkuyorum çok kızım için de

gulsum_

Doktor böyle bir konuda yalan söylemez evde bulunmayacak diyorsa doğrudur. Komşunuza emanet etmeniz en doğrusu. Babanıza geçmiş olsun.

edasukur

Babanızın rest çekmesi cok tatlı :) umarım en kısa sürede atlatırsınız bu süreci, çok geçmiş olsun.

ezgiisu

Evet çok zorlu bir süreç olarak ama dikkat edeceğiz mecburen. Tek temennim kızımdan fazla uzun süre ayrı kalmamak bu konuda. Zaten her gün gidip göreceğim ama içim hiç rahat değil aynı şey olmayacak çünkü

ezgiisu

Evet çok zorlu bir süreç olarak ama dikkat edeceğiz mecburen. Tek temennim kızımdan fazla uzun süre ayrı kalmamak bu konuda. Zaten her gün gidip göreceğim ama içim hiç rahat değil aynı şey olmayacak çünkü

Sarecansu

@doren arkadaşım aktardığınız Kuran-ı Kerimde geçmez.
ayet değil,hadistir . herkese hayırlı geceler :)