Ağlayarak Miyavlama

batinaydogan1

Merhabalar, Lola hanım bu sabah ağlayarak beni uyandırdı. Uyandığımda ağlayarak miyavlıyordu yanıma geldiğinde gözleri yaşlıydı. Gün içerisinde de sürekli bişey anlatır gibi kesik ve kısa miyavladı. Ayrıca bu aralar her sabah ve akşam 10-15 dakika kesintisiz kendini sevdirmeye başladı. Bugün tam 5. ayımız bitti acaba kızgınlık dönemine mi giriyor.? Yoksa anlatmak istediği başka bir sıkıntısı olabilir mi.? Ya da acaba uykusunda korktu ona mı ağladı.?

35 CEVAP

batinaydogan1

Ben yavrularına da bakmayı düşünüyorum o yüzden bir kez anne olmasını istiyorum :) katlanacağız artık

kedipatisii

Acaba diş mi döküyor? Bizim vet bana 4.5 5 ay gibi diş dökecek demişti ondan olabilir mi?

batinaydogan1

Diş döküyordu zaten ama böyle tepkiler yoktu bugün başladı :)

kedipatisii

Ondandir diye demistimde bilmiyorum :/ çok geçmiş olsun :)

Sarecansu

tebrikler,kızgınlık kapıda :)

Sarecansu

gerekenler; değişik oyuncaklar ve bir adet lazer ve yatmadan evvel verilecek güzel bir yaş mama :D bize veterinerimiz bir şurup önermişti doğal bir şurup oda iyi gelmişti sakinleşmesi için . ilk kızgınlığı ise çok şiddetli geçmez ama yinede kolay gelsin :D

EZK

Okuya okuya sona geldim sukur.. :))
Bu konuda erkeklerde de disilerde de tecrubeliyim. Kızgınlık belirtisi bunlar. Yere surunuyorsa, poposunu havaya kaldırıp geziyorsa, sürekli size surtunup kendini sevdirmeye calisiyorsa en önemlisi ve cekilmezi de sabahları ve geceleri uzun süre miyavliyorsa (hatta uykunuzdayken bile sesten uyanabilirsiniz) bunlar hep kızgınlık belirtileri. :))
Ama yine söylüyorum bir yaşından önce ne olur ne olmaz kisirlastirmayin derim. Hem erkek olmadığı sürece biraz katlanilabilir diye düşünüyorum. Koku bırakma durumları yok en azından.. Şimdiden kolay gelsin.. :)

izmir_pet

Miyaklamaya zamani kalmasin bol bol oynatin mesgul edin:) bol bol da sevin. Kucakta duruyosa hava aldirabilirsiniz 5-10dk sokakta falan. Cok asiri sekilde devam ederse lavanta yagi alin. Haftada iki surun. Sakinlestirir biraz

batinaydogan1

Yok dışarı asla çıkarmam. Hem üşüyüp hasta olma şansı var hemde ne olur ne olmaz :) dediğiniz gibi bizimkide kızgınlık yaşıyor belliki aynı belirtiler var çünkü

batinaydogan1

Ben yavrularına da bakmayı düşünüyorum o yüzden bir kez anne olmasını istiyorum :) katlanacağız artık

batinaydogan1

Yok yok nazlı biraz bu ara sevgi istiyor sürekli

batinaydogan1

Normalde kucağımıza gelmeyen Lolâ bugün kucağımızdan inmiyor :) sürekli bi kendini sevdirme çabası

batinaydogan1

Daha ilk kez kızgınlaşıyor 5. Ayımız bitti :) uzun zamandır yüzüne bakmadığı eski oyuncakları ile oynuyor :)

batinaydogan1

@EZK ilk doğumunu yaptırmayı planlıyorum ondan sonra kısırlaştırırım. Şu an için erken ilk kızgınlık belirtilerini yaşıyoruz bakalım ne olacak. Zaten 1 yaşından öncede çiftleştirmem

EZK

@batinaydogan1 en doğrusunu yaparsiniz. Zaten bilmem biliyor musunuz süt keseciklerinin boşalması da gerekiyormuş kisirlastirmadan önce, sağlıklari açısından.. O yüzden doğum yapması iyi olur onun için de. Hala buralarda olursam bildiklerimi paylaşırım. Dişi kedinin dogumunda neler gerekli nasıl davranmak gerekli az bi bilgimiz var.. Yani evde yaptiracaksaniz.. Biraz zor bi süreç.. :)