Beklentileri Anlayamıyorum

Friolero

Herkese merhaba,

Öncelikle o kadar moralim bozuk ve sinirliyim ki nereye ne yazacağımı, ne yapacağımı bilemedim. Belki sizle paylaşırsam ben de nerede ne yanlış yaptığımı daha net görürüm gibi düşünüyorum.

Özetliyorum:

Bundan 1 sene evvel sokakta 6 7 aylık bir kedi buldum. Evden atılmıştı. Güzelce bakımını yapıp, sahiplendirdim.

1 sene sonra yani geçen hafta sahip beni aradı, evde birinin astımı çıktı ya alın ya da ben sahiplendircem dedi. Arkamı dönemedim tabi. Yeni alan kişi nasıl olur, bu karda kışta napar diye düşünerek gittim aldım.

Bu arada kedi ile beraber dişi kedilerini de birine sahiplendirdiler. Meğer sahiplendirirken kedi hamileymiş. dün kedi 2. Kere baba oldu. 4 yavrumuz oldu. Neyse ben kediyi kenara para ayırıp kısırlaştırdım. Çünkü gideceği evde durumu ne olur, gene üst üste bunları mı yaşar kestiremedim.

Dişi kediden bahsetmiştim. Dişi kediyi verdikleri çocuğa benim numaramı vermişler. Sen bakamıyorsan o bakar vs diye. Çocukla öyle tanıştık. Çocuk hamile olduğunu bilmeden aldım ne olacak bilemiyorum dedi. Ben de ona yardımcı olacağımı söyledim. Oldum da tabi. Dün vete aldım kedileri.

NEYSE ŞİMDİ EN CAN ALICI KISMA GELİYORUM.

Ben erkek kediyi sahiplendirmeye çalıştım bu arada. Dün bir kız yazdı. 1 kedim var ona arkadaş arıyorum diye. Konuştum kızla. Tabi ilk başta herkes pozitif, herkes iyi. Dedim kedi yeni kısırlaştı, bir süre hormonalrı düzene girene kadar eskisi gbi davranır, kedinle de hemen anlaşmasını bekleme. Tamam dedi olur mu öyle şey ben hallederim. İyi gelin alın dedim. Olmaz dedi arabamız yok. Sen kızılaya gel ordan alayım. Zar zor kabul ettim. Gittim kızılay'a verdim kediyi. Akşamı olmadan bir mesaj "KEDİ ÇOK MİYAVLIYOR BİZ UYUYAMADIK KEDİYİ PET SHOPa BIRAKICAZ" sakın öyle bir şey yapma dedim. Ben geliyorum. Bu arada bu kız karaponçik bi karapörçük mü ne orda oturuyor. Ben baya uzağım bu kızdan. Dün de takdir edersiniz ki ANKARA FELÇ OLDU. Bir sinirle evden çıktım. Arabam yolda kaldı.

Devamı diğer mesaj...

39 CEVAP

Recai44

Friolero eğer kedi sahiplenecek birisi paranın hesabını yapıyorsa . Çok para gider falan diyorsa birde gelip almıyorsa siz kediyi götürüyorsanız o kişilere asla kedi vermeyin . Şunu da söyliyeyim ücretli sahiplendirdiklerim kedilere daha iyi bakıyorlar ve kedilerinin her türlü masrafınıda karşılıyorlar.

Ecerana

BenQ peki ne yapılması lazım?Nasıl sahiplendiricez biz bu canları?Hiç kriterimiz olmasın mı yani? Bu dediğimiz şeyleri bile kabul etmeyen insanlara mı verelim canlarımızı ne yapalım bn tatile giderken bile bir haftalık tatil için bütün akrabalarımı gözden geçiriyorum ama yine de bir kişi bile yok benim akrabalarım da kedilerimi bırakacağım. İkinci kedimi aldığım kişiye bırakıcam şehir dışına çıkacağımda. Yani kedilerimi Bi işim olduğun da üç beş günlüğüne bırakacağım kişiyi bile bn kendi akrabalarım da bulamazken sokaktan kurtardığımız ya da Bi şekilde bize sahiplendirmemiz için bırakılan o canları nasıl Bi yabancıya hiç birşey demeden bırakırız merak ediyorum

BenQ

Daha önce tecrübeleri olup olmadığını sormak özverili bir iş olduğunu hatırlatmak yapılması gerekenlerde rehberlik etmek bence daha doğru olur ara ara aklıma geldi şundanda çok hoşlanıyor diyerek iletişim kurmaya çalışmak daha doğru gibi geliyor yanlış mı düşünüyorum

Ecerana

Zaten benim dediğim de o kediyi sahiplendirmeden önce oturup güzelce konuşmak.

Friolero

Kirpiklihunicik, benim evim zaten kedi evi gibi giden gelen eksik olmaz. Fazla gelince de veterinere bırakıyorum pansiyona. Yani ben o kediye 2 ay bakarım, 6 ay bakarım ama nereye kadar. Onun da bu kadar ortam değiştirmesini psikolojisi açısından uygun bulmuyorum. Akira'yı da Benim kedilerim zaten evde rahatsız ediyor o yüzden arkadaşımın evine aldık. Gerçi bir şey değişmedi ben de onun hamile kediyi aldım. Onu pansiyona bıraktım.

Kediyi verirken her şeyi söylüyorum. Çok tüy döküyor, gerçekten normal bir kediden çok çok fazla döküyor, sürekli yürüyor evin içinde bunları stüne basa basa söylüyorum ancak nedense oraya gidince sorun oluyor.

Köpek besleyen biri olarak kedi ile baş edemeyen insanları hiç anlayamıyorum. Hele de ikinci köpeği almayı düşündüğüm şu günlerde kedilerin köpeklere göre daha kolay bakımlarının olmasına rağmen insanlar nasıl miyavlamalarına bile katlanamıyor idrak edemiyorum. Tavsiyem yakın arkadaşlarınıza sahiplendirmeniz.

Ecerana

Ay çook sevindim gerçekten anlattığınız gibiyse zaten bundan iyi sahip bulamazsınız inş akira içşn ömürlük ve mutlu bir yuva olur :)

Friolero

İnşallah çok teşekkür ederim < 3 tamamen şans olduğunu anladım bu işin.

Recai44

BenQ Benim ölçüm şudur . Karşıdaki kişi alacağı kedi için fedakarlık yapabiliyor mu yapamıyor mu . Bunu az çok anlıyorum zaten . Amacım cebimi rahatlatmak olsaydı bütün yavru kedileri ücretli sahiplendirirdim . Sadece 2 tane değil.