Önemli Arkadaşlar Kedilerin Bizimle Birlikte Yolculuk Yapmasına İzn Veren Bir Firma Biliyor Musunuz?

gozdeyilmaz

1-2 hafta sonra bebeğimle yolculuğa çıkmak zorundayız ancak gideceğimiz mesafe 5-6 saatlik bir yol maalesef ki uçak yok binemiyoruz :( bildiğiniz bir firma var mı yukarıda bizimle birlikte yolculuk yapmalarına izin veren?

19 CEVAP

Cldkgkcs

Evet bu sitede de çok konuşuldu o kişilerden biri de bendim çok araştırdım görüştüm ben yanıma almaya ikna edemedim dediğim gibi çünkü bakanlığn izni yokken adamlar sorumluluk almıyor. Yine de kendiniz araştırın tabi aklınızda kalmasın. Bagajda ben taşıdım ama uyutmanızı asla tavsiye etmem ciddi risktir görmiyceksiniz başına bişey gelse bi veterinere dahi gidemiyceksiniz müdahale edemiyceksiniz daha erken veya geç uyanıcak kusacak edecek en basitinden.. En fazla sakinleştirici bitkisel ilaçlar var onlardan verip muavini de atlatın yeni ilaç verdik birazdan uyur diye ben bu konuda çok baskı görmedim zaten tamam dedi aldılar veya hiç sormadılar.. Tabii bunlar dahi kedim uslu olmasına rağmen bende çok stres yarattı bunu yine kedinizin huyuna göre düşünürsünüz bazıları yola gitmeyi bırakın taşıma çantasına girince stres olup kendisine dahi zarar verebiliyormuş kedinizin böyle davranışlara yatkınlığı varsa diğer seçenekleri zorlamanızı tavsiye ederim hiç olmazsa yolculuğunuzu gece yaparak uyku saatlerinden yararlanın
Tabii ben en son yolculuğumda kedimden yana bi sıkıntı yaşamasam da bagajlar doluydu kedim tüm valizlerin üstüne kondu yeri sürekli değiştirildi aktarıldı vs.. Muavin de evhamlıydı ölür bu napıcaz üstüne devrilir bunlar diye diye yol bitmek bilmedi bana

Cldkgkcs

Benim bildiğim öyle bir firma yok çünkü bakanlığın izni yok zaten bunun için.. malesef..

izmir_pet

Yurtdisi otobus firmasi biliyorum ama yurtici bilmiyorum:( bildigim kadariyla yasak oldugindan yok

izmir_pet

O istikamete giden bir arac bulursaniz anca o sekilde sizinle gidebilir

edasukur

Aslında taşımaya uygunsa, alınması lazım. Sakarya'da ikamet ediyorum, Isparta'dan arkadaşım gelmişti kedisiyse birlikte. Yol 8 9 saat sürüyor fakat uyutturmak zorunda kalmıştı. Aslında bunu bilet almaya gittiğinizde sorsanız daha iyi olur sanki. Kendi insiyatiflerine göre değişiyor bu durum.

edasukur

Şehir dışında okudum, öğrenciyken çok sık yolculuk yapıyordum, ben daha önce hiç taşımadım fakat mola yeri olsun terminaller olsun birkaç kez evcil hayvanıyla seyehat eden insanlara denk geldim.

izmir_pet

Yasak oldugundsn sorssniz riske girmiyolar. Bu sitede cok soranlar arastiranlar oldu. Sonuc olumsuz.. Ama benim bildigim yurtdisi firmaladi var. Nerdeyse hepsi kabul ediyo. Benim karsi komsum surekli kedisiyle gidiyo. Bende gidecegimde firmayla gidersem yanima alicam

izmir_pet

Malesef yurtici hic boyle bi firma gormedim duymadim

izmir_pet

Belkide molada cikarmislardir. Bazi firmalar uyutmadan da bagaja aliyorlar

Recai44

Gideceginiz istikamette tren yok mu. Bildiğim kadarıyla trene alıyorlar.

gozdeyilmaz

Arkadaşlar cevaplar için hepinize çok teşekkürler teker teke soracağım artık bütün firmalara bagajda gitmesini hiç istemiyorum kutusunda mutlu ama beni görmediğimi zaman korkar diye düşünüyorum ürkek bir kedi çünkü :( Aklıma uyutmak gelmişti ama size de çok teşekkür ederim iyi ki risklerini söylediniz. Maalesef tren yok :(

ayse1310

Bla Bla car uygulamasından bakabilirsiniz. Hiç kullanmadım fakat çok pet ulaşımı sağlayan var bu şekilde.
Bir de otobüs firmaları izin veriyor fakat maalesef bagajda. Yol uzunsa bu çok çok sıkıntılı olur kedi için zaten.

Recai44

Bagajlar soğuk oluyor . Kediniz yavruysa hasta olabilir .

gozdeyilmaz

bla bla car uygulamasını biliyorum ancak günümüzde insan maalesef ki cesaret edemiyor bir başkasıyla yolculuk yapmaya :( hepinize çok teşekkürler umuyorum iyi bir insana denk gelirim ve kabul ederler :)

izmir_pet

Soylemek istemiyorum da gecen sene falandi galiba haberlerde gormustum. Bi golden kopekti galiba. Kiz bilet almis onada. Sizinle yolculuk yapabilri demisler ayri bilet kesmisler. Ama sonradan bagaja atmislar cocugi yaa. Ve kiz molalar haricindd gormek istiyorum istiyorum cok israr etmis. Molalar disinda durmamuslar cok israr uzerinde sofor durmhs ama al kopegini in o zaman demis kizip. Kiz da kizmis zatsn inicek. Ama kopsk havasiz kalip ölmüs. Bilmiyorum ndn o oyls oldu yaaa. Bagajda yolculuk yapanlar cok var ve boyle bisey duymadim. Orda farkli biseymi vardi bilmiyorum ama bu yuzden asiti asiri korkuyorumm:(( uyutmayi zatdn dusunmeyin cok riskli