Kuş Ve Kedi Olur Mu

bobivelola

İki kedim var muhabbet kuşu almak istiyorum olur mu onu yerler mi

12 CEVAP

melikealgin

O kuşun selameti için alma :D canlı yem olur

fuatonur

Kediler büyükse çok zor olur bence.

Pinaryilmaz

Ben kuş varken kedi aldım aynı yerde kakıyorlar kuşun kafesini yükseğe astım ama kedi hala ulaşıcam diye uğraşıyor ve kedi varken kuşla ilgilenmek gerçekten çok zor

izmir_pet

Gercekten hic almayin yaaa. Benim de iki kusum iki kedim var ama cidde cok zor. Kus olsaydi sonra yavru kedi alinsa az cok alisabilir. Ama kedi varken kus alinirss asla alismaz. Av olaram gorup ssldiricak. Son ihtimal asaldirmasa bile kusu hic kafesten cikaramiyosunuz falan kusa cok yazik oluyo:((

onurhhn

Farklı odalarda bakma şansınız varsa olur

izmir_pet

Farkli odalarda o kadar zor kiii. Mutlaka birini ayirmak gerekiyo. Hangini ayirabiliriz kii:(( insan aldigina pisman oluyo. Kedi varksn kus almak kuslara eziyettir malesef ki. Kesinlikle kus bi odada kapali kalir en iyi ihtimalle. O da yani hayvanciga yazik. Yalniz kaldiklarinda cok uzulup intihar bile edebiliyorlar

Melekitooo

Çok zor

Pinaryilmaz

Ben kuş varken kedi aldım aynı yerde kakıyorlar kuşun kafesini yükseğe astım ama kedi hala ulaşıcam diye uğraşıyor ve kedi varken kuşla ilgilenmek gerçekten çok zor

minnoskoss_123

Bence yapmayın:D

Elifozmen

Ben de ikisi de var ama kediyi sonradan aldım izliyor fln kafesi günde iki saat fln kuşları farklı odaya alıp kafesi açıyorum onlar girdiklerinde tekrar yanıma alıyorum bir şekilde halletmeye çalışıyorum kuşlar tek olsa da sürekli evin içinde dolaşmadıkları için çok sıkıntı olmadı önceden de günde iki saat fln bırakırdım şimdi de aynısını yapıyorum

batinaydogan1

Kuşu kafesten çıkarmayıp kedinizin ulaşamayacağı yerde tutacaksanız alabilirsiniz :) yoksa yerler

izmir_pet

O zaman da kus ölür ama sıkıntidan uzuntuden:(( ve tavana assaniz bile ziplayabiliyorlar (deneyimliyim). En kotu ihtimalle yasasa bile kuslar kapali tutulmaz. Ya intihar ederler yaa iskence etmis oluruz. Ayrica kanatlarida kireclenir. Ucma ihtiyaclari vardir. Mutlaka kafes acilip sizinle olmali sıkılmamasi icin. O yavrucuga da eziyete gerek yok