Kuşuma Yeni Oyuncak Aldım Nasıl Alışır

AhmeetG

Kuşuma yeni oyuncak aldım alışması ne kadar sürer ve bu süreçte benim yapmam gereken bişey var mı yardım eden etmeyen herkese teşekkür ederim

6 CEVAP

Cldkgkcs

Kuşunuza oyuncağı önce dışarda ilgisini çekerek göstermelisiniz direk kafesine takmak ürkütebilir, dışarda bir süre ilgisini çeken birşey haline geldikten sonra(hiç alışamayıp korkadabilir kuşunuza bağlı) takabilirsiniz

izmir_pet

Kafese takilan oyuncaklar diye dusunuyorum. Oyleyse ksfeste durucak baska bi yontem bilmiyorum. Merak edip bi sure gozlemler ve korkusunu yenince oynamaya baslar. Farkli bi oyuncaksa bilmiyorum

AhmeetG

Ben kafese taktım direk benim kuş biraz agresif de :) biraz inceledi uzaktan sonra yanına felan gitti ama şimdi sadece bekliyorum

AhmeetG

@izmir_pet aynen kafese takılan oyuncak zili felan da var

minikas

Acele etmeyin. Ben çok uzun süre baktım kuşlarıma bir tanesi 8 yıl bendeydi. :) şahsi tavsiyem iki üç oyuncağı birden takmayın kafese. Kuşlar ürkek hayvanlardır. Alışması zaman alacaktır. Önce kafesin içinde veya dışında ona zarar verip vermeyeceğine iyice karar verir sonra gider yanına ve oynar. :)

smgbkrccc

Benimki alışmıyor ya. Kafes dışında çok güzel oynuyor oyuncaklarıyla ama kafesine koydugumda korkuyor kafes içinde ordan oraya uçuyor, kafasını çarpıyor ötüyor falan. O yüzden bi oyuncağını kafesin altına koyuyorum ben, canı sıkıldığında kafeste oynuyor, ama kafese astığım an yine korkuyor. Korkak bir kuşum var sanırım:))