Kedi Kumu

Ecerana

Pisipisi kedi kumu artık koku yaptığı için kum arayışına girmiştim. Önerilerde proline çok vardı bn de proline aldım o yüzden ama hiç güzel bir kum değil sabah akşam kum temizliyorum hatta bazen günde 3 kere ona rağmen koku oluyor ve topaklar o kadar yumuşak mi kürekle alırken hemen parçalanıyor kumu da fazla koyuyorum ama yine aynı sonuç. Aklımda Bi kaç marka var ********* nın kokusuz kumu ve mırmır bentonit arasında kaldım sizce bu markalar iyi mi ya da daha iyi bir marka var mı bildiğiniz. Kokusuz kum kokululardan daha mı iyi kokuyu hapsediyor bunu çok merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim.

37 CEVAP

Minnakpatipuki

Sansurluyo ya :D aldigim yerin ismi hepsi..... bunu da sansurlemez inş.

Ecerana

Evet bi de sansürlemek çıkmış başka site ismi söyleyince. Bn Bi tane mama sitesinden mama alıcaktım madem almışken kum da alıyım dedim çünkü 75 TL üstü Bi çok hediye veriyorlar size de tavsiye ederim. Bazı ğrğnler pahalı ama mama kum türü şeyler piyasa ile aynı. İsterseniz söylerim ama malum sansürlüyor instagram üzerinden isteyenler mesaj atabilir bu konuda patiligill hesabım

Ecerana

Petlebi den de ben alışveriş yapıyorum ama sadece bir siteye bağlı kalmak iyi değil Bi kaç mama sitesi takip ediyorum hangisi daha ucuz ise oradan alışveriş yapıyorum. Normal alışveriş siteleri yerine böyle petlebi gibi yerlerden alışveriş yapınca daha güvenilir ve avantajlı oluyor bnce

elaebrar

van cat kumu onerebilirim hem turk markasi hem fiyat olarak cok pahali degl hemde cok kokmuyor

Darcy93

Sanicat active oksijen iyi ben onu kullanıyorum bazen de lindo

Sarecansu

benim kumum içerde ve mırmır kullanıyorum çokta memnunum. mırmır extra strength var oda dahada güzeldir büyük ihtimal. birde kumu en azından gün aşırı temizlemesseniz hepsi dağılır yumuşar hamur gibi olur

jingjing

merhaba kapalı tuvalet kullanıyorum , 3 değişik kum kullandım reflex (kokusuz) , clean paw (pudra ) ve mırmır .

reflex çok hızlı topaklanıyordu ve kolay dağılmıyordu ama fiyatı pahalı geldi
clean paws da ilk başta güzel geldi ama pudra kokusu değişik gelmeye başladı .
mır mır en memnun kaldığım oldu . sabun kokulusunu kullanıyorum ve şu an kedimin tuvaletinden sadece sabun kokusu geliyor . biraz dağılıyor gibi ama koku olarak en iyi bu hapsettiğini düşünüyorum

lokum_british

Aslında kumdan ne beklediğinizle alakalı bi durum bu, fiyat performans olarak Proline iyidir. Everclean de alabilirsiniz sürekli temizlemek istemiyorsanız ama pahalı. Ben ucuz kum kullanıp ona vereceğim parayı kaliteli mamaya harcamayı tercih ediyorum.

Ben de proline bebek pudralı kumu, kapalı kum kabıyla kullanıyorum. İşteysem sabah akşam, evdeysem her tuvaletini yaptığında temizliyorum. Kum kutusunu yaptığı yerin tersine eğip, kirli kumu aldıktan sonra kalanı küreğin yan kısmıyla hiç kirli kum kalmayacak şekilde temizlerseniz ve düzenli olarak alırsanız koku yapmaz. Ayrıca kumu fazla koyarsanız tam bir topak oluyor ve kaba yapışmıyorda.

Ben kirli kumu aldıkça üzerine ilave ediyorum, 2 haftada 1 de ilave etmeden az kalan kumu atıp, kabı temizleyip tekrar kumu yeniliyorum. Hiç koku olmuyor. Sürekli çişli kumu karıştırmaktansa bentoit kumlar slikalardan daha sağlıklı geliyor bana.

izmir_pet

Bende tavsiye uzerine metro marketten aro marka kum aldim 5kg 8.99tl. Fiyatina gore cok bisey beklemiyodum ama suana kadadki kullandigim en guzel topaklanan en koku yapmayan diyebilr

izmir_pet

Diyebilirim

Ecerana

Zaten kumu fazla koyuyorum topaklansa bile kürekle alırken parçalanıyor o yüzden başka marka sordum en iyisi sanrım her seferinde başka marka alıp bakmak teşekkğr ederim cevaplarınız için

izmir_pet

Aro kesinlikle tas gibi oluyo asla parcalanmiyo. Sanirim 2haftadir kullaniyorum. Suana kadar hic parcalanmadi. Mirmir denicektim ama bundan iyi olcagini sanmiyorum. Yakininizda metro varsa denemenizi tavsiye ederim. Cunku bu fiyatlara aman aman cok farkli bisey yok saniyoum..

Ecerana

Hmm çok övdünüz gerçekten merak ettim peki koku olmadı mı 2 haftadır. Bn çünkü 10 gün de bir değiştirmesem hemen kokmaya başlıyor.

Ecerana

Aklıma mırmır aro ve ********** nın sattığı kokusuz kum var o karı denemek istiyorum. Bazı kişiler kokusuz kumlar koku yapmıyor filan dediği için siz bu konuda ne düşünüyorsunuz

izmir_pet

Soyle diyim kokusuz kum hic almadim. Aroyu kokusuz alicaktim ama marsilya sabunu kalmis gittigimde. Denemek icin aldim onu. Zaten marsilya sabunu ama hic bisey kokmuyo:)) fiyatina gore galiba. Zaten koku istemiyodum ben. Ve kumu yattigim odada duruyo. Ona ragmen 2haftadir hic koku olmadi. Bende kumu 8-10cm koyuyorum. Diger kumumda da koku olmuyodu ama derin olmasina ragmen dibe yapisiyodu bazen. Ve son aldigim kumlarin topaklari sertlesmiyodu parcalaniyodu. Suana kadar en msmnun kaldgim bu yani. Bana da burda onerdiler. Yoksa mirmir alicaktim. Bikac petshopa sordum pek alicisi yok guzel dgl dediler kafam karisti:) ama baska kum ararsam mirmir denicem bende