Kedi Kumu

Ecerana

Pisipisi kedi kumu artık koku yaptığı için kum arayışına girmiştim. Önerilerde proline çok vardı bn de proline aldım o yüzden ama hiç güzel bir kum değil sabah akşam kum temizliyorum hatta bazen günde 3 kere ona rağmen koku oluyor ve topaklar o kadar yumuşak mi kürekle alırken hemen parçalanıyor kumu da fazla koyuyorum ama yine aynı sonuç. Aklımda Bi kaç marka var ********* nın kokusuz kumu ve mırmır bentonit arasında kaldım sizce bu markalar iyi mi ya da daha iyi bir marka var mı bildiğiniz. Kokusuz kum kokululardan daha mı iyi kokuyu hapsediyor bunu çok merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim.

37 CEVAP

Minnakpatipuki

Bende bir aydir akkum kullanıyorum hic koku yok toparlanması da iyi ama tozumasindan şikayetçi olduğum icin değiştirmek istedim . Araştırdım baya lindo cat sipariş ettim bende daha gelmedi denicem. Proline ilk kullandığım kumdu ve gerçekten kötüydü nesini beğeniyorlar bilmiyorum fiyatı da uygun değil bence. Kokuyu hiç hapsetmedi eve dagiliyodu koku hep. Topaklanmasi da iyi değildi kürekle alırken dağılıyordu. Değiştirmekle iyi yaptınız bence :)

izmir_pet

Bana cok fazla onerdiler proline. Alicaktim ama hep elime alip alip biraktim:) hatta metroda aro mu proline mi arada kaldim. Ama prolineye bulasmadim cunku asiri ince taneli. Yarisi tozdu paketten gorduklerim. Cok cok ince tane oldugundan bende guvenemedim. Ama begenenlerde var bilmiyorum. Ben denemedim o yuzden

EZK

Burda birçok kişiye tavsiye ettim ve çok memnunum. Ne tozutuyor ne koku yapıyor. Lindo cat. Özellikle pudrali olanını alırken tereddüt etmiştim. Iyi ki almisim. Sabunlu olanından daha çok memnun kaldım. Ne koku var ne etrafa saciliyor. Orta kalınlıkta. Kalin taneli olanini kesinlikle tavsiye ederim.

Ecerana

Lindo cat kalın taneli topaklaşıyor mu

aleyn

kum arayışında oldugum için bi çok markanın kumunu aldım sırayla deniyorum şu ana kadar kullandıklarım arasında en memnun kaldıgım benty sandy oldu, koku yapmıyor ve topaklanması çok iyi bi deneyebilirsiniz. bir de reflexin aktif karbonlu yeni çıkan kumları var kutulu onlardan da memnun kaldım performansları çok iyiydi.

Ecerana

Aleyn rexlex i bn de düşündüm lakin bütçemi aşıyor tek kedi olsa belki olabilirdi ama iki kedili evde biraz pahalı geldi bana bir de şuan yumuşak dışkılama problemimiz var o yüzden kumları çok çabuk kirletiyoruz

Musege

Fiyat/performans açısından Aro epey iyi.

izmir_pet

Sadece onceki kumum cat's white'ti ve tozsuzdu. Bu kum cok ince taneli dgl. İnce kalin karisik. Ama yine onceki kumumdan biraz tozlu geldi bana. Belkide tozlu daha guzel topaklaniyodur:) temizlerken sorun olmuyoda kedimin patileri beyazliyo azcik:D

Ecerana

Hmm metroya gittiğimde mutlaka alırım o zamn teşekkür ederim. Bn de proline kumu çok güvenerek almıştım ama sonu hüsran oldu

izmir_pet

Kalin tanelo hic bilmiyorum ben. Hani var biliyorum da kullanmadim. Sizin dediginiz kalin taneli mi yaziyor? Lindonun ince kalin secenegi varmi?

EZK

Akkum kullanmistim yillar önce memnun kalmamistim. Simdi icerigini bilmiyorum.

Lindo cat in evet ince ve kalin seçeneği var @izmir_pet
@Ecerana evet topaklasiyor. Parcalanmadan ve kaç gündür kullanıyorum kabı tertemiz ve kokuyu da hapsediyor. Resim yukleyebilsem yukleyecegim de aksam da bisey soracaktim yukleyemedim resimleri. Tek resim olarak denemeye çalışayım. Ben çok memnunum siz de faydalanin isterim, hem uygun hem kaliteli..

EZK

Maalesef burda yukleyemiyorum. Profilden deneyecegim..

Ecerana

Ezk tavsiyenize uyup lindo cat kum sipariş verdim demin mama alıyordum aldığım site de mırmır olmayınca lindo cat alıyım dedim bakalım inş iyidir

Ecerana

Tek 10 lt lik aldım siz hangi siteden sipariş ettiniz

Minnakpatipuki

Bende öyle yaptım 5lt çok az geliyor. 10 lt nin hepsini kaba bosalttigim icin 10 lt lik siparis ettim. *********** dan aldım ben. Kargoyla beraber 21 lira oldu iyi mi bilmiyorum ama akkum dan ucuz yine de.