Matisse Mama

Sarecansu

arkadaşlar bu mamayı kullananlar yada kullananlardan görenler-duyanlar bana nasıl bir mama olduğunu söyleyenilirlermi? kediler tadını seviyormu etkisi güzelmi vs.

39 CEVAP

EZK

Içinde mısır surubu var aslında içime sinerek almadım ama önceki mama da o şekildeydi ve veteriner önermişti. O yuzden daha fazla arastirmadan siparis verdim. Mecbur kaldım bi yerde.. Bakalim insallah yer de daha sonra baska mamaya geceriz. Imkaniniz varsa almayin derim ama benim gibi su an acilse de idarelik alabilirsiniz diye düşünüyorum. Burdan bi arkadaş demişt. N&D nin yan urunuymus.

mimimomo

ND numuneleri geldi dun, kediler su icmekten helak oldu : )) cok mu tuzludur ne? cesaret edebilsem ucundan tadicam tum mamalari : ))

Sarecansu

evet Nd mamalarında çok tuz olduğu söyleniyor

EZK

@Spectrum hakkında hiç bilgim yok ki.. :( Bi araştırın isterseniz.

@mimimomo gelince kesinlikle deneyecegim ben tuzlu mu değil mi diye.. Tadına bakmaktan bisey olmaz herhalde. Bunu gerçekten düşünmüştüm. Umarım tuzlu değildir.. :)

mimimomo

ben bi 10 kgluk profine kitten almistim, tuketimi fena degil kedilerin, o da az kaldi. arada da brit premium kitten var. (ona pek yuz vermediler)
araya bi nd alayim diyodum ama 2 kedi, 2 ayri odadaki su kaplarini baya yariya indirdi (arada odul cubugu da veriyorum ama genelde yarimsar yarimsar paylastriyorum haftada 2 - 3 kez.) nd'ye mesafelendim simdilik. biraz daha bekleyecegim. (mamalar surekli zamlaniyor diye telaslaniyodum ama aceleye gelmesin bu durumda)

Sarecansu

@yeliz matissede de sodyum klorür yazıyor. analizlerde toplam şeker miktarı yazıyor fakat tuz yazmıyor. şimdi bu mamadanda soğudum ne alıcam ben :(

Sarecansu

ben biliyordum N&D ki sodyum klorürü ama matissede gözüme takılmadı bide herkes çok memnun ve kaliteli mama olarak geçiyor ya acaba içerğinde zarar vermeyecek miktardamı var tuz? hayır sebep nedirki kedilerin tuza ihtiyacı varsa az miktarda bişey diyemem ama bu hayvanlar bunu sürekli yiyecek anlamadım valla bilen anlatsın..

izmir_pet

Baska market mamalarini anlarim da farmina gibi bi firma zararli olacak miktarda tuz icerecegini sanmiyorum ben yaa. Ama yinedr bilmeden yorum da yapamam tabi. Birde farmaninin sitesinde ozellikle az tuzlu balik mi bissy mi ne icerdigini yazilmis suan hatirlamiyorum da. Az tuzla ilgili bisey yaziyo. Bende sorayim farminaya

Zynpks

Benim bir tanidiğim brit care önermişti hiç denemedim kullanan var mi tavsiye eder misiniz?

Sarecansu

zeynep brit care güzelde kağıt üzerinde çoğu kedi yemiyor lezzetsiz sanırım

Zynpks

Anladım ama bu mama konusunda insan gerçekten çok kararsız kalıyor birinin tavsiye ettiğini bir başkasi tavsiye etmiyo insan şasıyo napicağini

mimimomo

ben mavi paketli brit premium aldim (bi de numune falan arastirmadan 8 kg mi ne) daha 1 paket bitmedi. gerci asamalari ve karistirarak verecektim ama ilk karistirdigimda 2 gun dokunmadilar mama kabina. mecbur onlari disardaki kardeslere pay ettik. profine ile devam ettim.

dun de ilk kez minik nd numunesini doktum ayri bi kaba, aninda saldirdilar. baya da iyi yediler :) sona sabaha kadar su: ) icerik degerlendirmeyi bilemedigim ve kafam goturmedigi icin kotulemis gibi olmayim - asla istemem bu minvalde ilerlemesini- belki sevdikleri baska faktorler vardir ama 3.5 aydir bu kadar su tuketimine tanik olmadigim icin endiselendim. haliye, tuvaletteki kumlar kurumadan gidip gidip ihtiyac gideriyorlar, bir de oradan iskillendim. icerik okuyabilenlerin yorumlari daha dogru olur elbet.

PiremsesKutsi

N&D'yi de malum mamalar kategorisine koyma vaktimiz geldi bence. 270Tl'm çöpe gittiği için sinirliyim biraz ama şu son yorumları da okuyunca tamamen umudu kestim mamadan. Büyük ihtimal Türkiye'deki fabrikada denetim yapmıyorlar, fabrikanın da en üst yetkilisi veya ortağı daha fazla para kazanmak amacıyla içeriğe çok düşük kalitede et, çok fazla tuz vs koyuyor.

PiremsesKutsi

Özellikle son zamanlarda kullanan bir çok kişi, kedilerinin tüylerinin sertleşmesi ve kepeklenmesinden şikayetçi hatırlatmak isterim. Ben ilk aldığımda kedimin tüyleri pamuk gibi olmuştu ve pasparlaktı ama paraya tapan insanlar da her şeyi yapıyor...

pyesil

yorumları okuyunca çok şaşırdım sanırım değişken bi durum bu çünkü dört kediye bakıyorum brit care kullanıyorum ve hepsi severek yiyorlar, veterinerimiz içeriğini önerdiği için başlamıştık uzun zamandır da favorimiz oldu