Matisse Mama

Sarecansu

arkadaşlar bu mamayı kullananlar yada kullananlardan görenler-duyanlar bana nasıl bir mama olduğunu söyleyenilirlermi? kediler tadını seviyormu etkisi güzelmi vs.

39 CEVAP

Terranova

Evet. Biz de 2 ay önce Nd'ye geçmiştik, su tüketimi ciddi mana da arttı. Gidip gelip, kana kana su içiyor. Sodyum Klorür yani tuz içeriyor. Bunu almadan önce de biliyordum fakat bu denli olacağını tahmin etmiyordum. Farmina'ya bununla ilgili mail attım; bu konuyu nasıl açıklıyorsunuz minvalinde. Cevap geldıgı vakit paylaşacağım.

Terranova

@İzmir_pet, Matisse'de sodyum klorür içeriyor. Tabi hem ND'nin hem de Matisse'nin oransal olarak ne kadar tuz içerdiklerini bilmiyorum, fakat ND ile beslenen kedilerin, su tüketiminin ciddi oranda artması, tuz oranının yüksek olduğu izlenimini uyandırıyor. Bakalım ne cevap verecekler, merak ediyorum doğrusu.

ubozsoy

sanabelleye de bakabilirsin

EZK

Sipariş verdim. Bugün yarın elimize ulaşır sanıyorum. Degerlendirmemi sizinle paylasirim.

izmir_pet

Tuzlu oldugunu bildiginiz mamalari icerigi guzel olsa bile almayin. Goz ve bobrek sagligina bozar

mimimomo

@terranova valla cok super olur paylasabilirseniz. ben ortalama mama temin edebiliyorum diye gimcat vitamin / odul kitirlarindan azar azar takviye ediyodum (4-5 adet kadar) o kadar su ihtiyaci gelismemisti. ama bu mamaya doner de, bi de o takviyeleri ya da odulleri kullanirsam hayvanciklar su ve cis donusumunden erirler valla. bizim seker hastasi hallerimiz gibi. tirstim ben bu isten cidden:( en iyisi gene ortalama mama + haftada bi kac gun duz haslanmis tavuk/tavuk suyu vs. sanirim.

izmir_pet

Terranova acaba matisseyle ilgili bilginiz varmi? Onun da tuz orani yuksek midir?

izmir_pet

Terranova cvp geldiginde mutlaka bizi bilgilendirin lutfen. Aklima takildi benimde. Tuz hic duymamistim.farminada.
Cansu valla bende bilmiyorum ya tuzdsn bende cokk korkuyorumm. Ama digerlrrinin de iceriklerini sevmedim. Bi cvp gelsin bakalim da

izmir_pet

Arkadaslar farminaya tuz oranlariyla ilgili bilgi almak istedigimi yazdim. Durumu anlattim. Cvp gelirse bende paylasicam

izmir_pet

Ona bakarsak benim vet de reflex guzel diyor. Sattiklarina guzel derler ona fazla takilmayin bence

Sarecansu

benim kedim seçmez yer ama o bile yemedi

toshi

Ben de n&d kinoa serisi kullanıyorum tuz olayını hiç duymamıştım benim kedilerimde aşırı su içme durumu olmadı baya araştırıp bütçeme göre bu mamaya karar vermiştim ama şimdi içime kurt düştü ya çok tuzluysa diye bu mama olayı yüzünden ne yapacağımızı şaşırdık cidden.

Sarecansu

@ezk çok mutlu olurum