Yaraları Var :(

Anonymus813797

Bademin yaraları tam iyileşti derkennpopişinde bir yaa daha çıkmıştı hatırlarsanız. Bunu nasıl evde iyileştirebilirim? Veterinere götürme inkanım yok çünkü İstanbul gibi bir şehirde iyi bir ilçede yaşamama reğmen çevremde bildiğim herhengi bir veteriner yok:( sebebi ne olabilir. Böyle bir sorun yaşayan var mı hiç aranızda? Daha önceden bacakları da böyleydi canı yandığı için olsa gerek yalanmıyordu. Sonradan acısı hafifleyince kendini yalayarak yaralarından kurtuldu. Dışarıda gezdiği için temizlik sıkıntısı vs olabilir mi. Ama ben bunu sokakta baktığım kedilerde hiç görmedim :/

18 CEVAP

Anonymus813797

Peki tavuk alerjisi olduğundan şüpheleniyorum. Bunu nasıl anlayabilirim farklı belirtileri de var mı?

Anonymus813797

Birde karşı et restorantı hayvanlara sürekli yaktığı düşürdüğü tavuk etlerini uyardığım taktirde veriyor. Aşırı sinirlerim bozuldu. Hayvanlara yedirdikleri şeyler birde onlara alerji yapıyorsa bence bir ceza uygulanması gerekiyor. Haksız mıyım?

lokum_british

Yani şöyle söyleyeyim, o kadar muhtaçlar ki çöplerde bozuk, küflü, yenmeyecek ne varsa yiyiyor sokak hayvanları. Kırık cam, pil, kimyasal atıklarının olduğu çöp konteynerlarının içindeler sürekli o derece muhtaçlar. O yüzden artık yemek, yere düşen et vs bi şekilde karınlarını doyuruyorsa bırakın versinler. Soğukla aç bir şekilde mücadele etme şansları yok çünkü :(

lokum_british

Off işiniz çok zor o zaman. =) Biz evdekini bile zaptedemiyoruz, kelebek, böcek, sinek, yere düşen bi lokma yemek (her ne düşerse düşsün, abur cuburdan ıspanağa kadar), kısacası taştan yumuşak herşeyi yemek istiyor. Yakalarsak alıyoruz ağzından, yakalayamazsak geçmiş olsun. Sizinki bütün gün dışarıda, hadi restoranı engellediniz, çöplerdeki yemekleri, fareleri, böcekleri nasıl engelleyeceksiniz. =)

Anonymus813797

Yaraları tam geçti derken şu aptal kasap yine o pis yanmış, bozulmuş,çiğ etlerini özellikle bademe veriyor. Dikkat çekiyorum ÖZELLİKLE. Bir insan nasıl bu kadar salak olabilir? Diğer kedileri kovup sadece Badem e ve eşine veriyor. Tekrar uyaracağım yoksa artık işin içine polis falan katıcam. Bu nedir ya bir hayvanın hayatı bu kadar mı değersiz?

izmir_pet

Haklisiniz ama malesef disaridaki kedi kopege veriyorlar. Oncelikle cok gecmis olsun. Tavuk alerjisi varsa tavuklu mamalarda alerji yapar. Ne marka mama kullaniuosunuz bilmiyorum ama mamaniz kotu icerikliyse butcenize uygun biraz guzel bi mama almaniz iyi olur. Yavru dglse balikli mamalar en garantisi. Birde sokaga lutfen cikarmayin. Kisir degilse kisirlastirin. İnanin ki benim erkek kedim cikiyodu kanser oldu ve hic tedavisi yokmus kaybettik. Benden once tum asilari tam disi bir kedi kanser oldu ve yine kaybedildi. O kanser son ana kadar anlasilmiyomus. Son zamanlarda karni sisiyo ve ölüyolar. Yavrunuzun sagligi icin bir sekilde evde tutmanizi tavsiye ediyorum. Sokaklar cok cok tehlikeli

satinalmayin

alerjik olabilir (tavuk alerjisi vb.)
mantar egzama olabilir

Anonymus813797

Bilgisi olan varsa lütfen acil cevap yazabilir mi?

Recai44

Bırakın versinler . Hiç vermeyenler var . Sokak kedisi bulduğunu yer zaten . Zehir vermiyorlar ya :)

Anonymus813797

İyi de arkadaşlar kedi benim evde beslediğim kedim. Yani bu şapşiğn normalde evden çıkmaması gerekiyor. Ama o bir yolunu bulup her zaman çıkıyor. Canının yansığını görmek beni de çok üzüyor. Kedimi eve iyice alıştırmam gerekiyor ama o tüm gün sokakta. Eve sadece ben bulup getirirsem ya da acıkrısa , üşürse vs... geliyor. Ayrıca badem biraz göbekli bir kedi. Diyet uygulamam gerekiyor ancak sürekli dışrıda yediği için kilo almaya devam ediyor. Bir merhem vardı onu kullandık biraz etkisi oldu ama sürerken rahatsız oluyor hayvan benden soğudu :(

Anonymus813797

Asıl sorun bu değil aslında. Bacakları için ne yapmam geriyor? Çok kötü olmuştu. Yalanmaya başladığından beri baya bir düzelme var. İnşallah güzel sonuçlar alabiliriz.

Anonymus813797

Bilgisi olan çok acil cevap yazabilir mi?

Anonymus813797

Yaraları geçti ve şuan o gölgede yavaş yavaş tüyleri arttı. Mahallemizin kabadayısı Bademe tavuk eti vermemeleri için restorantı uyardım. Yaklaşık 1,2 haftadır tavuk eti yemiyor ve sonuç çok çok iyi. Kuru mama ve yaşmama kullanıyorum. Kuru mamayı hergün veriyorum. Yaş mamayı ise iki haftada birkere. Çok bayılarak yiyor yaş mamayı. Bazen hızını alamayıp parmaklarımızı falan ıssırıyor :)

Prenseslena

Mantar olabileceğinden süphelendim açıkcası benim kedimde de tavuk alerji yapmıştı bu şekilde açık yaraları yoktu bi veterinere danışmanız şart

Sudeckmkc

Yani polise haber verseniz bile bir şey yapılabileceğini sanmıyorum. Sokaktaki kediler bozuk et hatta çerçöp yerse bile bi şey olmuyor bünyeleri alıştığından ama ev kedileri öyle değil. Sizin kedinizin de bünyesi kaldırmıyor demek ki. Mantar olsa öyle kendiliğinden kolay kolay geçmez allerjidir muhtemelen. Bir yolunu bulup dışarı çıkmasını engelleyin o zaman evde sizin kontrolünüzde beslenirse bir sıkıntısı olnaz diye düşünüyorum.