Kediyle 10 Saatlik Otobüs Yolculuğu?

gizoz063

Yarı dönem tatilim 3 hafta olduğu için kedimle birlikte gitcem ailemin evine fakat yol 10 saat olunca tedirgin oldum. Uyutmadan götürmicem zaten uyutcam gündüz yolculuğu yapcam 2 mola veriyorlar molalar dışında yolcu indirdikleri yerler var o sırada ben de muavinle beraber inip kontrol etmeyi düşünüyorum fakat tabiki de çok tedirginim bu konuyla ilgili tecrübesi olan biri var mı?

38 CEVAP

esma6363

Ben 1,5 günluk yolculuk yaptim kedimle ama arbaydi bizimki sıkıntı olmadi gidişte kucağımızda yattı ama dönüşte arabaya aliştigi için biraz sıkınti oldu ama çok sıkıntı olmadi

Eymentalay

Muavine kediyi uyutacağınızı ama bagaja değilde koltuğun altına koymak istediğinizi söyleyin ısrar edin gerekirse tartışın çirkefleşin belki bi yerden sonra tartışmamak için kabul ederler :) pasiflora falan da verirseniz zaten sakin sakin uyur heralde ama yine de veterinerle görüşüp uyutma şansınız varsa uyutmaya deneyin 10 saat başka türlü gidilmez @gizoz063

Tam1cat

Merhabalar, ben de iki kedi ile önümüzdeki hafta yolculuğa çıkacağım. Daha önce tek kediyle 6 saatlik yola giderken yukarı yanıma alabilmiştim ama bu sefer umudum yok. Muavini kenara çekip sana 50 lira vereceğim senin çocuğun olsa bagajda götürür müsün hava çok soğuk benzeri cümlelerle ikna etmiştim. Daha sonra bagajda da taşıdım ama bu sefer iki kediyle gideceğim için üstümde bir panik var. Trene binsem bile otobüs ile 3 saat yol çekmem gerekiyor sonra 8 saat tren yolcuğu. Ama otobüsle 5 buçuk 6 saate varmış olacağız. Eğer yolcuğunu tamamladıysan nasıl geçtiğini naptığını bilmeyi çok isterim. Bu arada ben hiç bi seferinde uyutmadım. Kedim kusmaya başlıyordu ve günlerce kendine gelemiyordu. Sık sık yanına giderek onu terk etmediğimi hissettirerek sıkıntı yaşamadık. Muavine verilen makul ücretler sağolsun

Neden hayvanları bagaja atıyorlar eşyamı bu insanların yanında gitsin

Tam1cat

Karayolları yönetmeliğinde bu şekilde yer alıyor, bu konuda aramadığım firma kalmadı yıllardır. Olur da parayı seven bir muavin veya hayvansever bir otobüs ekibi denk gelirse sorun etmiyorlar. Tabi bu dediğim hayvansever çalışanlara henüz denk gelmedim

Cldkgkcs

Ben kamil koçla iki üç defa 7 saatlik yolculuk yaptım kedimle. Bitkisel spreylerden kullandım öncelikle içeriği lavantalı kedi otlu fesleğenli falan.
Kesinlikle yanınıza alamazsınız ben her seferinde denedim izin vermiyorlar çünkü bu şekilde bi kanun var ama burda aldığını söyleyen kişiler olmuştu bana bi şoför de öyle bi durumda yolcunun indirildiğini söylemişti.

Deneyim olarak kediniz sakinse korkmayın diyebilirim benim kedim de çantasını sever içine koyup çıktığımda etrafa bakar o uüzden muavinle iyi geçinip inşallah da iyi birine denkgelirseniz kontrol ederek gidersiniz. En önemli diyeceğim şeylerden biri de gece uykusu varsa kedinizin kesin gece gidin daha rahat edersiniz. Sakın ilaçlı bi uyutma yapmayın bu bitkisel sakinleştiriciler yeterli muavine de yeni ilaç verdik uyumak üzere diyebilirsiniz ona pek takılmadılar bende. Bağırmasın yeter falan dediler.
İlkinde ben rastgele bi terminalde yolcu indirilirken indiğimde kedi çantası yerde tekerin dibindeydi herkes valizini alıyor kalabalıkta ayak altında kalmıştı ben aldım o sırada kedimi muavin diğer taraflara falan gitti geldi yani unuttu kapağı kapatırken ben söyledim uzattım her seferinde inmenizi tavsiye ederim bu yüzden.
Bir defasında da ilk binerken bagajlar tamamen doluydu ben muavinle bi yer bulmuşken şoför geldi bunu öbür tarafa koy ben yatıcam burda bağırırsa iner atarım kediyi falan yaptı bi tartıştık orda.. Ama kuzumun doluluktan ve şoför yüzünden sürekli yeri değişti sürekli takip ettim umarım böyle bişey yaşamazsınız çünkü en çok o gün gerildim valizlerin üstüne koyduğu oldu ordan kayıp düşücek biley olacak diye yol bitmedi bana.

Umarım bi sıkıntı yaşamazsınız çantasını şimdiden evde dolaştığı ortama giderken koyacağınız bi havlu battaniyeyle koyarsanız arada içine ödül oyuncak falan atıp alıştırın faydası olur.

Cldkgkcs

Kedinizi uyutmayı hafife almayın 10 saat için çok ciddi risk olur. Uyuması uyanması tamamen gözlem altında doktor gözleminde olması gerekn şeyler altına yapıcak kusacak belki solunumu duracak ne zaman uyuyup ne zaman uyanıcak benim asla aklım almıyor bi sağlıkçı olarak bunun ciddiyetine sizde varın lütfen. En fazla bitkisel sakinleştiriclerden kullanın o kadar. Ama yine de 10 saat çok fazla ben mecburiyetten 7 saatlik yol gittim son saatlerinde uslu olmsına rağmen miyavladı kedim bagajda

BADI

BENİM KÖPEKLE ANIM VARIDI SORUN CIKMADI SADECE AĞLAMAYA BAŞLADI O KADAR .SONRA MOLA VERDİĞİMİZ YERDE DOLAŞTIRDIM TUVALETİNİ YAPIP RAHATLADI SEN KEDİ İLE GİDECEKSEN TASMA ALMAYI UNUTMA BENCE İYİ YOLCULUKLAR:))