Kediyle 10 Saatlik Otobüs Yolculuğu?

gizoz063

Yarı dönem tatilim 3 hafta olduğu için kedimle birlikte gitcem ailemin evine fakat yol 10 saat olunca tedirgin oldum. Uyutmadan götürmicem zaten uyutcam gündüz yolculuğu yapcam 2 mola veriyorlar molalar dışında yolcu indirdikleri yerler var o sırada ben de muavinle beraber inip kontrol etmeyi düşünüyorum fakat tabiki de çok tedirginim bu konuyla ilgili tecrübesi olan biri var mı?

38 CEVAP

kaanoclnn

Buradaki çoğu insan bu hayvanlarla kafayı bozmuş çok sevdikleri için en ufak zarar gelmesin istiyorlar ama durumunuzun anlamıyorlar bence. Süre gayet uzun 3 hafta boyunca diyorsunuz bir veteriner vasıtasıyla uyumasını sağlayın ve bagajda zarar görmeyeceği sağlam bir yere koyun bir sorun yaşamazsınız. Bakmayın buradaki çoğu insana hala uçakla git derler...

Ececetiner

16 saat yapan arkadaşlarım var. Veteriner hekiminizin tavsiyesiyle kilosuna uygun dozda pasiflora verin yolculuktan yarım saat önce, uyumasına gerek kalmaz sakin olur. Otobüste de muavinle özellikle görüşüp hava alabileceği fakat üşümeyeceği bir yere koydurun. Bende kedimle beş saat gidip geliyorum sıcak havalarda otobüs boşsa bagaj havalandırmalarının altında sorun yaşamıyoruz kışında küçük bölmeler var bagajların yanlarında oralara koyduruyorum. Yola çıkmadan sevdiği bir mamadan verirsenizde sorun yaşamazsınız. Şimdiden iyi şanslar :)

gizoz063

kaanoclnn duygularıma tercüman oldunuz. yapabileceğim bir şey kalmadı uçak biletlerine de baktım iptal ederim otobüsü olmadı diye ama direk gidemediğim için daha çok telef olcaz yollarda. pasiflora veya veteriner kontrolünde bir ilaçla mecbur her yolcu indirildiğinde muavinle beraber inip göz atcam

bappatan

Merhaba. Kediyi uyutma(sakinleştirme) veteriner tarafından onaylanıyor. Sırf birileri kedinin yok dili dışarda yok kendinde değil diye kedinin sağlığından anladıkları anlamına gelmez. Ben hiç götürmedim kedimi ama 1 ay sonra götüreceğim. Tek tavsiyem veterinere götürüp onun vereceği ilacı kullanmanız sitelerde sarılan damla/merhem alıp öylesine kullanmayın yeter. Onun haricinde kedi sizin olmadığınız ortamda da strese girecek yola götürdüğünüzde de strese girecek seçim yapmanız gerekirse sizinle gelsin en azından 3 hafta boyunca kendisini sizin yanınızda güvende hisseder. Kediyi muavine teslim etmeyin. Yer yok diye alıp motor bölümüne koyabiliyorlar siz bagajların oraya konulduğuna emin olun. Motor kısmında nefes alamıyolar ve inanın bu sizden başka kimsenin umrunda değil. Otobüs firmaları ise sorumluluk kabul etmiyorlar sözleşmede öyle geçiyor haberiniz olsun. Muavine rica etseniz uyuttuğunuz taktirde miyavlayamayacağı için ikna ederseniz bu konuda ayağınızın altında da alabiliyorlar. Hayırlı yolculuklar dilerim ☺️

gizoz063

uçak bileti hem çok pahalı hem de gideceğim yerde havalimanı yok en yakın havalimanı 3.5 saat uzaklıkta ve minibüs tarzı servislerle bi sürü virajlı yol geçmek zorunda kalıyosun uçaktan indikten sonra. aynı şekilde tren de yok. blablacar a bi bakmaya çalışıyım

EmineDuman

Tecrübem yok ama tavsiye etmem :( uyutmak da bana biraz ters geliyor,bırakabileceğiniz bir yer yokmu?

Yaşadınız yerde veterinerler bir kaç günlüğüne bakıyordur bir veterinere yada barınağa sorabilirsiniz benimde ablamın düğünü var köye gideceğiz 12 saat şahsi araba ama dayanamaz ve depresyona girer diye götürmek istemiyorum

bskkrky

Şöyle söyleyim bende kedimi asla evde tek başına bırakmam markete gidecek olsam bile, iki kez böyle sorun yaşadık. Özellikle ikinci yolculuğumuz çok uzun sürmedi ama uzun süre aç kaldığı İçin parazit aktifleşti dışkıdan kan gelmeye başladı. Ve ben söylemeden veteriner yolculuğa çıkıp çıkmadığımızı sordu. Ama uyutmak doğru mudur bilemedim yani zararlı etkileri var mı araştırdınız mı

Sarecansu

ve 10 saat boyunca uyutacak bir müdahale bilmiyorum varsada bilmek istemiyorum

Zynpks

Uyutmak bana korkunç geliyo hayvan bi süre zaten kendine bile gelemez ucakla gitme şansiniz veya veteriner pansiyonuna bırakma şansiniz yok mu veyahut bi tanidiğiniz :(

Bende 3 haftalık gidiyorum eve kedimi de goturcem. Birisi baksa bile bırakmazdım terkedildigini düşünür diye. Ayrıca 3 hafta aklım evde kalcak duramam ki. Yanınıza almalısınız bence de kedinizi. Ama tabi ben trenle gitcem yanımda olcak kedim. Bende çok tedirginim korkacak çünkü ama umarım atlatırız. Bende 10 saat otobüs yolculuğu yaptim ama o zaman kedim yoktu. Bazen ucak fiyati otobusten ucuz oluyordu. Arastirin isterseniz ikiniz icin de büyük kolaylık olur. Ya da bla bla car gibi bir uygulamadan birini bulup hususi araçla gidin bu da işinizi kolaylaştırır. Ikiniz de minimum yıpranırsınız. Çünkü ameliyatlı falan da olcakmis ilaç yüklememiş olursunuz.

Sarecansu

veterinerler o düşük dozda anesteziyi vermek için 100 lira alıyorlar onaylarlar tabi hayvan ölmediği sürece sorun yok .

Recai44

Tek vasıtayla gitmek yerine bir kaç vasıtayla gidebilirsiniz . Mesela yolun bir kısmını trenle bir kısmını otobüsle trende yanınıza alırsınız. Otobüste de bagaja falan koyarsınız. Veya minubus olursa kucağınıza alırsınız.
Kediniz kaç yaşında. Buda önemli bir konu. Eğer yavruysa bagaja dayanmaz çünkü bagaj soğuk oluyor. Yol bide 10 saat demissiniz .

Fablemoon

Kesinlikle ve kesinlikle bagajda götürmeyi tavsiye etmiyorum. Uçakla gitme imkânınız var ise uçakla gidebilirsiniz veya kedinizi bırakabileceğiniz birileri varsa hatta eve gelip mamasını suyunu kumunu değiştirip gidebilecek birileri bile varsa olabilir

Sarecansu

ben olsam gitmem gerçekten. bebeğiniz olsa,bayıltıp kundaklayıp bagaja koyup 10 saat yol gider misiniz.. farkı ne Allah aşkına. neyse siz bilirsiniz tabiki burda karşı çıkanlarda sadece kediniz için yorum yapıyor ona bişey olmasın diye ..