Irkımız Nedir?

Irk hakkında pek benzeyen bir kedi türü bulamadım. Yardımcı olur musunuz?
2. Soru olarakta proplan original Junior mama hakkında düşünceleriniz nelerdir? Proplan yerine ne kullanmalıyız?

33 CEVAP

satinalmayin

renginide ırkınıda yazdım ama sanırım birden fazla yazmak lazım.

Melez ne melezi diye soramazsın sokakta yaşıyan kedilerin herbiri bir ırka ait değil hepsi aynı ırk anadolu kedisi sokak kedisi yada melez denir sonuç olarak saf ari değildir peki bu kusurmudur değildir.İlla bir ırka nispetetmek gerekmez ben bunu saçma buluyorum. kedin melez!

rengi kaplunbağa kabuğu denilen renk ırk değil bu renk kodu tortieshell bu renk daima dişidir.
calico değil ama calicolarda dişi sokaktan 1000 kedi resmi çekip koysanız içinde 1 tane belki evden kaçmış ari ırk ya çıkar ya çıkmaz çünkü bizde ırk dedikleri kedilerin dahi çoğu kendi aralarında kırılmış kediler britşish dedikleri çoğunlukla scotish strag çıkar mesela...
anladınız dimi melez anadolu kedisi anladınız ama bu sefer

satinalmayin

http:// www.anadolukedisi. com
anlamayanlar biraz makale okusun belki birileri saçmalamayı bırakır.

Zynpks

Sanirim henüz daha bebek bütçeniz yeterliyse n&d kitten kullanabilirsiniz bi alt kalite olarak profine tavsiye edebilirim bu arada maşallah çok güzel bir yavruymuş :)