Kedimin Dişi Sallanıyor?

ayse1310

Çeksem kopcak gibi arkadaşlar normal mi bu?

33 CEVAP

mimimomo

bu arada soylemeden edemiycem ne kadar basarili cekmissiniz fotografi, ben dogru durust agizlarini acik tutup bakamiyorum bile kuduruklarin ki, nispeten sakin yapililar :)

srplzngl

dikkatli takip edin, ustte dort tane kopek disi varken cok komik oluyorlarr. bizimkinin ust disleri de dusmeden yenisi cikmisti. vampir gibi olmustu, odum kopmustu oyle gorunce :D

ayse1310

Az önce düştü sallanan dişimiz oyun oynarken :))

ayse1310

Şuan kızgınlıkta olduğu için çok uysal kendimi sevdiriyor da ondan çektirdi bide uykudan uyandı öyle çektim :D
Bir de benim kedim 3,5 aylık tam doğum tarihini veteriner karnede 18 Eylül olarak işledi zaten ondan sahiplenmiştim ona da hayvanseverlerden geliyor sokak hayvanları. İnternetten de az öncr baktığım kadarıyla 3,5 aylıkken diş değişimi başlar yazıyor

bskkrky

Hadi hayırlı olsun ayşe hanım :)
Bide diğer sorularınızı da okudum da kızgınlıkla ilgili diş çıkarmasına da bakılarak kediniz 3 buçuk aylıktan büyük olabilir diye düşündüm. Veteriner biliyor yazmışsınız ama belki karıştırıyor olabilir :)

edasukur

Dostumuzun süt dişleri dökülüyor, ki yerine yenileri çıkabilsin. Fotoğraf gerçekten çok başarılı :) bu arada kediler diş dökme döneminde farkında olmadan süt dişlerini yutarlarmış bu yüzden çoğu kişi bunun farkına varmazmış. Benim kedilerimden birinin de dişini yerde bulmuştuk tesadüfen, görünce anlamıştık diş döktüğünü.

mimimomo

ben bugun fotograflarina bakmistim (cok guzel masallah : ) ) tahminimce o da bi 5 var. benimkiler uyandiginda bi bakarim tekrar dis siralarina, ordan karsilastiririz : )) ) arti obur konuda da es zamanli seyler yasiyoruz :) bol bol kucak/yakin ilgi vs ile bagris cagris olmadan atlatalim diye umuyorum bu ilk donemi (bizim icin cok erken zira ameliyat)

srplzngl

ee yenileri gelmis bile :D

batinaydogan1

Bebek dişlerini döküyor olma ihtimali yüksek :)

srplzngl

yani benim kedimin ust kopek disleri 5-6 aylikken dusmustu ama kediden kediye degisiyor tabii ki bu durum. cinsiyet de bunu degistiren bir faktor.
kedinizin fotograflarindan tahmin edemiyorum ama on kesici disleri ne zamandir boyle gorunuyor? o disler 15-16 haftalikken bu kadar gorunur hale geliyor cunku. bence sizin tahmininiz yanlis degil. 3,5 - 4 aylik arasinda gibi geldi bana da.
ne insanlarin ne de hayvanlarin yasini tahmin etme konusunda pek iyi degilim maalesef :(

ayse1310

@srplzngl üstteki sivriler düşmedi bizim daha :) yani tahminen 5 aylık değil bile. Çünkü ön kesiciler de daha bir haftadır falan bu kadar görünür :) başta çok çok küçüklerdi hatırlıyorum çünkü

srplzngl

Veterinerinizin de söylediği gibi yaklaşık 4 aylıktır o zaman.
Bu arada gözleri çok güzel, maşallah :)

FaziletErdem

Oyyy yerim o dişleri :)

mimimomo

ilk 5-6 aylarinda ise evet, sut di$cikleri gidiyo, kalicilari geliyo kuzularin :)) ben de gecenlerde ilk kez yerde bi tane buldum :)) (5.5 ayliklar)

ayse1310

Zaten kedimin diş sayısına bakınca da 3,5-4 aylık falan gibi. 6 aylık kedilerde 30u geçiyor sayı