Ev Temizligi Konusunda

Gozdetemizel

Arkadaslar herkese selamlar
Bu kucuk hanfendi gelene kdr zemin temizligini camasir suyu ya da cesitli yer temizleme sivilariyla yapiyodum.Zira Arabistanda yasiyoruz ve evlerin hepsi bahceli.isin icine sicak ve nem de girince malesef burda ciddi bi bocek problemi yasamaktayiz.ayda 2 kez bahceyi ve sadece evin giderlerini ilaclatiyoruz.arada evi ilaclayip 2 gun evde kalmiyoruz.
Fakat ben temizligi camasir suyuyla yaparken bukdr bocek cikmiyodu evden.yerden patisine camasir suyu bulasir o da yalar bisey olur diye gittim buharli elektrikli yer temizleyici aldim sadece suyla buharla temizliyorum.
Siz camasir suyuyla temizlik yapiyomusunuz Allah askina fikir verin.buarada Limon 4 aylik.
Ayrica asla su tasima cantasina alistiramadik kendini parcaliyo icine koyunca.fikirlerinizi alabilirsem mutlu olurum.sevgiler

16 CEVAP

izmir_pet

Reklam gibi olucak daa:D acikcasi arada bir genel temizlik yapicagimda domestos kullaniyorum yer temizliginde ve havalndiriyorum. Kurudugunda sirke kullanarak siliyorum ve havalandiriyorum kurutuyodum iyicee. Ama sık sık kimyasal kulanmiyorum surekli. Bende cok korkuyorim patilerini yalicak. Genelde elma sirkesiyle yapiyorum temizlkk ve icim rahat oluyo

izmir_pet

Hahahh oyle kedi olucaksa 5-10tane sahiplenebilirimmm:DD benimki vileda pesinde kosuyo. Elektrikli supurgeden bile korkmuyo yaa:D

Gozdetemizel

Bnmki elektrik supurgesi calistigi anda toz oluyo ama buharli mop fisssss fissss yapmaya basladigi anda tepesine cikiyo.valla simdi eve girdim banyonun ortasinda parmagim kdr kanatlari olan hamambocegi ters donmus yatiyodu.ilaclattikca daha cok cikiyolar sanirim ,sirke falan kesmes bu boceklwri bence

Gozdetemizel

Kimse ev temizlemiyor mu millet

EmineDuman

Ben normal temizlik deterjanı kullanıyorum,benimki ben temizlik yaparken bitirene kadar ve kuruyana kadar koltukdan inmiyor :)

srplzngl

ilk once icine sivi arap sabunu ve sirke karistirdiginiz suyla silip uzerinden duru suyla gecerseniz yeterli olur diye dusunuyorum ben. sirkeyi az koymayin, kokusu kalirsa havalandirirsiniz. ama bocek konusu sikinti maalesef

Sarecansu

ben sıkça beyaz sirke ile siliyorum yerleri ama arada bir çamaşır suyu şart

Sushi_34

Ben normal temizlimi yapiyorum zaten koku oldugu icin yaklasmiyo ki zaten deterjana falan kedim sadece yer islaksa kosarken kayiyo:)))

izmir_pet

Yalniz kimse ev temizlemiyor kismi super olmus:DD tam yerinde:)

BeyazNilgun

En iyisi domestos ben domestosla temizliyorum sıkıntı olmuyor.taşıma pedine koyarken peluş bir örtü koyun pedin içine miniği de peluşun üzerine koyun ben öyle yapıyorum sorun olmuyor bi deneyin

Gozdetemizel

Tesekkur ederim herkese deneyecegim

Recai44

Çamaşır suyundan bir şey olmaz .

izmir_pet

Ayyy boceklerden cok korkarim yaa cokk kotuu. Valla bocege sirkeyle olmaz zaten. Biz suanki katimiza yeni tasindigimizda bu sorun olmustu bi kez bi sprey ilac almistik. Kedilerim oldugunu soylemistim su bazli bisey vermislerdi. Kedinin erisemicegi kenaar koselere siktim hep bissy kalmadi ama cok etkili degildir heralde. Orda surekli oluyoss guclu bisey gerekir

izmir_pet

Hem kediye zarar vermeyip hem onlarda kurtulmak cok zor ya allah yardimciniz olsun:((

EZK

Cok sık camasirsuyu kullanmiyorum ben de. Oda parfümü de zararliymis. Ama mecburen arada yapıyoruz.