Hayvan Hakları !!(Soru Değildir)

brkin07

Arkadaşlar sadece biraz düşünün ve ne kadar iğrenç bir dünyada olduğumuzu fark edersiniz. hayvanlara yapılan bu iğrenç muamele aslında bir başlangıç bu insan olmayan varlıklar yüzünden hayvanlar ölüyor sakat kalıyor veya hayatı boyunca psikolojisi iyileşmiyor ve biz ne yapıyoruz hiç bir şey yazık diyoruz ve geçiyoruz bazı güzel yürekli insanlar yardım ediyorlar berki görmüşsünüzdür hayvan severler barınak yapıyorlar o vicdansızlar yıkıyorlar hayvanları zehirliyorlar o hayvan size ne yaptı !! Hayvanlara karşı kötü muamele,psikolojik-fiziksel şiddet içeren,cinsel istismar,dövüş,zehirleme vb. gibi eylemlerin gerektiği şekilde ve sahipli-sahipsiz hayvan ayrımı olmaksızın, görevini kötüye kullanan yerel yönetimler de dahil olmak üzere cezalandırılması için gereken değişikliğin yapılmasını bütün hayvan severler adına change.org da Yağmur Özgür Güven arkadaşımız kampanya başlatmıştır.. Lütfen bu mesajı gören herkez change.org daki kampanyaya imza atsın ve bu istek yetkili kurumlara ulaşsın çünkü artık masum hayvanların ölmesine izin veremeyiz !!! ve herkezden ricam artık susmayalım o masum hayvanların ölmesine karşılık para adil değil candan bahsediyoruz masum bir candan ...

19 CEVAP

minnoskoss_123

Ben 11 yaşındayım ama sanırım bazı yetişkinlere göre hayvanları koruma adına daha çok uğraşıyorum. Okulumun hayvan haklarını koruma grubumun kurucusuyum. Okulumuzda satışlar, duyurular yaptık. Kazanılan parayı da barınaklara bağışlıyoruz. Okulda 5 köpek 1 kedi besliyoruz. Köpeklerin bakım masrafını okul kedininkini ise biz üstlendik. Zaten okul olarak hayvanları seviyoruz. Aslında eskiden bir kedi daha vardı. Çok agresifti beni 15 kere tırmaladı:D Bir çocuk kediyi mıncıra mıncıra sevmiş. Çoçuğa altı üstü bir tırnak atmış, velisi şikayet etmiş kediyi okuldan attırmış. Tövbe dedik. Bir arada müfettişler okula gelmiş bizim köpek kulübelerinden rahatsız olmuşlar. Size ne acaba? Gözüne battıysa bakma kardeşim! Sonra kulübeleri öfleye püfleye kaldırdı bizim okul. Sonra biz imza kampanyası düzenledik. 500 kişi falan imzaladı. Geri koydurduk, müfettişler bişi diyemedi. Bu dönem sonu öğrenci birliği sunumunda da hayvan kürküne tepki göstereceğiz. Zaten okulda 5 kişiyiz hayvanları koruma olarak. Bir dahaki çalışmalarımızı okul dışında yapmayı düşünüyoruz. Bende bunu size sormak istedim. Böyle bizim gibi öğrenciler felan imza kampanyası tarzı şeyler başlatabiliyorlar mı? Yada onun gibi etkinlikler?

Zynpks

Hiçbir hayvan sebepsiz yere saldirganlaşmaz geçmiste basindan neler geçtiğini bilemeyiz o hayvancağızlar belkide eziyet gördü dayak yedi aç birakildi insanlar tarafindan ve o yüzden öyle davrandi bu yönden bakarsak suçlunun masum hayvanlar değil biz insanlar olduğunu görebiliriz

brkin07

@Recai44 minnoskoss_123 kullancının yaptığı yorumu sonuna kadar destekliyorum çünkü onlarca eziyet gören ve katledilen hayvanlara sustunuz şimdimi konuşuyorsunuz..
Yıllarca 3.sayfa haberlerinde öldürülmüş,dövüştürülmüs,zehirlenmiş,istismara uğramış hayvanları gördük kim çıkıp haykırdı şimdi haberlerde hayvanların yaptığı dehşet diye haberle çıkıyor asıl bu insan denen varlıkların hayvanlara çektirdiği dehşet ne ....

brkin07

Öncelikle seni gerçekten çok tebrik ederim aslında böyle bir konuda rehberlik öğretmeninize başvurmayı deneyebilirisiniz çünkü öğretmeniniz en doğru bilgiyi vericektir... (aslında gerçekten çok bir bilgim yok) ama seni ve arkadaşlarını bu konuda her türlü desteklerim eğer yardımcı olabileceğim başka bir sorun varsa her türlü yardımcı olurum ....

sevvalguralp

@recai44 Bu konuda suçlu olan o köpek mi yoksa onu saldirgan yapan insanlar mı ? Normal bi köpeğin durduk yere saldiracagini dusunmuyorum

sevvalguralp

@recai44 zaten size suçlusunuz demedim o hayvanın onceden ne yasadigini bilemeyiz insanlardan ne eziyetler cektide öyle oldu bilemeyiz

minnoskoss_123

@Recai anlayışınız çok yanlış bence. Hayvana yapılan işkenceleri iyice bir araştırın lütfen sonra da hayvanların insanlara yaptığına. İnsanların bu masum canlılardan ne istediklerini bulabilirseniz bize de haber verin lütfen. Çünkü biz yıllar boyunca bulamadık da.

minnoskoss_123

Bu bir bakış açısı ama şunu söyleyim: (yanlış anlayan olursa da olsun) İnsan evren üzerindeki en vahşi, tehlikeli ve cani canlıdır.

minnoskoss_123

Gereken tek şey yapılan doğru davranışları desteklemek, sorgulamamakta bence. Arkamızda ne kadar destekçi olursa o kadar başarılı oluruz.

minnoskoss_123

Öğretmenlerimiz arkamızda destekçimiz;)

minnoskoss_123

Buradan ulaşın.

Recai44

Hayvan hakları diyoruz da geçen gün köpekler 14 yaşında bir çocuğu öldürmüş. Buna ne diyeceğiz. Akşam oldumu bu sokak köpekleri ne yazık ki insanlara saldırıyor. Kediye bir şey demiyorum ama köpekler bizim için büyük risk.