Sigorta Ücreti

mgdgngl

İyi günler bir ay kadar önce facebookta bir hanımın iki yavru köpeğini sahiplendirmek istediğini okuyunca birine talip oldum. Bana taşıma için başka bir numara verdiler aradım bilecikten geleceği için 170 tl yol ücreti istediler hemen hesaplarına yatırdım. Yola çıkılmasını beklerken bu sefer arayıp sahiplendirme esnasında sigorta yapılması gerektiği için hemen geri ödeyecekleri garantisiyle 500 tl istediler onuda yatırdım. Daha sonrada arayarak yavrular doğduğu zaman bu işlemin yavru başına 1500 tl ye yapılmış olduğunu eksik parayıda yatırmam gerektiğini söylediklerinde mevzudan artık midem bulandığı için vazgeçtiğimi ve paramı geri vermelerini istediğimde kabalaşarak evlat edinme işleminin artık yapıldığı bu işin çocuk oyuncağı olmadığı ama parayı göndermezsem yavruyuda alamayacağımı ve beni bu durumdan dolayı mahkemeye vereceklerini söylediler. Sonuç olarak hem paramdan oldum hem yavruyu alamadım ayrıca mahkeme celbi gelsin diye bekliyorum. Sizce bu durumda ne yapmam gerekir?

1 CEVAP

umut61

Dolandırıldığınız için derhal mahkemeye verin. Burada yazdığınız gibi iletişim kurduğunuz kişileri telefonlarını, yazışmalarını, her şeyiyle birlikte savcılığa suç duyurusunda bulunun lütfen. Geç kalmayın! adamlar sizi ne diye mahkemeye verecekler çok merak ediyorum.