Bana Da Yardım..

MelMeh

Bir kuşum var, 1 yıldır bizimle. Bebekken aldım.
son 1 haftadır durmadan ötüyor, kafese yapışıyor.
Özellikle sabahları karga gibi ses çıkarıyor. Böyle değildi, çok rahatsız edici ötüyor. Lütfen yardımcı olun sebebi ne olabilir

9 CEVAP

izmir_pet

Disi mi erkek mi? Birde surekli kafeste mi tutuyosunuz yoksa disarida mi duruyo belli saatlerde

FaziletErdem

Uçmak istiyordur belki :(

MelMeh

* Arkadaşlar cinsiyeti Erkek, böyle değildi. Bir de günde 3-4 defa kafesten çıkarıp tüm vaktimi onunla oynayarak geçiriyorum. keşke derdi uçmak olsa ama hep oyun oynamak istiyor. Biz derse oturur oturmaz ciyaklamaya başlıyor, karga gibi ses çıkarıyor çok şiddetli :( Ders de çalışamıyoruz. Bilmiyorum ki sorunu nedir. Yemek, ders ve uyku saatlerimiz dışında hep dışarıda oluyor. Hani kafeste tutmuyoruz ki sıkılıyor diyelim :( acaba dişi mi istiyor diye düşünmüyor değilim

**

minnoskoss_123

Kedi olsa kızgınlık dönemi dikcem ama... kuşlarla ilgili bir bilgim yok maalesef ki:( Umarım bir sorunu yoktur:(

MelMeh

Umarım :( Çok teşekkür ederim ilginiz için :)

Evde yerini değiştirmeyi deneyin

izmir_pet

Yalniz olunca gayet normal. Hep sizinle olmak istiyor. Disi isteme gibi bissy kuslarda olmaz. Sıkılmiyorsa o sebeple boyle yapmaz yani. İsiniz oldugunda uzerini biseyle orterseniz susup uyur. Bazi zamanlar oyle yaparsiniz. Dilerseniz arkadas da alabilirsiniz. Ama bi ihtimal sizden uzaklasma olabilir. Ben aldim olmadi ama supheli durum. Ayrica yuvalik olmadiginda yanina disi alsaniz da yavrulari olmaz

MelMeh

Bunu deneyeceğim, sessizliği hiç sevmiyor. Hep evde ses olsun istiyor. Biz susunca öter, biz konuşunca eşlik eder :/

MelMeh

Yalniz olunca gayet normal. Hep sizinle olmak istiyor. Disi isteme gibi bissy kuslarda olmaz. Sıkılmiyorsa o sebeple boyle yapmaz yani. İsiniz oldugunda uzerini biseyle orterseniz susup uyur. Bazi zamanlar oyle yaparsiniz. Dilerseniz arkadas da alabilirsiniz. Ama bi ihtimal sizden uzaklasma olabilir. Ben aldim olmadi ama supheli durum. Ayrica yuvalik olmadiginda yanina disi alsaniz da yavrulari olmaz> quote here

Bu söyledikleriniZ çok mantıklı geldi, tecrübe bu olsa gerek :) Çok teşekkür ederim