Basık Suratlı Kıvrık Kulaklı Kedi Ve Köpek Irklarını Almayın/Sahiplenmeyin

Heathcliff

Basık burunlu,büyük gözlü,kıvrık kulaklı vb özelliğe sahip insan eliyle üretilmiş kedi/köpek ırklarını almayın sahiplenmeyin.Bu canlılar hayata genetik problemlerle başlıyorlar fakat bunun suçlusu onlar değil onları bu şekilde üreten insanlarda.Nedir bu problemler ? Bu ırklar doğuştan gelen eklem ağrılarıyla,nefes problemleriyle,deri/tüy problemleriyle,göz akıntılarıyla,üreme zorluklarıyla ve birçok hastalığa yatkınlıklarıyla mutsuz bir hayat yaşıyorlar ömürlerinin çoğunda ve düşük zekalı oluyorlar bunun sonucunda eğitim almaları da zorlaşıyor veteriner masrafları daha çok oluyor. Lütfen bu problemleri neticesine tembel olmak zorunda oldukları için bu problemlerini kullanıp egzersizleri için biraz daha az zaman ayırırım veya daha uysal olur diye bu canlıları kendi rahatınız için almayın.Son olarak bu ırklar nelerdir onları cevaplayalım**.Scottish Fold,Exotic Shorthair,İran(Persian)Kedisi,Pug,Fransız(French) Bulldog,Pekinez,English Bulldog,Boston Terrier köpeği** bahsettiğim ırklardır.Bu ırkları alıp/sahiplenmeyin üretilmesine katkıda bulunmayın eğer bilinçsiz bir şekilde alıp/sahiplendiyseniz üretmeyin kısırlaştırın.

3 CEVAP

minnoskoss_123

Bull terrier de bazen bu gibi hastalıklara yakalanıyorlar. *Litfen dikkat edelim. Biz görünüşünü, özelliklerini beğendik diye onlara acı çektirmeyelim.

Avifors

Almayın demenize hak veriyorum ancak sahiplenilmelerine neden krşı çıktığınızı anlayamadım. Başkasının sokağa attığı barınağa bıraktığı kediyi köpeği sahiplenmenin ne gibi bir zararı var hayvancağız insanların istekleri yüzünden petshoptan vs başkasına verilmiş üstine bir de terk edilmiş

Heathcliff

Sahiplenmeyin sözünü satın almakla sahiplenmeyi karıştıranlar için yazdım yoksa tabii ki yardıma muhtaç her canlı sahiplenilmeyi hak ediyor.@Avifors