Yavru Köpek İçin Bonacibo

EfeOzenn

Arkadaşlar yavru köpek için Bonacibo mama nasıldır? Hem uygun fiyatlı hem de et oranı fazla. Ne düşünüyorsunuz? Köpeğini Bonacibo ile besleyen var mıdır? Teşekkürler...

18 CEVAP

izmir_pet

Bonacico iceriginde kristal bulunan ve bagirsaklaei parcalamaya yol acan bir mama. Ayrica yuksek tuz oranindan dolayi bobrek ve goz sagligini bozar. Ayrica kedi kopeklerin cok sevmesinin sebebi de icerisinde bagimlilik yapici madde iceriyor. Asla tavsiye etmem

izmir_pet

En en ucuz olarak reflex ve prochoice alirsaniz o zararlar olmaz en azindan. Ama bunlarin icerigi cok zayif et yok. Tamami tahildan ibaret. Yinede son ihtimal bu zararlara cok acmicagindan daha iyi secenekler. Butceniz varsa tabi daha iyilerini alirsaniz daha da iyi olur

dilekz

Uzak durmanızı tavsiye ettiğim mama markası. Köpeğim severek yiyordu fakat içeriği gerçekten çok kötü. Et oranı yüksek değil ne yazık ki protein oranı yüksek ama malesef içine koydukları protein saydıkları şeyler hamsi unu, tavuk kısımları unu vb. aklıma gelmiyor şu an tam olarak. Öğrendiğimde koşarak uzaklaştım ben de. Gerçekten mama denmez. Acana Orijen en efsane mamalardan fiyatları pahalı biraz ama kesinlikle değer. Ucuz sandığımız mamalar gerçekten mama değil.

minnoskoss_123

Size orijeni öneririz şiddetle;)

EfeOzenn

Bosch mu? Bosch çok önerilmiyor.

izmir_pet

ND bayagi guzeldir dusuk tahilli. 7kg 200civarlari. 200un biraz ustunde fiyat araliklarinda

izmir_pet

Petcurean go da olabilir bi bakin isterseniz. Brit care olabilir

EfeOzenn

Peki tavsiye edebileceğiniz iyi markalar var mıdır? Köpekler için besleyici?

EfeOzenn

Fiyat hakkında bilgi verir misiniz?

Heathcliff

Mama konusu tamamen parasal bir mevzu.Eğer N&d,Acana,Orijen,Bosch gibi mamalara paranız yetmiyorsa Bonacibo veya Reflex i tercih edin boşuna Royal Canin-Proplan gibi bu mamalarla eşdeğer ithal mamalara paralar bayılmayın.En kaliteli yerli mamayı sorarsanız bence Spectrum bütçeniz yetiyorsa tavsiye ederim.Onun dışında ben kedime neredeyse gediği günden beri Bonacibo ile besliyorum bir sıkıntısını görmedim.

izmir_pet

Bonaciboyla es deger reflex var. Gercek et barindiran uygun guzel mamalar kediler icin biliyorum da kopekler icin bakiyim hemen

izmir_pet

Eger ucuz mama alicaksaniz reflex alin. Bonacibo asla almayinn

Heathcliff

Bu sebeple Bosch u en son sırada yazdım.ND Acana Orijen bu üçü en iyidir kedide de köpekte de.Avrupa da maximum 50-100 euro ya satılan mamalar bizde 300-500 tl ye satılıyor malesef.

CeylanCan

Uzak durun, spectrum N&D, proplan gibi bilindik markaları tercih etmelisiniz.

dilekz

Valla ucuz mamaları da kullanabilirsiniz tabi ki ancak bir iki sene (belki daha az) sonra çıkacak hastalıklara şimdiden hazırlıklı olun. Ben de kedilerime bonacibo kullanıyordum eskiden ve çok pişmanım. Gelişim bozukları, sindirim boşaltım sistemi hastalıklarından canımdan canım gitti. Deli gibi tüy dökmelerini kusmalarını saymıyorum bile. Belki şimdi bir problem yaşamazsınız ancak ileride daha çok canınız yanar. Emin olun. Siz köpeğiniz akciğer enfeksiyonundan öldü sanırsınız fakat bağışıklık sistemi düşük olduğundan dayanamamıştır bünyesi, kötü beslendiği için. Bunun garantisini kimse veremez. Eğer köpeğinizi seviyorsanız ona yapacağınız en büyük iyilik düzgün beslenmesini sağlamak olacaktır. Bütçeniz yetmiyorsa evde hazırlanan mamaları araştırabilirsiniz bu da büyük bir zaman ve emek istiyor. Ne olursa olsun dandik mamalardan uzak durun.