Galiba Vakit Geldi Catti

Gozdetemizel

Sahiplendigimiz ve veterinerin soyledigine gore 4 aylik oldugunu tahmin ettigimiz minik kizim işe 3 gun once durduk yere gozumu tirmalayip morartip kanatarak basladi. 2 aydir kucagimiza gelmeyen sevdirmeyen bu canavar dunden beri gerek yerlerde yuvarlanip tuhaf sesler cikararak gerekse bugun eşimin kucagina yatip kendini sevdirirken poposunu kaldirmaya basladi.bu an o an mi arkadaslar sizce?

20 CEVAP

Gozdetemizel

Valla akla zarar bi video izledik simdi esimle youtube da.disi kedi nasil sakinlestirilir basligi altinda.2 ayri videoda 2 ayri kediye uygulamislar.bilmiyorum gecici bi cozum mu.suan yeri göğü yikmalar falan yok henuz.ben de diyorum yilbasi tatiline gittik 2 gun evde yalniz kaldi akli basina geldi ozledi de tepemizden inmiyo falan.dusunemedim kizginligi,kucuk daha sevimlilik yapiyo falan dedim.
Benim kucagima cok gelmiyo ama hep isi esimle.keske videolari koyabilsem de izleseniz :)

Sarecansu

evet hayırlı olsun :))

minnoskoss_123

Gelmiş ama kapınızı çalmamış sizin, kapınıza dayanmış resmen:D Kolay gelsin. İyi sinir krizi geçirmeler:)))

Aa ne çabuk

Gozdetemizel

Valla biz de anlamadik acaba 4 ayliktan buyuk mu.yani belki aldigimizda sokakta acliktan bukdr celimsizdi belki de ozmn 2 aylik degil daha buyuktu

mimimomo

: ) kolaylik dilerim! ben de 5.5 aylik yavrularimizdan birini cuma aksami eve geldigimde oyle buldum, kafayi yiyodu yerde yuvarlanmaktan. neyse ki zavallicim ilk turda dirayetli cikti da pek bogurmedi (odum koptu ama kendi de saskindi:( ) ben soyle zirvaliklar yaptim: yerde yuvarlanirken nazikce tutup (kovalamac yok), guvenli bi sekilde ama baski yaratmadan kucagima aldim. baya bebek pispislar gibi "tamam kizim, gecti kizim, aferim kizim, vsvs seklinde konustum. cok sefkat : ) sansima duruldu. kucaktan indi ve o zaman da biraz topla kosturtup oyun yaptik. +

mimimomo

  • persembe/cuma gununden pazar aksamina dek azalarak devam etti ama ilk 24/36 saat psini hic birakmadim (sansima ctesi/pazar idi) evde bi kardesi daha olmasi belki ek bi olumlu faktor olmus olabilir, onu bilemiyorum ama deneyimlerimden onerebilecegim bu; her ne kadar her kedi kendine has ise de : ) rahat kalmak istedigi zaman kaciyo, o zaman da let it be! : )

irem1

Zorlu günler başlıyor geçmiş olsun :/

Demetcinar

Benimde 3.5 aylık erkek kedım sürekli kendini yere atıp yuvarlanmaya basladı. Uykusu gelmedıgı surece yanımıza gelıp kendını sevdırmezdı son 1 haftadır bızı gordugu an kendını yere atıyo dönmeler oyun yapmalar falan :) yoksa onundamı zamanı geldı:( evde dişi kardeşi de var allahım sen koru:D

melikealgin

Dişi kediler daha erken giriyor.O an gelmiş çatmış :/

melikealgin

Hemen bi anda bağırmalar baslamiyo zaten.Benimki erkek 5 aylıkken girdi 7 aylık şu an hala kısır degil.Bizimkinin de peluş oyuncaklara karşı ilgisinden anladık kızgınlıgı :/ arada bi evin icinde söyleniyo bi de cok bagırmadan.Bi anda başlamıyor yani korkmayın :)

Sarecansu

bolca oyun oynatın özellikle lazer hemde siz yorulmamaış oluyorsunuz oyundan sonrada yemek verin rahat rahat uyusun zaten küçük olduğu için kanar hemen oyuna. aman diyeyim denemeyin o youtube dakileri

mimimomo

veterinerimize danistim ben o gun. 5,5 ay ve max 2.5 kg var ya da yoklar benimkiler. zaten fiziki olarak da cok erken diye dusunurken o da teyit etti. asgari 8--9 ayi gormemiz lazim. (allam yardim et : ) )

piyasada hormonal seyler tavsiye/tesvik edenler varmis -ki haberim yoktu- kat'a tercih etmeyiniz dedi.
en fazla, bitkisel bi si varmis,onu onerdi. isim falan yok su an, bu hafta sonuna dek arastirip, olumluysa el altinda bulundurnalik alirim belki. sizin de aklinizda olsun.

Gozdetemizel

Valla ben Arabistandayim.1 ay once ilk kontrole goturdugumuzde su ay bu ay diyemem evi yikmaya basladiginda gelin demisti.erken oldu.valla youtube dakini denedik.adamin dedigi gibi oldu suan rahatladi :/

Eymentalay

Kuyruğunun kenarındaki boşluğa basma videosunu mu izlediniz? Cidden işe yarıyor mu çok merak ediyorum bence mantıklı :)) @Gozdetemizel