2 Kedi İle Otobüs Yolcuğu Yapacağım, Çok Telaşlıyım

Tam1cat

2 kedim var, biri 2 buçuk aylık diğeri 5 aylık. Ispartadan izmire gideceğim. Yol yaklaşık 6 saat sürüyor. Mecburen otobüs ile gidiyorum. Daha önce yalvar yakar yukarı alabilmiştim ama bu sefer iki kedi ile bunun mümkün olacağını sanmıyorum. Onları sıcak tutmak için ne yapabilirim? Kedi kazaklarından giydirmeyi planlıyorum. Bu kazaklar birazcık da olsa soğuktan korur mu? Aynı kafeste götürmem daha mantıklı olur gibi geliyor. Yanılıyor muyum? Sıcak su torbası koymayı planladım ama soğuma hızını kestiremiyorum, daha büyük bir zarar vermekten korkuyorum. Uçak olsa uçakla gideceğim ama izmirden ısparta uçak seferi yok, en yakın antalyadan binebiliyorum. O da minimum 11-12 saate tekamül ediyor. Tren de yok. Önerilerinize çok ihtiyacım var. Teşekkürler

38 CEVAP

Recai44

Aynı kafeste zor olabilir . Ikisi bir arada 6 saat duramazlar . Geniş olsa sanki daha iyi olur . Yine de siz bilirsiniz .

Beyzanurtzlk

Kedilerinizin miyavlama gibi bir şeyi yoksa bir taşıma kabına koyun veteriner uyku ilacı verdi yarım saate uyurlar deyin bir şey olmaz. İki kap olmayacağı için tek kedi şeyine geçmiş oluyor.

Beyzanurtzlk

Benim ki özel arabaydı 2 tane 6 aylık kedimi 4 saatlik bir kapta götürdüm birde yazdı bir şey olmadı yeter ki yanınızda olsun

Gozdetemizel

Yani soyle olabilir,2,5 aylik bi kedinin zaten tum asilarinin olmasi imkansiz.bende 2 aylik aldim suan 5 aylik daha yeni yapildi kuduz son asisiydi.veterinere goturun ve 2 kagit yazdirin.birisi ucakla seyahatleri icin hicbir hastaliklari olmadigina dair.oburu de aşilarin kilolarina ve veterinerin uygun gordugu aylarda yapilacagina dair.ikisi de imzali kaseli olsun.bu sekilde aciklama yapabilirsiniz kontuara.ben kedilerin kac aylik olduguna dikkat etmedim.5 ayliga yaptirabilirsiniz ama 2,5 aylik olanin ztn sdce karmasi olur.
Ayrica benim veterinerim o asinin losemi degil genclik asisi olduguna dair bilgi verdi bize.yaptirdik zaten burda mecbur yaptiriyoruz :) umarim yardimci olmusumdur.cok kucukler sorun cikacagini sanmam.bide benim vet asilarin nezmn yapilacagini karneye yaziyo.mesela felineyi yapti barkodunu yapistirdi ve kuduz icin alt kutucuga 16.01.2019 yazdi.bu sekilde yazarsa da bisey iddia edemezler size sirketler sanirim.bakin tarihi var kucucuk hayvana nasil kuduz vs yapilsin hekim ne zaman derse ozmn yapilcak deyin.az cirkeflik :):):)

Tam1cat

Tek taşıma çantasında götüreceğim zaten biri 1.5 kilo diğeri 2.8 kg. Birbirlerine de alışkınlar. Sorun olacağını sanmıyorum.

Bence görevliye sorun belki klimalardan dolayı fazla sıcak olabilir bu seferde bunaltmayın hayvanları

Tam1cat

Merhaba sarecansu, imkanım olsa zaten daha uygun bir yolla götürürdüm. Mesela uçak olsa veya tren, hiç olmadı araba kiralamaya param yetse zaten otobüsün bagajında sinek bile götürmemeyi ben de tercih ederdim lakin gelin görün ki bunlara sadece keşke diyebiliyorum. 1 buçuk ay boyunca onları evde tek bırakıp gidemeyeceğime göre elimdeki tek seçeneğe tutunmak zorundayım. Beyaz olan yavruyu sokakta kanlar içinde ve donmak üzereyken buldum sahiplendim, şimdi turp gibi. Sarı oğlumun ise maşallahı var. Emin olun ki sizin hayvanları sevdiğiniz ve düşündüğünüz kadar ben de aynı bilince sahibim.

Tam1cat

Bla bla car a baktım ama maalesef uygun bir ilan bulamadım

Tam1cat

Sıcak su torbası ve yedeği hazır, onun dışında bir de evcil hayvanlar için olan montlardan aldım, giydirip taşıma çantasına koydum. Alışmaları ve yarın zorluk yaşamamaları için yarım saat kadar gezdik o halde. Kazakları çok sevmediler ama dışarı çıkınca kazakları giydirdiğime şikayetleri kalmamış gibiydi. Direkt uyku moduna girdiler. Hepinize önerileriniz için çok teşekkür ederim. Yarın akşam 5 gibi hayırlısıyla yolculuğumuzu tamamlamış olacağız. Buraya da yazacağım.
Tekrar teşekkürler

Tam1cat

Aynı kafes mi ayrı kafes mi konusunda ikilemde kaldım @recai44. Başta ayrı kafesleri düşünüyordum ama hem birbirlerinin yanında güvende hissetmeleri hem de birbirlerini sıcak tutmaları için aynı kafese karar vermiştim ama bugün dışarı ilk defa aynı kafeste çıkarınca ayrı kafese koymayı tekrar düşünmeye başladım. Bakalım sabah 10.30 da otobüsümüz var. İyi dileklerinizi ve dualarınızı bekliyorum. Herkese tekrar teşekkür ederim

Tam1cat

@beyzanurtzlk keşke özel arabada götürme imkanım olsa ama maalesef yok. @recai44 kaplarını da hazırladım şimdi, ayrı kaplarda götüreceğim. Uyutmak gibi bir şey zaten düşünmüyordum, muavine ilaç verdim diyeceğim. Her şey şimdilik hazır. Bakalım bir problem yaşamayız umarım

Tam1cat

Yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ederim. Yolculuğumuzu bol sinir krizi ve gözyaşı ile tamamladık. İlk başta her şey yolundayken bir anda kedilerimin yerleri değiştirildi. Yeni yerleri başta gayet güzeldi. Sonra apar topar herkese otobüse binmesi söylendi. Her yolcu indirmede kontrol amacıyla ben de indim. İlk kontrolde kafeslerin üzerinde valiz ve türevlerini buldum. Kafesin kapak kısmı başka valizlere dayanmış ve kapalıydı. Halbuki çok güzel yerleştirmiştim. (Sadece yol üzerinde bir yerden kalkıştan yirmi dakika sonra yolcu alırken inmeme izin verilmedi) ufak bir sinir harbini geride bıraktıktan sonra ikinci mola yerinde otobüsten kimsenin inmemesi, hemen kalkılacağı söylendi. Dinlemedim indim. Muavin olacak insan parçası kendince valizleri indirmeye çalışırken kafeslere valiz ve tekme ile müdahale ediyordu. Bilmeden yapmış, farkında değilmiş. Öyledir. Üçüncü mola yerinde komple çıkardım bagajdan ve 10 dakikalık mola boyunca ikisini de kafesten çıkarıp kucağımda tuttum. Binme vakti gelince tekrar kafese döndüler. 16.50 gibi indiğimizde kedilerim korkmaları dışında sağlıkları yerindeydi. Herkese tekrar teşekkür ederim

Sarecansu

hangi firmaydı?

Tam1cat

Kamilkoç. Daha önce kamilkoç ile muavine ücret vererek yanımda taşımıştım. Bu yüzden tekrar kamilkoç kullandım. Keşke yapmasaydım. 11 şubatta dönüş var, uçak bileti aldım bakalım. Daha sonra otobüs ile ispartaya geçeceğim ama en azından 6 saat değil 1 buçuk saat bagajda kalacaklar.

izmir_pet

Kuduz asilari bari var miydi. Ucak istiyorya