2 Kedi İle Otobüs Yolcuğu Yapacağım, Çok Telaşlıyım

Tam1cat

2 kedim var, biri 2 buçuk aylık diğeri 5 aylık. Ispartadan izmire gideceğim. Yol yaklaşık 6 saat sürüyor. Mecburen otobüs ile gidiyorum. Daha önce yalvar yakar yukarı alabilmiştim ama bu sefer iki kedi ile bunun mümkün olacağını sanmıyorum. Onları sıcak tutmak için ne yapabilirim? Kedi kazaklarından giydirmeyi planlıyorum. Bu kazaklar birazcık da olsa soğuktan korur mu? Aynı kafeste götürmem daha mantıklı olur gibi geliyor. Yanılıyor muyum? Sıcak su torbası koymayı planladım ama soğuma hızını kestiremiyorum, daha büyük bir zarar vermekten korkuyorum. Uçak olsa uçakla gideceğim ama izmirden ısparta uçak seferi yok, en yakın antalyadan binebiliyorum. O da minimum 11-12 saate tekamül ediyor. Tren de yok. Önerilerinize çok ihtiyacım var. Teşekkürler

38 CEVAP

Tam1cat

Hayır kuduz aşıları yok, şehirler arası uçuşlarda kuduz gerektiğini de bilmiyordum. Karma aşıları falan tamam ama kuduz aşıları yok

Tam1cat

Şimdi müşteri hizmetleri ile tekrar konuştum. Hangi aşıların olması gerektiğini bilmediklerini söylediler. Veterinerimiz 1 yaşından sonra istersem yapabileceğimizi ama dış ortamla temas etmedikleri için gerek olmadığını, 1 yaşından önce boş yere hayvanı yoracağını söylemişti. Araştırdığımda ben de yaptırmak istememiştim. Ama bilemiyorum şimdi uçakta bilgileri olmayan bir konuyla ilgili umarım sorun çıkarmazlar

dilekz

Aslında çözüm çok basit Isparta'dan Afyon'a, Afyon'dan da İzmir'e geçeceksiniz trenle. Tcdd'den detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Evcil hayvan bileti de almanız gerekiyor ancak otobüsten daha ucuz olduğu için aynı paraya gelir diye düşünüyorum. Trende üşümezler yanınızda olurlar çok paniklemezler ilaç vermek zorunda kalmazsınız. Sadece yolculuk uzar belki biraz ama en azından iyi olduklarını bilirsiniz.
Uçakla seyhatte de eğer taşıma kutusu ölçüleri uygunsa yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Firmaların sitesinde yazıyor ölçüler bulamazsanız arayıp bilgi alabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dilerim :9

Gozdetemizel

Kuduz asisi olmadan ucaga bindiremezsiniz.bir kabin amiri olarak bilgi vermek istedim.tum asilari tam,veterinerden herhangi bir saglik sorunlari olmadigina dair kaşeli imzali ucabilir kagidi ibraz etmelisiniz kontuara.
Biz gecen hafta 5 aylikken olduk kuduz asisini.ev kedisi olmasina ragmen yaptirmak zorunda kaldik.hatta Arabistanda yasadigim icin subatta çip takilacak cunki çipsiz Turkiyeye gelirken getiremiyorum bile.umarim yardimci olabilmisimdir

Tam1cat

Çok teşekkür ederim @gozdetemizel, bana bu şekilde bilgi verilmedi. Sadece yurtdışı uçuşlarında gerekli olduğunu söylediler. Aşı olarak karmalar tamam ben diğer aşıları yaptırmadım, lösemi ve kuduza gerek görmüyordum doğrusu. Ama şimdi kuduzu yaptıracağım.

Tam1cat

@dilekz bilet bulamadım, keşke bulabilseydim. Afyondan ispartaya zaten tren yok, tekrar başlayacak seferler dediler başlamadılar. Şimdi çözümüm uçak. Bakalım inşallah sıkıntısız geçiririz heyecanla 11 şubatı bekliyorum

Tam1cat

Ahahaha @gözdetemizel gerçekten harikasınız ya. Peki uçakta korkuyor mu, kalkış ve inişlerde nasıl tepki veriyor kediler. Benim ilk olacak, hiç bilmiyorum bu yüzden.

Gozdetemizel

Genelde pek duymuyoruz seslerini.sakinlestiren cok bende her seferinde yapmayin su sakinlestirme isini diyorum ama gercekten hakliymis insanlar,cunki limonu tasima cantasinda tutamiyoruz biz,surekli yuksek sesle miyavlayip kendini yoluyo.bu sekilde kedilerse sizinkiler uyutmayan ama sakinleten macunlar varmis onu onerdiler sahsen ben subatta denicem ucaga bindirirken.bide kedi-kopek pedlerinden koyun isterseniz kutunun icine kalabaliktan korkarlarsa tuvaletlerini kacirabilirler.ayrica ben sunu merak ettim iki ayri tasima cantasiyla tek kisi ucaga nasil bineceksiniz?bu konuda bi fikrim yok iste cunki gelenler genelde fazla kisi seyahat edenler buyuzden ayri cantalarla getiriyolar ama sizi bu sekilde almayabilirler ucaga