2 Kedi İle Otobüs Yolcuğu Yapacağım, Çok Telaşlıyım

Tam1cat

2 kedim var, biri 2 buçuk aylık diğeri 5 aylık. Ispartadan izmire gideceğim. Yol yaklaşık 6 saat sürüyor. Mecburen otobüs ile gidiyorum. Daha önce yalvar yakar yukarı alabilmiştim ama bu sefer iki kedi ile bunun mümkün olacağını sanmıyorum. Onları sıcak tutmak için ne yapabilirim? Kedi kazaklarından giydirmeyi planlıyorum. Bu kazaklar birazcık da olsa soğuktan korur mu? Aynı kafeste götürmem daha mantıklı olur gibi geliyor. Yanılıyor muyum? Sıcak su torbası koymayı planladım ama soğuma hızını kestiremiyorum, daha büyük bir zarar vermekten korkuyorum. Uçak olsa uçakla gideceğim ama izmirden ısparta uçak seferi yok, en yakın antalyadan binebiliyorum. O da minimum 11-12 saate tekamül ediyor. Tren de yok. Önerilerinize çok ihtiyacım var. Teşekkürler

38 CEVAP

Berivanakar

Bla bla car uygulamasını kullanabilirsiniz kediler için otobüs yolculuğundan daha iyi olur

eliferos

Mümkün olduğunca sık sık kontrol etmeye çalışın, havasız kalma durumları olmasın. Yicek tüketmiyor çok tedirgin oluyor, umarım rahat bir şekilde bu yolcuğu atlatırsınız

Sedanurdrl

arabamla kedimle beraber 24 saat süren bir yolculuk yaşadık gerçekten çok zor atlattık. Aşırı stresli oluyorlar resmen öpek öpek tüy döktü kutusunun içine. Siz yanlarında olmayacaksınız nasıl olur bilmiyorum.hiç yemek ve su tüketmiyorlar tuvaletinide hiç yapmıyorlar, alışana kadar sürekli bizimki ağladı en son çare olarak taşıma kutusunun üzerini örttük bizi görmesin diye o zaman biraz sustu. Zorla ağzına su döküyordum susuz kalmasın diye

Tam1cat

Ben yine muavine yalvarmayı, para vermeyi düşünüyorum. Nasıl olacak bilmiyorum. Tek kediyken bu kadar korkmuyordum ikisini taşıyacağım bayağı telaşlıyım. Sanki ilk defa kedimi bir yere götürüyormuş gibi. Önerileriniz varsa üşümemeleri için minnettar olurum.

bskkrky

Maalesef bi fikrim yok ama, maşallah çok tatlı yavrularınız. Aşık oldum resmen. Hep mutlu olursunuz inşallah :))

Tam1cat

Çok teşekkür ederiz :))

Sarecansu

6 saat diyorsunuz havalar buz zaten ve ben bagajda sineğim olsa götürmem çok ciddiyim

onurhhn

Evden çıkarken sıcak su torbanıza sıcak su doldurup taşıma çantasının minderinin altına koyun. Bir tane yedek edinirsiniz otobüse bineceğiniz zaman otobüsten sıcak su isteyin onlar çay kahve için su ısıtıyorlar. Binmeden yeni sıcak su torbanızı da su doldurup taşıma çantasının altına koyun. Taşıma çantasını etrafı kapalı tercih edin. Box şeklindeyse nefes almalarını engellemeyecek şekilde çoğu açık yerlerini kalın kumaşla kapatın bantlayın sabitleyin.

gozdeyilmaz

çarşamba günü bende kedimle beraber yola çıkacağım kaç firmayı aradım bilmiyorum ama asla yukarıda olmasını kabul etmiyorlar ne söylediysem olmadı kedim için koltuk satın dahi teklif ettim ancak şöyle içinizi rahatlatabilirim benim kuzenim veteriner o da kedisiyle birlikte uzun yolculuklara çıkıyor molalarda bagaj alımlarında kontrol etmeniz yeterli illa ki korkuyorlarmış ama elden daha iyisi gelmiyor maalesef ki kontrol edin iyi olduğundan emin olun yeterli uyuşturma gibi bir işlemi sakın denemeyin

berke690

Ben dün İzmirden Çanakkaleye geldim kedimle 6 saat sürüyor benim kedim 4 aylık veterinerten sakinleştirici hap aldım onu verdim.Taşıma çantasına her zaman yattığı yastığını ve örtüsünü koydum, bir sıkıntı olmadı atlattık çok şükür, her durduğunda baktım.

berke690

Ha bu arada taşıma çantasının yanlarını aleminyum folyo ile sarıp köşelerini bantladım sadece kapak kısmı açıktı üşümemesi için veterinerimiz söyledi sizde yapabilirsiniz

berke690

Ha bu arada taşıma çantasının yanlarını aleminyum folyo ile sarıp köşelerini bantladım sadece kapak kısmı açıktı üşümemesi için veterinerimiz söyledi sizde yapabilirsiniz

Cldkgkcs

Sıcak su torbasını çok kaynar su kıymadan bi kumaşa sarıp altına koyabilirsiniz bagajlarda ısıtma ve havalandırma yok ben detaylı araştırmıştım. İki tane oldukları için yanmıycakları şekilde de su torbası koyarsanız üşümezler diye düşünüyorum onun dışında yolculuğu gece tercih ederek daha rahat geçirebilirsiniz, bitkisel sakinleştirici sprey macun vb bi ürün kullanabilirsiniz. Umarım sıkıntısız atlatırsınız

Karamiyo16

Merhaba biz de Bursa’dan Antalya’ya 9 saat yolculuk yapmak zorunda kaldık, yukarıya mümkün değil kabul etmiyorlar bagajda gittiler, veterinerden uyku şurubu alıp şırıngayla içirdik uyumasalar o yol ne onlara ne bize biterdi. 4 saatte bir 2 ml kadar veriliyor,isterseniz siz de bir sorun araştırın yoksa çok ızdırap çeliyorlar

Recai44

Ayrı kafeslerde battaniye ve sıcak su torbası yardımlarıyla kedileri götürebilirsiniz. Muavin sıcak su verirse mola vaktinde torbadaki suyu yenilersiniz . Aynı kafes kediler için zor olabilir . Ayrı kafeslerde yan yana olmaları daha iyi olur .